Zjištění těhotenství ve 2. Trimestru

Anonymní
2.8.21 20:22

Zjištění těhotenství ve 2. Trimestru

Ahoj holky. Jsem v 16tt a zjistila jsem to teprve minulý týden, dnes potvrzeno lékařem a koukala jsem jak péro z gauče.
Na mou obhajobu - nikdy jsem neměla pravidelnou ms (3× ročně) a lékař to chtěl řešit jen HA, což jsem odmítla.
Nedávno jsem si všimla, že mi roste pupek a prsa, takže jsem začala mít tušení. Jenže před 2 měsíci jsem ještě krvácela asi 4 dny a domnívala jsem se, že je to ms. Takže jsem si myslela, že jsem max ve 3. měsíci.
Teď už nestihnu ani první screening, ale ve čtvrtek jdu na nějaké náhradní testy.
Podle utz to vypadá v pořádku.
A teď k dotazu :
Jsem kuřačka - tedy vykouřím 1-2 cigarety denně ke kávě.
Málo piju, třeba 1 litr denně. Stravu mám 3× denně. Ovoce a zeleninu jsem myslím měla dostatečně.
Co si vzpomínám, léky jsem žádné za těch 16 týdnů neměla. Snad jen sprej do nosu, ten jsem použila tak 10×
Cca 5× týdně jsem si dávala teplé koupele.
Alkohol jsem tuším neměla, piju výjimečně.
Mohlo to nějak miminko ovlivnit?
Je to pro mě šok, ale jsem nesmírně šťastná, s přítelem jsme ho plánovali na další rok.
Teď mám jen výčitky, že jsem mu mohla ublížit.
Nemůžu spát jaké mám výčitky :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
971
2.8.21 20:24

Jedine, co mu z toho, co jsi vyjmenovala muze ublizit, jsou ty cigarety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
2.8.21 20:25

To je krásný překvapení, gratuluji:)
Tohle jsou běžné věci které dělají i holky které vědí že jsou těhotný..a ty sama věř že se určitě nic miminku nestalo a bude to v pohodě ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9713
2.8.21 20:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Jsem v 16tt a zjistila jsem to teprve minulý týden, dnes potvrzeno lékařem a koukala jsem jak péro z gauče.
Na mou obhajobu - nikdy jsem neměla pravidelnou ms (3× ročně) a lékař to chtěl řešit jen HA, což jsem odmítla.
Nedávno jsem si všimla, že mi roste pupek a prsa, takže jsem začala mít tušení. Jenže před 2 měsíci jsem ještě krvácela asi 4 dny a domnívala jsem se, že je to ms. Takže jsem si myslela, že jsem max ve 3. měsíci.
Teď už nestihnu ani první screening, ale ve čtvrtek jdu na nějaké náhradní testy.
A teď k dotazu :
Málo piju, třeba 1 litr denně. Stravu mám 3× denně. Ovoce a zeleninu jsem myslím měla dostatečně.
Co si vzpomínám, léky jsem žádné za těch 16 týdnů neměla. Snad jen sprej do nosu, ten jsem použila tak 10×
Je to pro mě šok, ale jsem nesmírně šťastná, s přítelem jsme ho plánovali na další rok.
Nemůžu spát jaké mám výčitky :,(

A proč jsi se na tohle nezeptala lékaře??já se ptala úplně na vše co jsem vědět chtěla.

Příspěvek upraven 02.08.21 v 20:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
2.8.21 20:26

Jedine ty cigarety, ale zas to není krabička denně. Hlavně se uklidni ten stres škodí víc jak nějaký sprej do nosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 20:30
@Annabela11 píše:
A proč jsi se na tohle nezeptal lékaře??

Ptala … můj lékař jen pokročil rameny a vypsal žádanku na testy místo screeningu.

• Citovat
  • Nahlásit
112
2.8.21 20:31

Přestaň kouřit - ty dvě denně zvládneš oželet. A těš se na miminko:) a klidně zlepšuj celkové životosprávu. Dítě kuřaček může mít nižší porodní váhu… Ale každý den, kdy nebudeš kouřit, miminku jen prospěje.
Ale tragédie to není, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 20:34

Holky děkuji za uklidnění a podporu. Kouřit určitě přestanu, nejsem tipická kuřačka. Měla jsem tu cigaretu jen jako ranní rituál ke kávě a sem tam večer před spaním. Nikdy jsem víc jak 2 cigarety denně nevykouřila. Krabičku mám skoro na 2 týdny. Ještě mě děsí ta vana, snesu celkem dost horkou vodu.
Jen mě děsí, že jsem nestihla ten screening :(

• Citovat
  • Nahlásit
18534
2.8.21 20:34

To kouření, ale to ti teď nikdo neřekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
2.8.21 20:36
@Anonymní píše:
Holky děkuji za uklidnění a podporu. Kouřit určitě přestanu, nejsem tipická kuřačka. Měla jsem tu cigaretu jen jako ranní rituál ke kávě a sem tam večer před spaním. Nikdy jsem víc jak 2 cigarety denně nevykouřila. Krabičku mám skoro na 2 týdny. Ještě mě děsí ta vana, snesu celkem dost horkou vodu.
Jen mě děsí, že jsem nestihla ten screening :(

Vana nevadí, kdyby měla něco udělat, tak vyvolá potrat hned, zpětně se nic nestane. Screening je blbý, ale holt půjdeš na náhradní test a za chvíli tě čeká druhý :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
2.8.21 20:40

Byla bych v klidu, najdou se holky co delaji tohle vsechno a to i ve vetsim mnozstvi :cert: ty cigarety nejsou nic moc, ale zase 1-2 to je fakt prd, to my z mesta pasivne nasajeme bezne pobytem venku, vsude jsou kuraci, pred obchody, na zastavce… :nevim: ted hned prestan a vsechno bude v poradku, uvidis! A pokud ne, nebude to timhle. Ja o tom neco vim, strasne jsem stresovala z kazdeho prdu v tehotenstvi a mela jsem cas to cele dny resit a pidit se. Prisla jsem na to, ze uplne nehrozi, ze by detatku neco chybelo - pokud neceho v tele neni dost, bude telo setrit na tobe, prvne jde vse k miminku :pankac: a s temi cigaretami jsem se bala vyvojovych vad, ale nasla jsem, ze ty cigarety spis zpusobuji pak veci ohledne chovani jako ADHD a hyperaktivita anebo mensi porodnj vaha (takze nic fatalniho) a pak zvysuji riziko SIDS - ale to se tyka vzdy silnejsich kuracek, ty 1-2 cigarka, to bude dobre ;) Jinak ja se o dite snazila, ale kdyz ji byly ty 3 tydny (jeste jsem o ni nevedela) jsem zrovna sla nekolikrat v tom tydnu parit a pila tvrdej i kdyz ja na to vubec jinak nejsem a samozrejme u toho vykourila denne 1-2 krabicky, jak ja si za to nadavala :zed: no a v postylce mi ted lezi krasna, obrovska, prospivajici slecna, tak hlavu nahoru :palec: jo a mamka omylem jednou prohodila kdyz jsem k ni prisla na obed alko a nealko pivo a sampus.. Celou dobu jsem nasim rikala ze dneska to fakt chutna oboji nejak opravdove a oni ze ne, ze to vzdy extra kontroluji. No bylo to nakonec oboji alko a to uz jsem byla v nejakem 7 nebo 8 mesici takze jsem to tam posilala v podsate uz vyvinuty maly :zed: :potlesk: ale nakonec vsechno v cajku! :kytka: tak si uzivej tehotenstvi a pochybnosti hod za hlavu, ted uz vim, ze to za to nestoji :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
2.8.21 20:42

Dvě třetiny těhotenství jsem se sprchovala opravdu horkou vodou, protože mi byla pořád zima. Nic se nestalo. Mimino vypadá zdravě. Určitě to bude ok, ale muselo to být pořádné překvapení 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
2.8.21 20:45

Zdravím, moc gratuluji.
1-2 cigarety by vadit neměli, lepší by bylo přestat ale zas není dobré v těhotenství mít nervíky z toho že mám chuť na cigaretu.
Káva v menším množství také nevadí, já si dělala slabší a nahrazovala jsem jí karem nebo meltou.
U léků je lepší si přečíst příbalový leták a zeptat se lékaře.
Výčitky mít nemusíte, všechno určitě dobře dopadne. Já jsem se snažila mít dobrou životosprávu a stejně jsem ve 12tt o miminko přišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
2.8.21 20:46

Všechno bude v pořádku neboj 😊těch par cigaret si myslím, ze nemohlo ublížit. Spousta holek kouří i cele těhotenství a narodí se zdravé miminko. A ty určitě přestaneš kvůli miminka 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2110
2.8.21 20:52
@Anonymní píše:
A teď k dotazu :
Nemůžu spát jaké mám výčitky :,(

Ahoj, tě uklidnim, já měla být podle Dr neplodná a zrovna v době kdy jsme stěhovali, v práci toho bylo hafo, takže energetické nápoje snad na litry, prášky na bolesti a vše jsem byla už těhotná. A ano kouřila jsem :). Pak jsem zjistila, že jsem skoro v 10tt šok pro mě, doktorku, manžela :D. Malá musím zaklepat je v pořádku..ja ale prestala ihned kouřit, brát prášky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat