Zjistí očkovaný, zda prodělal COVID?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
66
30.12.21 12:33

Zjistí očkovaný, zda prodělal COVID?

Ahoj všichni. Může nějakým způsobem zjistit očkovaný člověk, zda prodělal COVID (bezpříznakově)? Jelikož nejsem doktor, nevyznám se ve všech těch testech na protilátky. Očkovaný člověk protilátky samozřejmě mít bude, ale zajímá mě, zda z toho lze vyčíst i reálné prodělání nemoci? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2786
30.12.21 12:40

Nezjistí. A že má očkovaný člověk protilátky taky není jistota, musela by se změřit hodnota buněčné imunity a ani tam není stanovena protektivní hladina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35369
30.12.21 12:53

Ja myslim ze da. Uz jsou testy ktere odlisi protilatky po ockovani a po nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
30.12.21 12:58
@veria píše:
Ja myslim ze da. Uz jsou testy ktere odlisi protilatky po ockovani a po nemoci.

A který testy to jsou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
30.12.21 12:59

@Nowuka2 Ja vím, že se podle protilátek nedá řídit, takže to jejich množství mě ani tak moc nezajímá. :) Spíš jsem si říkala, jestli to detekuje opravdu ten COVID :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30471
30.12.21 13:00
@Nowuka2 píše:
A který testy to jsou?

dělají to automaticky. Necháš si nabrat krev a zvlášť jsou tam rozepsaný protilátky proti spike (po očkování) a proti nukleokapsidu (součást viru jako takového).

mě to stálo 400,– v Citylabu, předpokládám, že to takhle dělají už všude, protože ještě na jaře se to nerozdělovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
30.12.21 13:00

@veria Jo, tak to je přesně to, co bych potřebovala :) o množství protilátek mi v podstatě nejde, jde mi jen o to prodělání covidu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35369
30.12.21 13:06

@AnetkaAnke jj, muzes to zjistit. Zavolej do laboratore kam se chystas, zda to takto rozdeluji. Nevim zda to delaji vsevjny, ale nektere urcite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
30.12.21 13:12

Lepší nevědět, já když si vezmu, co za příšerné dlouhodobé problémy mají moji známí, co to měli (hlavně ti s lehkým nebo nulovým průběhem), tak to bych si to pak ještě vsugerovala taky. :) Takže díky pravidelnému testování vím, že před očkováním jsem nic neměla (a to je celkem výhra - protože infikovaným už ta vakcína nemusí úplně pomoct, jako to je u většiny vakcín), teď tedy „žiju v domnění“, že taky nic nemáme, tak snad to vydrží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82421
30.12.21 13:18
@elanaa píše:
dělají to automaticky. Necháš si nabrat krev a zvlášť jsou tam rozepsaný protilátky proti spike (po očkování) a proti nukleokapsidu (součást viru jako takového).mě to stálo 400,– v Citylabu, předpokládám, že to takhle dělají už všude, protože ještě na jaře se to nerozdělovalo.

Ne vsude to automaticky nedelaji, některé laboratoře to maji jako dražší variantu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35369
30.12.21 13:24
@listento píše:
Lepší nevědět, já když si vezmu, co za příšerné dlouhodobé problémy mají moji známí, co to měli (hlavně ti s lehkým nebo nulovým průběhem), tak to bych si to pak ještě vsugerovala taky. :) Takže díky pravidelnému testování vím, že před očkováním jsem nic neměla (a to je celkem výhra - protože infikovaným už ta vakcína nemusí úplně pomoct, jako to je u většiny vakcín), teď tedy „žiju v domnění“, že taky nic nemáme, tak snad to vydrží…

Infikovanym ta vakcina uz nemusi pomoct? To je naka novinka ne. Naopak se porad tvrdilo jak ockovani prodelani jsou nesmrtelni hybridi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82421
30.12.21 13:31
@veria píše:
Infikovanym ta vakcina uz nemusi pomoct? To je naka novinka ne. Naopak se porad tvrdilo jak ockovani prodelani jsou nesmrtelni hybridi :D

Jako, na to prvni nakazeni behem kteteho nebo po němž se ockujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
30.12.21 13:41

@elanaa

Já byla v listopadu a ani náhodou. A to jsem si nechala udělat komplet protilátky za plnou palbu. Dokonce ani nepřepočítali na BAU jednotky, ani na vyžádání. No děs, vyhozené prachy.

Příště tedy zkusím citylab.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57678
30.12.21 13:44
@veria píše:
Infikovanym ta vakcina uz nemusi pomoct? To je naka novinka ne. Naopak se porad tvrdilo jak ockovani prodelani jsou nesmrtelni hybridi :D

Kdo to trvdil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30471
30.12.21 13:47
@j.a.n.i1 píše:
Ne vsude to automaticky nedelaji, některé laboratoře to maji jako dražší variantu.

aha, tak to jo. Je tu plno laborek, my chodíme do téhle, protože je mj. nejlevnější, bývá tam nejmíň lidí a jsou tam příjemní a ejhle-ještě bonus. Rovnou jsem říkala sestřičce, že mi jde o protilátky po očkování (chtěla jsem případně odložit booster) a ona mi řekla, že to ve výsledkáči budu mít rozepsaný postvax i anamnestický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat