Zjisti mi lékař pohlaví ve 14 tt?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26.6.22 11:18

Zjisti mi lékař pohlaví ve 14 tt?

Ahojky💓 maminky mám na vás otázku..

Nevíte zda by mi už ve 14 tt zjisti pohlaví? Zítra jdu na poradnu tak doufám, ze bude i ultrazvuk.. jelikož Ja bych si musela zaplatit 1000 Kč za jejich speciální balíček, ze mohu vidět svoje malé i když to doktor nepotřebuje ???? ale už jsem někde četla, ze některé maminky zjistili tak brzo pohlaví miminka.. jsem hrozně nedočkavá :lol: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50
26.6.22 11:20

Teoreticky ano, ale neni tam vubec jistota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27349
26.6.22 11:26

Pokud bude dítě dobře natočený, pokud bude jednoznačně vidět pohlavní hrbolek….. já to věděla až v 30tty Ty jsi nebyla na prvotrimestrálním screeningu? Tam se chodí v 12-13tt a většinou pohlaví řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1207
26.6.22 11:27

Z krve to jde. Jen to stojí o dost víc než ten balíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
26.6.22 11:29

Jak kdy, u prvního byl vidět kluk ve 13tt a u druhého až ve 20tt. Do té doby nejisté a nechtěl se ukázat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.22 11:29

@Janli byla ale jsem v sedě zóně :( jdu znova do Ostravy a budou i tentokrat odebírat i plodovou vodu :( a teď mi ještě pohlaví neřekl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.22 11:31

@mokkk tak peníze nejsou problém ze jo, ale spíše mě štve, ze za nějaký jejich balíček chcou peníze za to, ze chci vidět vlastní dítě 😐 hnus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29608
26.6.22 11:38

No záleží na štěstí :D u prvních dvou mi to řekli hned kolem 13tt a trefili se a třetí dítě prostě odmítlo spolupracovat, byla otočená, nohy křížem a pohlaví sem se dověděla až ve 22tt :mrgreen: ale i tak je to vždy jen odhad a může se to ještě zmenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29608
26.6.22 11:39
@Valinka8888 píše:
@mokkk tak peníze nejsou problém ze jo, ale spíše mě štve, ze za nějaký jejich balíček chcou peníze za to, ze chci vidět vlastní dítě 😐 hnus…

No hnus to není, pojišťovna ti hradí jen 3 utz za celé těhotenství, cokoliv máš navíc si musíš zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.22 11:40

@Kriss Tina je to hnus.. každá matka by měla právo vidět své dítě.. i na ultrazvuku… a ne si za to připlatit jak kdyby to byla nějaká věc 🤓

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
26.6.22 11:40

Ja sla nekdy v 17tt a taky jsem se tesila a nic videt nebylo. Az pak na 2. screeningu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
26.6.22 11:43
@Valinka8888 píše:
@Janli byla ale jsem v sedě zóně :( jdu znova do Ostravy a budou i tentokrat odebírat i plodovou vodu :( a teď mi ještě pohlaví neřekl..

Tak z plodove vody to budes vedet uz druhy den…aspon v Praze ano. To snad vydrzis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57151
26.6.22 11:45

Lékaři jsou tam od toho, aby kontrolovali, zda je dítě OK, nikoliv aby ti dopřáli ho dle libosti vidět a kontrolovat nemedicínské záležitosti typu pohlaví. To, že to někteří dělají ze své dobé vůle nic nemění na tom, že ti, kteří ne, se dají pojmenovat slovem hnus. Moje bývalá měla v ceníku regulérně položku - určení pohlaví.
A pokud mají něco zpoplatněné, obvykle nebývají příliš svolní něco z toho dělat zadarmo. Ale to už je o výběru lékaře…

K dotazu - ano, nám to při druhém těhotenství ve 14.tt s jistotou řekli. Kombinace velmi zkušené lékařky, kvalitního ultrazvuku a správně natočeného a spolupracujícího miminka.
Ale přiznávám se, že s nejasným prvotrimestrálním screeningem a hrozícím odběrem plodovky by pro mne bylo pohlaví celkem nepodstatné.

Teda samozřejmě ne se 100% jistotou, to doktor asi nevysloví nikdy, ale dr. si byla jistá, že ona má teda dost jasno a s největší pravděpodobností to vidí tak a tak. nemýlila se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27349
26.6.22 11:47
@Valinka8888 píše:
@mokkk tak peníze nejsou problém ze jo, ale spíše mě štve, ze za nějaký jejich balíček chcou peníze za to, ze chci vidět vlastní dítě 😐 hnus…

Jaký hnus? Pojišťovna proplácí 3ultrazvuky a pokud chceš víc, tak je platíš. V obchodě se taky rozčiluješ, že nemáš chleba zadarmo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
26.6.22 11:48
@Valinka8888 píše:

A chapes to, ze lekari to pojistovna nezaplati? Ze je stanoveny pocet ultrazvukovych vysetreni v tehotenstvi? Ze cokoli navic dela lekar zadarmo anebo si dovoli za to vybrat od zeny penize, kdyz to zena pozaduje? Ze ten ultrazvukovy pristroj a jeho provoz taky stoji hory penez?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat