Reklama

Zjištění těhotenství ve 4. měsíci - kouření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 07:07
Zjištění těhotenství ve 4. měsíci - kouření

Ahoj holky, prosím, máte některá zkušenost se zjištěním těhotenství až ve 4. měsíci? Blbé je, že jsem doteď kouřila, jinak naštěstí žádné nešvary nemám, nepiji, léky teď byly taky v pohodě. Děsí mne to kouření, kouřila jsem půl krabičky denně, někdy o něco víc. Kuřačky, stalo se vám některé, že jste kouřily v těhotenství a co vaše děti? Jsem vystrašená… Díky za odpovědi.

Reklama

Reakce:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 28.08.18 07:28

Myslím, že je to hodně časté :nevim: a co vím, všude radí nepřestat s kouřením naráz, že je to šok pro tělo i dítě (zvyklé na nikotin :think:) takze prostě ubirej co to jde až přestaň úplně.. Vždyť prosím tě jsou matky, co těhotenství prochlastaji nebo profetujou, pokud se jim teda dá říkat matky :cert:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 07:42

Ještě doplním, že dr. jsem to na rovinu řekla, i o stresu v práci a její odpověď byla, že když to mimčo vydrželo první tři měsíce, bude silný jedinec. Doporučila snižovat kouření co nejvíc a nejrychleji, aby mimčo do porodu odvyklo a bylo pak v pohodě. Jenže já už se dočetla, co kouření v těhotenství způsobuje a bojím se, že má založeno na spoustu nemocí… :(

Avrun
Extra třída :D 12037 příspěvků 28.08.18 07:47

Moje sestra to tak měla - kouřila krabku denně, dítě neplánovali, ona cykly různě dlouhé, často byla i 2-3 měsíce bez ms. Zjistila to cca v tom 4.měsíci (screening už snad nestihla) a kouřit teda nepřestala. Kouřila dál, ale jen pár kusů denně…aby dítě nemělo absťák. Já jsem teda nekuřák celý život, takže to neschvaluji, ale možná v tomto případě je asi takové řešení lepší, kdo ví :think: Má zdravou, už 15ti letou, dceru ;)

Avrun
Extra třída :D 12037 příspěvků 28.08.18 07:48
@Anonymní píše:
Ještě doplním, že dr. jsem to na rovinu řekla, i o stresu v práci a její odpověď byla, že když to mimčo vydrželo první tři měsíce, bude silný jedinec. Doporučila snižovat kouření co nejvíc a nejrychleji, aby mimčo do porodu odvyklo a bylo pak v pohodě. Jenže já už se dočetla, co kouření v těhotenství způsobuje a bojím se, že má založeno na spoustu nemocí… :(

Asi to raději nečti, stejně už s tím nic neuděláš :nevim: myslím, že ve většině případů je vše ok.

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 28.08.18 07:56

Tak teď už s tím stejně nic neuděláš, tak teď prostě přestaň a je to. To, že se má přestávat postupně sice platí, ale u velmi silných kuřáků, což není půl krabičky denně.

Zoe1
Kecalka 186 příspěvků 28.08.18 08:18

Já jsem byla taky kuřačka, akorát jsem se dozvěděla, že jsem těhotná asi ve třetím týdnu a s kouřením jsem okamžitě přestala. To, že si tělo musí pomalu odvykat je podle mě blbost, já jsem žádné abstinenční příznaky nepociťovala a to jsem někdy o víkendu vykouřila i krabičku. Víc mi šlo o zdraví dítěte, nedokázala jsem kouřit s pocitem, že škodím človíčkovi, který ve mě roste.

rozand
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 28.08.18 08:26

@Zoe1 Ano, je to blbost. Doktoři z Centra fetální medicíny v Podolí doporučují přestat hned. Rizika z kouření jsou mnohem větší než šok z okamžité abstinence.

Mondík
Kelišová 5002 příspěvků 28.08.18 08:56

Znám pár,co kouřily celé těhotenství a miminko naprosto ok.Horší je,že kouřit vůbec nepřestaly,po narození dítěte kojily a ještě mu dál kouřily do kočárku :cert:.Já jsem v životě nevzala cigatetu do pusy,ale nekojila jsem a samozřejmě já jsem byla ta špatná,co dítěti nedá to nejlepší :zed:.Samozřejmě to beru s velkým nadhledem ;).Ty se snaž přestat,ať už pomalu nebo hned,určitě to miminko ocení a ty sama taky ;).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 09:02

Mojí známé taky řekl primář místní renomované porodnice, že se má přestávat postupně, že to není dobré takhle naráz přestat, že to je jinak záhul pro oba. Známá si z toho vzala akorát to, že není dobré přestat naráz (prostě to, co se jí hodilo) a vesele kouřila dál, byť tvrdila, že méně. Potom kouřila i během kojení (krásný pohled na ženu, co má dítě u prsu a cigáro v puse). Dneska, když je prckovi tři roky se diví, že je věčně nemocné s dýchacími cestami, bronchitidami, zápalem plic apod.. Nechci tě strašit, ale přestaň hned, jak víš, že v tobě roste nový život… Ženské tělo je neuvěřitelné a dá tomu drobkovi všechno nejlepší co může a určitě bude zdravý. První tři měsíce je to o tom, že buď a nebo… Pokud by bylo něco špatně včetně kouření, už by v tobě ten nový život nebyl. Teď už je silný se se všim poprat, ale proč ho zbytečně trápit patologickými látkami, s kterými neumí tělo bojovat a jsou mu cizí…

Apů
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 28.08.18 18:26

Kolegyně kouřila celé těhotenství, jen přešla na nejtenčí lehká cigára. Kouřila docela dost, nevím, jak doma, ale za pracovní dobu cca 5 cigaret zvládla, možná i víc. Malého má zdravého, krásného, aspoň se tak jeví. Je mu skoro rok. Nicméně proč to riskovat, co nejrychleji přestat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama