Zjištění těhu a smlouva na dobu určitou... co teď?

Anonymní
24.8.11 14:30

Zjištění těhu a smlouva na dobu určitou...co ted?

Zdravíčko, mam otázku..jsem cca v 5tt.
A pracuji v jedné fabrice na 3 směny. V poslední době jsem pořád utahaná a je mi špatně..
Smlouvu mam do října.tak by mě zajímalo, jestli má cenu tam dal pokračovat (když mi stejně tu smlouvu neprodlouží když jsem těhu)
a nebo počkat až mi dr dá neschopenku.ale ta se stejně davá později, ne?
Nemate s tím některá zkušenost???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18226
24.8.11 14:34

doktor ti neschopenku ani dát nemusí. co děláš v tý fabrice. Práce na směny bys neměla dělat, ale mužeš, je to na domluvě a hlavně na tobě. Ale v práci bych to oznámila, právě kvuli ruzným omezením a domluvíš se s nimi co dál :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
24.8.11 14:35

Pokud pracuješ na 3 směny, tak ti buď ve firmě musí umožnit dělat jen ranní a když ne, tak ti Dr. napíše nemocenskou.
A pokud máš dobrého doktora, tak mu jen řekni, že je ti špatně a fakt jsem ještě neslyšela, že by nějaký Dr. dělal problémy s nemocensku těhotné ženské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1275
24.8.11 14:36

Doktor ti dá neschopenku klidně hned v začátku pokud uzná za vhodné.Pak tedy budeš marodit,budou ti platit neschopenku a vyhodit tě nemůžou.Pokud máš odpracováno ted nevim kolik,ale asi rok,tak ti budou platit i mateřskou dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19473
24.8.11 14:39

Tak mas nekolik moznosti… pracovat dal a o tehotenstvi nerikat(pokud to pujde) a pockat na prodlouzeni smlouvy, tim padem bys pak mela narok na PPM a volbu RP…
nebo jit na neschoenku, ale uprimne, utahana je na zacatku kazda a spatne je taky vetsine, takze to rozhodne nejsou neduhy, kvuli kterym bez mela neschopenku dostat, tehotenstvi neni nemoc..
pokud se ti tehotenstvi nepodari utajit nebo nebudes moct pracovat napr na nocnich(coz tehotne nemusi), zrejme ti smlouvu neprodlouzi a tim padem budes muset asi na UP, pobirat chvili podporu, pak nic a dostanes po porodu 4 letou variantu RP…

Ja bych byla pro prvni variantu, pokud to pujde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19105
24.8.11 14:40
Zuzkka píše:
Doktor ti dá neschopenku klidně hned v začátku pokud uzná za vhodné.Pak tedy budeš marodit,budou ti platit neschopenku a vyhodit tě nemůžou.Pokud máš odpracováno ted nevim kolik,ale asi rok,tak ti budou platit i mateřskou dovolenou.

vyhodit nemůžou, ale prodloužit smlouvu nemusí (a pravděpodobně neprodlouží)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23561
24.8.11 14:57
alenka84 píše:
Zuzkka píše:
vyhodit nemůžou, ale prodloužit smlouvu nemusí (a pravděpodobně neprodlouží)

Oni ji sice nevyhodí, ale jak ji skončí smlouva je bez práce.

Anonymní, taky bych to zkusila utajit do doby něž ti prodlouží smlouvu, pokud to půjde. Nejspíš to nepůjde, sama dělám jen přes den a na začátku jsem toho měla plné zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3210
24.8.11 15:22

také záleží na jaké je pozici - jak je to fyzicky náročné a co chemikálie apod. protože to může být pro mimčo nebezpečné - i to je třeba zvážit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3941
24.8.11 15:33

A víte někdo jak se řeší, když je člověk v době kdy mu končí smlouva na neschopence? Prodlužuje se automaticky pracovní poměr po dobu neschopnosti nebo prostě smlouva skončí a člověk musí na ÚP přesto, že neschopnost pokračuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aleachimka
24.8.11 15:45

končí v okamžiku, který je sjednán v pracovní smlouvě. Neschopenka to nemůže ovlivnit.

• Nahlásit
  • Citovat
9908
24.8.11 15:58

Já jsem měla smlouvu na dobu určitou,v té době jsem otěhotněla.Když jsem dostala průkazku oznámila jsem své těhotenství a rovnou jsem řekla že jdu na rizikové ze zdravotních důvodů jsem musela.Neschopenka mi běžela i když mi smlouva skončila,na úřad práce jsem nemusela,6 týdnů před porodem jsem nastoupila na mateřskou.
Za půl roku mi končí rodičovská a nastoupím do práce pokud najdu nebo půjdu na ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aleachimka
24.8.11 15:59

jo, jo, takhle by to probýhalo, pokud bys šla na neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
6381
24.8.11 16:11

Záleží co v té fabrice děláš za práci…aby jsi mimču neuškodila a směny také nejsou nic moc…nadruhou stranu, jestli máš prac.smlouvu na dobu určitou, tak tě mohou vyhodit i přes to, že jsi těhu…já to mám tak taky…v práci jsem za zástup za rodičovskou dovolenou…teď v září budu nastupovat na mateřskou já s tím, že mi nikdo logicky místo držet nebude…ale budu od nich dostávat mateřskou…
V tvém případě pokud práce není náročná, tak bych počkala na prodloužení smlouvy a pak bych až jednala… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5352
24.8.11 16:18

mateřskou dostáváš od sociálky nikoli od zaměstnavatele…
podrobnosti jak je to s nárokem na mateřskou ve tvém případě najdeš zde - důležité je, zda máš odpracováno (myslím) 270 dní za poslední dva roky a zároveň zda splňuješ ochranou lhůtu 180 dní od ukončení posledního PP (byť na dobu určitou) do termínu porodu. Chce to si to pečlivě spočítat. Mě poradili přímo na sociálce, co je pro mě nejvýhodnější a chtělo to hodně počítání a hodně telefonování, nicméně zachránili mi tak víc než 100 tisíc korun. Takže doporučuji poradit se s někým, kdo tomu rozumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
24.8.11 16:24

Noo taky záleží na tom, jestli ti tu smlouvu prodlouží tak jako tak. Já bych teda v začátcích těhu nedělala noční, ba ani odpolední v žádném případě!
Taky to může dopadnout tak, že ty nic neřekneš, ale nějak se to proflákne a oni s tebou neprodlouží smlouvu. A co teď? Do mateřské daleko a těhotnou tě nikde nazaměstnají. Takže ÚP :-( A hlavně - když nemáš práci a jsi těhu, tak MUSÍŠ mít mateřskou na 4 roky!
Já mám ve smlouvě taky zástup za mateřskou a bude to tak, že když půjdu na mateřskou já, tak mi prac.poměr končí dnem, kdy se vrátí dotyčná z mateřské. Takže se nebudu mít kam vrátit do práce. Ale musím říct, že mi to v tomto případě ani nevadí.

A jinak - těhotenství není nemoc, špatně je skoro každé - to sice jo, ale proč se trápit v práci když můžu jít na nemocenskou? Jestli si to můžeš dovolit, tak neváhej a navíc si myslím, že v tomto případě je to pro tebe nejlepší řešení.

Jo a taky nevím, jestli když to zatajíš, a oni s tebou prodlouží smlouvu a pak se stejně proflákne, že už jsi v té době byla těhu, tak jestli to ta firma nemůže napadnout :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama