Zjištění těhotenství ve 4. měsíci - kouření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 07:07
Zjištění těhotenství ve 4. měsíci - kouření

Ahoj holky, prosím, máte některá zkušenost se zjištěním těhotenství až ve 4. měsíci? Blbé je, že jsem doteď kouřila, jinak naštěstí žádné nešvary nemám, nepiji, léky teď byly taky v pohodě. Děsí mne to kouření, kouřila jsem půl krabičky denně, někdy o něco víc. Kuřačky, stalo se vám některé, že jste kouřily v těhotenství a co vaše děti? Jsem vystrašená… Díky za odpovědi.

Reakce:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 28.08.18 07:28

Myslím, že je to hodně časté :nevim: a co vím, všude radí nepřestat s kouřením naráz, že je to šok pro tělo i dítě (zvyklé na nikotin :think:) takze prostě ubirej co to jde až přestaň úplně.. Vždyť prosím tě jsou matky, co těhotenství prochlastaji nebo profetujou, pokud se jim teda dá říkat matky :cert:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 07:42

Ještě doplním, že dr. jsem to na rovinu řekla, i o stresu v práci a její odpověď byla, že když to mimčo vydrželo první tři měsíce, bude silný jedinec. Doporučila snižovat kouření co nejvíc a nejrychleji, aby mimčo do porodu odvyklo a bylo pak v pohodě. Jenže já už se dočetla, co kouření v těhotenství způsobuje a bojím se, že má založeno na spoustu nemocí… :(

Avrun
Extra třída :D 12383 příspěvků 28.08.18 07:47

Moje sestra to tak měla - kouřila krabku denně, dítě neplánovali, ona cykly různě dlouhé, často byla i 2-3 měsíce bez ms. Zjistila to cca v tom 4.měsíci (screening už snad nestihla) a kouřit teda nepřestala. Kouřila dál, ale jen pár kusů denně…aby dítě nemělo absťák. Já jsem teda nekuřák celý život, takže to neschvaluji, ale možná v tomto případě je asi takové řešení lepší, kdo ví :think: Má zdravou, už 15ti letou, dceru ;)

Avrun
Extra třída :D 12383 příspěvků 28.08.18 07:48
@Anonymní píše:
Ještě doplním, že dr. jsem to na rovinu řekla, i o stresu v práci a její odpověď byla, že když to mimčo vydrželo první tři měsíce, bude silný jedinec. Doporučila snižovat kouření co nejvíc a nejrychleji, aby mimčo do porodu odvyklo a bylo pak v pohodě. Jenže já už se dočetla, co kouření v těhotenství způsobuje a bojím se, že má založeno na spoustu nemocí… :(

Asi to raději nečti, stejně už s tím nic neuděláš :nevim: myslím, že ve většině případů je vše ok.

ixule
Vesmírná mluvilka 34969 příspěvků 28.08.18 07:56

Tak teď už s tím stejně nic neuděláš, tak teď prostě přestaň a je to. To, že se má přestávat postupně sice platí, ale u velmi silných kuřáků, což není půl krabičky denně.

Zoe1
Kecalka 237 příspěvků 28.08.18 08:18

Já jsem byla taky kuřačka, akorát jsem se dozvěděla, že jsem těhotná asi ve třetím týdnu a s kouřením jsem okamžitě přestala. To, že si tělo musí pomalu odvykat je podle mě blbost, já jsem žádné abstinenční příznaky nepociťovala a to jsem někdy o víkendu vykouřila i krabičku. Víc mi šlo o zdraví dítěte, nedokázala jsem kouřit s pocitem, že škodím človíčkovi, který ve mě roste.

rozand
Závislačka 3103 příspěvků 28.08.18 08:26

@Zoe1 Ano, je to blbost. Doktoři z Centra fetální medicíny v Podolí doporučují přestat hned. Rizika z kouření jsou mnohem větší než šok z okamžité abstinence.

Mondík
Kelišová 5012 příspěvků 28.08.18 08:56

Znám pár,co kouřily celé těhotenství a miminko naprosto ok.Horší je,že kouřit vůbec nepřestaly,po narození dítěte kojily a ještě mu dál kouřily do kočárku :cert:.Já jsem v životě nevzala cigatetu do pusy,ale nekojila jsem a samozřejmě já jsem byla ta špatná,co dítěti nedá to nejlepší :zed:.Samozřejmě to beru s velkým nadhledem ;).Ty se snaž přestat,ať už pomalu nebo hned,určitě to miminko ocení a ty sama taky ;).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 09:02

Mojí známé taky řekl primář místní renomované porodnice, že se má přestávat postupně, že to není dobré takhle naráz přestat, že to je jinak záhul pro oba. Známá si z toho vzala akorát to, že není dobré přestat naráz (prostě to, co se jí hodilo) a vesele kouřila dál, byť tvrdila, že méně. Potom kouřila i během kojení (krásný pohled na ženu, co má dítě u prsu a cigáro v puse). Dneska, když je prckovi tři roky se diví, že je věčně nemocné s dýchacími cestami, bronchitidami, zápalem plic apod.. Nechci tě strašit, ale přestaň hned, jak víš, že v tobě roste nový život… Ženské tělo je neuvěřitelné a dá tomu drobkovi všechno nejlepší co může a určitě bude zdravý. První tři měsíce je to o tom, že buď a nebo… Pokud by bylo něco špatně včetně kouření, už by v tobě ten nový život nebyl. Teď už je silný se se všim poprat, ale proč ho zbytečně trápit patologickými látkami, s kterými neumí tělo bojovat a jsou mu cizí…

Apů
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 28.08.18 18:26

Kolegyně kouřila celé těhotenství, jen přešla na nejtenčí lehká cigára. Kouřila docela dost, nevím, jak doma, ale za pracovní dobu cca 5 cigaret zvládla, možná i víc. Malého má zdravého, krásného, aspoň se tak jeví. Je mu skoro rok. Nicméně proč to riskovat, co nejrychleji přestat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >