Zjištění těhotenství ve 20tt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:57
Zjištění těhotenství ve 20tt?

Ahoj všem :-)
Už z názvu Vás asi napadne, co mám za problem..
Nedostavila se mi MS, udělala jsem si test a ten byl pozitivní, tak jsem se objednala k dr. a jsem v šoku..
Ve středu na prohlídce mi bylo sděleno, že jsem opravdu těhotná, ale dle utz cca 18tt..
O mimco jsme se nesnažili, jsme spolu s manzelem 10let a máme to trošku komplikovanější, neboť u nás už probíhá „něco“ jen tak svatecne, tak jsem ani nebrala antiko..když už nahodou k necemu doslo, manza si daval pozor ( no ted už vim, ze asi špatně ) :-D
Samozřejmě jsem šťastná, i když jsme třetí neplanovali..
Ale celou dobu se mi honi v hlavě myšlenka, aby bylo vše v pořádku..
Alkohol jsem teda nepila, moc tomu neholduji, max sklenku vína, nebo piva..ale horší je to s kouřením :-( dokážu v klidu vykourit krabicku denně a vypít 4 kávy..predstava, že jsem vlastně téměř v polovině tehu a celou dobu prckovi takhle ublizuji je strašná :-( :-(
Své dr. jsem to řekla, doporučila ni postupně snižovat množství..Mě to tedy v tu chvíli tak odradilo, že už jsem si od té doby nezapalila..
Mám ale hrozný strach, jak to bude..aby bylo mimco v poradku atd..
Nemá někdo podobnou zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Avocado123
Kecalka 500 příspěvků 21.01.17 12:01

Kamarádce se to stalo. Nebyla teda 18 tt ale zhruba 14tt. Kourila i pila nez to zjistila a kouření po zjištění jen omezila. Ma zdravé chytré ditko.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.01.17 12:02

Klid.. sice né tak dlouho, ale taky jsem obě těhotenství zjistila pozdě. v tu chvíli jsem zahodila cigaretu, odpustila si denně 2× půl litrové energeťáky a víc to neřešila. Pokud nefetuješ nebo nepiješ tvrdý alkohol, mělo by to být v pořádku :hug:

aledud
Kecalka 409 příspěvků 1 inzerát 21.01.17 12:03

Ono je, ale opravdu lepší snižovat postupně to miminko už má návyk, takže bude mít abstinenční příznaky, známá taky hodně kouřila a měli nařízen omezit, ale postupně. Myslím, že mimčo bude v pořádku. A mimochodem máme v domě paní a ta zjistila, že je těhotná až při porodu, ještě, že byly prázdniny - je učitelka :* Mají krásnou třetí dceru a dělá jim jen radost.

Avocado123
Kecalka 500 příspěvků 21.01.17 12:07

@aledud při porodu? Tak to je úlet

sandra001
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 21.01.17 12:07

Muzu se jen zeptat, predchozi mesice byla MS normalni?

vejilka
Závislačka 4591 příspěvků 21.01.17 12:09

Neboj se :hug: bude vše v pořádku :hug: :hug: taky mám jeden případ, ta to zjistila asi v 20tt.Byla hodně silná takže to na ní nebylo vidět. Otěhotněla přes antikoncepci, pila alkohol a kouřila a ted má zdravého 5letého chlapečka :hug: ale taky se moc bála

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 21.01.17 12:09

@aledud No to jo :-) Tohle nikdy nepochopím, většinou na kamarádkách i ženách okolo poznám těhotenství cca kolem 4.-5. měsíce, dokonce i když jedna v rodině dělala tajnosti, už jsme si o tom špitali.
Ten 14.-20. týden ještě jakž takž chápu…Ale
Jak si člověk nemůže všimnout mega břicha a kopanců? Né že nevěřím, jen mě to fascinuje 8)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 12:25

Děkuji holky, trošku jste mě uklidnili, snad bude vše v poradku :-)
Jinak snižování množství cigaret by asito bylo lepší, ale já už jsem si prostě ani neměla chuť zapálit, myslím si, že jsem to prckovi dopravala dost dlouho…:-( Žádné změny na sobě zatím nepociťuji, nepatřím zrovna mezi hubenoury, takže mám bříško i normálně :-D :-D jinak na druhou stranu bylo docela pěkné jít na první KO, pro potvrzení těhotenství a dozvědět se rovnou i pohlaví :-D po dvouch holčičkach, máme v bříšku klucinu, takže manžel je nadseny..
@sandra001
MS i byla doteď klasicky +- v termínu a teď najednou nic..je to zvláštní :nevim:

beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 21.01.17 12:27

Takhle zjistili nasi, ze budu ja :D Mamce teda rekli 4. mesic odhadem, ale pak jsem se narodila o cca 6 tydnu pred terminem a „normalni,“ takze musela byt nekdy kolem poloviny taky ;)
Co se tyce koureni, mno, ono ted uz toho moc nenadelas, cas vratit nejde. Koureni zvysuje ruzna rizika, ale porad je velmi solidni sance na uplne zdrave dite, hlavne pokud jsi s tim prestala.

aledud
Kecalka 409 příspěvků 1 inzerát 21.01.17 12:31
@Ráchelia píše:
@aledud No to jo :-) Tohle nikdy nepochopím, většinou na kamarádkách i ženách okolo poznám těhotenství cca kolem 4.-5. měsíce, dokonce i když jedna v rodině dělala tajnosti, už jsme si o tom špitali.
Ten 14.-20. týden ještě jakž takž chápu…Ale
Jak si člověk nemůže všimnout mega břicha a kopanců? Né že nevěřím, jen mě to fascinuje 8)

No ona byla silnější a měla problémy s nadýmáním a trávením :lol:, ještě byli na kolech na dovolené měsíc před a necítila se prý dobře :mrgreen: - navíc už měla 45…

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 21.01.17 12:31

Ovšem tak to je super, jít si pro potvrzení a vědět že máš půlku za sebou :-) Přijít domů a manželovi na otázku, jestli jsi teda těhotná odpovědět že za 4.5 měsíce rodíte :-) Taková malá rychlokvaška :)
A gratuluju k chlapečkovi!!!

Ajinka.15616
Povídálka 12 příspěvků 165 inzerátů 21.01.17 12:32

Já měla měsíčky slabé normálně (1-2 dny a jen spineni). Nic mi nebylo, zadne nevolnosti, nechut, jsem lehce silnější. Jen jsem občas o víkendu prospala i 12 hodin v kuse. No a jedno ráno se mi pohnulo bříško. Dělala jsem si okamžitě po zakoupení tehotensky test a byl negativni. (Az za 15 minut se mi ukazaka 2 carka). Volala jsem na gyndu, že jsem asi těhotná a druhý den jsem jela. Měla jsem strach, také jsem kouřila, ale nepila. S přítelem jsme se snažily, ale myslela jsem ze to hned poznam(nevolnosti a tak ) :mrgreen: a pak mi doktor s usmevem oznamuje " tak maminko jste ve 24. tydnu" ja myslela.ze me klepne :mrgreen: :mrgreen: další den ihned genetika. Syn se narodil zdraví a teď mu budou 3 roky :)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10091 příspěvků 21.01.17 12:33

Hele klid. Na tyhle vnější vlivy je mimino nejcitlivější v prvním trimestru, a to kouří a paří každá druhá. (Kamarádka - je MUDr. - takhle první dvě těhotenství vždycky zjistila pár dnů po tom, co se zlískala: pár měsíců to nešlo, tak se přestala „šetřit“…) Vůbec bych to nedramatizovala.

A jinak kamarádce se teď narodil kluk, o kterém se dozvěděla ve 13tt: menzes měla, ale slabší, a protože předtím byli na IUI s indukovanou ovulací, tak si říkala, že má asi rozhozené hormony (malej se zadařil až po tom IUI). A to je docela štíhlá.

A pokud jde o mě, jsem oplácaná a ještě když jsem si šla do práce sbalit věci na MD, tak se mě kolegyně odvedle ptala, proč končím, jestli odcházím ke konkurenci nebo co… Ale jinak nevolnosti jsem neměla vůbec a místo kopání jen takové malé žďuchanečky cca od 6. měsíce až do porodu, kdybych se nesnažila, tak o nich ani nevím (dcera je asi spavá po mně ;) ), jen jsem byla unavená - a to v zimě taky není divný. Takže bych to klidně do šestého sedmého měsíce taky nemusela poznat, a kdybych trpěla na větry, tak možná ani později ;)

Příspěvek upraven 21.01.17 v 12:37

berry4
Nadpozemská drbna 28339 příspěvků 21.01.17 12:33

V klidu. Nejsi ani první, ani poslední. Když to omezíš, navíc až malej začne kopat a ty budeš cítit, co s ním dělá cigareta, omezíš to sama.
Abstinenční příznaky mít nebude, postižený taky nebude. To by musela být polovina dětí, co se narodí ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >