Zjistili mi melanom

Anonymní
2.11.19 14:38

Zjistili mi melanom

Před pár dny mi zjistili melanom. Jsem z toho opravdu hodně ve stresu, vzhledem k tomu, že mám děti. Znaménko je již vyrezane a zjistili to na něm, Rostlo do hloubky 1,2mm a četla jsem že když je to do 1mm, že je to lepší prognóza… Mám vůbec nějaké šance na plnohodnotný život? :,( V úterý jdu na komisi kde bych se měla dozvědět více. Kdyby jste měli nějaké zkušenosti, moc mi s tím pomůžete. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16488
2.11.19 15:14

Hele, takhle na začátku je to vždycky šok a vždy to vypadá jako konec světa, ale nakonec to bývá daleko přijatelnější. Statisticky melanomy tvé velikosti mají okolo
90% šanci na vyléčení. Což je fakt hodně.

Je to sice agresivní rakovina, ale zachytila se včas, takže je spousta prostoru najít léčbu, co bude fugnovat.

Teď potřebuješ počkat především na vyšetření jestli máš a nebo nemáš napadené mízní uzliny a podle toho v jakém stádiu nemoc je, tak zahájit léčbu - s tím že na první stádium se používá hlavně chirurgie a sledování, jinak pak různé metody - ale to ti vysvětlí tvůj onkolog.

Klíčové je neodkládat to pro nějaké pokusy s hladovkami a zázračnými preparáty, pokud chceš přibrat nějaké popdpůrné přírodní cesty, tak s nimi pracovat paralelně s léčbou, čas nasazení prokazatelně působíví léčby je fakt důležitý.

Co má tak největší smysl je cbd - tedy jedna složka léčivého konopí. Pokud se chceš vydat tímhle směrem tak se zaregistruj zde https://kopac.cz/ - jde o sdružení které pracuje jen s ověřenými informacemi a nic neprodává. Mimo jiné tam najdeš testy různých cbd přípravků.

No a na facebooku případně zkus mrknout na nějaké pacientské skupiny, umí to dost podržet.

https://www.facebook.com/…herwithhope/
https://www.facebook.com/…80515262647/?…

Jo a nějako dobu po ukončení léčby máš nárok na lázně, tak ho určitě využij, pár týdnů klidu a péče jen o sebe se fakt hodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 15:34

@Ou děkuji moc za vyjádření, pokud 1,2mm Breslow. není ještě tak kritická hodnota, tak jsem opravdu klidnější. Snad budu v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
2.11.19 16:06

Zakladatelko, přeji ti, aby léčba dopadla úspěšně. S těmi lázněmi - léčba je minimálně na tři týdny. Můžeš jet např. do Luhačovic nebo do Františkových Lázní. Akorát si musíš zajistit hlídání pro děti - s nimi lázeňskou léčbu absolvovat nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 17:04

Zakladatelko, drzim pesti..

Pokud umis anglicky, vyhledej nejake zahranicni forum..

Jinak na hloubce az tolik nezalezi. Jen od hloubky 1mm se kontroluji i spadove uzliny (nekde uz od 0.5mm). Pokud buspu ciste, budes nejspise stadium 1b, a to se leci jen vyriznutim a pravidelnymi kontrolami.. Tipuje, ze to bude Tvuj pripad :hug:

Pokud bude uzlina napadena, tak Te asi poslou na CT/MR.. A podle vysledku rozhodnou o nalsi lecbe (jen vyriznuti, imunoterapie..).

Ja jdu na vyrezani podivneho znamenka za 3 tydny, protoze ziju mimo CR a drive s domu nedostanu.. Uz jsem objednana a klepu se uz ted..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 22:43
@Anonymní píše:
Zakladatelko, drzim pesti..

Pokud umis anglicky, vyhledej nejake zahranicni forum..

Jinak na hloubce az tolik nezalezi. Jen od hloubky 1mm se kontroluji i spadove uzliny (nekde uz od 0.5mm). Pokud buspu ciste, budes nejspise stadium 1b, a to se leci jen vyriznutim a pravidelnymi kontrolami.. Tipuje, ze to bude Tvuj pripad :hug:

Pokud bude uzlina napadena, tak Te asi poslou na CT/MR.. A podle vysledku rozhodnou o nalsi lecbe (jen vyriznuti, imunoterapie..).

Ja jdu na vyrezani podivneho znamenka za 3 tydny, protoze ziju mimo CR a drive s domu nedostanu.. Uz jsem objednana a klepu se uz ted..

Děkuji za vyjádření, chtěla bych jen dodat, znaménko se mi začalo zvětšovat před letem 2019 a vyrezano bylo v říjnu. Myslíte, že jsem měla jít dříve, že je již pozdě? (Nějaké 4 měsíce cca od prvních změn na znamenku), Bojim se, že budu mít už metastázy :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 00:10
@Anonymní píše:
Děkuji za vyjádření, chtěla bych jen dodat, znaménko se mi začalo zvětšovat před letem 2019 a vyrezano bylo v říjnu. Myslíte, že jsem měla jít dříve, že je již pozdě? (Nějaké 4 měsíce cca od prvních změn na znamenku), Bojim se, že budu mít už metastázy :,(

Naprosto jiste Ti nikdo nerekne, kdy zapocaly zmeny a jak rychle postupovaly.. Obecne se u melanomu rika, ze cim drive tim lepe, predevsim u tech agresivnich typu (amelanoticky melanom..). To ale nebude Tvuj pripad a myslim si, ze zadne metastazy nebudou. Ta hloubka jeste neni tak velka.

Co jsem nacetla na netu, tak je v dalsich letech dulezite sledovat sva znamenka a i cele telo obecne.

Ostatne ja sama cekam uz 2 mesice na vyriznuti toho meho znamenka.. Tady se totiz jen tak nereze a musela by se ustanovit komise a rozhosnout o dalsim ppstupu a naplanovat operace v celkove anestezii.. Rady se totiz lokalni excize nedelaji a odebrali by mi ho rovnou i s lemem 2 cm..

Ale predevsim, nez bych si obehala to kolecko vysetreni, komise a planovani operace, budu driv zpet v CR.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
362
3.11.19 00:22

Ahoj, trochu o tomto tema vim, protoze jsem si nasla podezdrele znamenko letos na jare. Sla jsem k dermatologovi a rekl, ze se mu jevi ok ale ze by ho radeji vyrizl, nicmene ziji v zahranici a musela bych platit dost penez a taky jsou mi tyto procedury dost neprijemne. Rozhodla jsem se znamenko sledovat a davat si na nej cbd olej. A skutecne, jak pise Ou, cbd olej pomaha. Pripada mi, ze je znamenko o dost nizsi a zacaly na nem rust chloupky, coz take svedci o tom, ze se snizilo. Takze ja bych si take vyhledala o cbd vice informaci, je protirakovinny a plno lidi si ho nemuze vynachvalit, staci nekolik kapek pod jazyk. Pozor ale na pouzivani spolecne s leky, a to i s ibuprofenem. sance na vyleceni jsou skutecne vysoke, drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 22:45

Dnes sem byla na komisi a sdělili mi následující postup - teď mít tedy odeberou kůži ještě okolo znaménka i asi 2cm do hloubky (21.listopadu jdu na operaci) a pak mj budou kontrolovat uzliny, kdyztak by je i odebrali. Jsem o něco klidnější, protože v práci to mělo také dost lidí a spolupracovník to měl 1,6mm hluboké a léčba byla hned úspěšná, uzliny nebyly ještě napadené, tak snad to bude tak i u mě. Držte mi palce, věřím, že to bude v pořádku. :) Všem ostatním pacientům držím palečky, zvládneme to!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat