Zjistili mi osteoporózu, co dělat?

19.3.21 16:05

Zjistili mi osteoporozu, co dělat?

Dobrý den,

dneska mi byla potvrzena osteoporoza a ještě jsem tak nějak v šoku a zapoměla jsem se hlavně informovat u lékaře, co mám dělat, jíst, nejíst, nedělat, tak se ptám zde. Nekouřím, nepiji alkohol, hýbu se, snažím se stravovat zdravě, dědičné to není, u nás v rodině to nikdo nemá a ani neměl.
Je mi 35 let.
Bylo mi doporučeno, abych začala aspoň brát vitamín K2 a vápník, nejlépe ještě déčko, ale to již beru nějaký čas. Mám ho kvuli imunitě a to mi tedy pomohlo. Mám problém s laktozou, takže nakonec jsem začla užívat tobolky od Biominu, mají i ty zmíněné, které bych teď měla začít brát, tak se chci jen zeptat, zda s tím máte někdo zkušenost, zda mi to ještě aspoň pomůže a případně co jíst, abych tu osteoporozu zmírnila a jaké máte případně trable s touto nemocí, abych se na to připravila.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
613
19.3.21 16:08

Zatím osteoporozu nemám, jen osteopenii, úbytek kostí 23%. Doktor mi píše Calcichew a Vigantol. Každý rok kontrolní měření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 16:14
@Luska píše:
Zatím osteoporozu nemám, jen osteopenii, úbytek kostí 23%. Doktor mi píše Calcichew a Vigantol. Každý rok kontrolní měření.

Já mám přijít na měření za půl roku už :think: Vigantol jsem kdysi mívala, ale neseděl mi, měla jsem po něm průjem :nevim: Mohu se zeptat, jak dlouho to již máte a jestli se to zhoršuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
19.3.21 17:48

Dobrý den,
mohu se zeptat, jakým vyšetřením se osteoporoza přesně zjistí a co Vás vedlo k vyšetření?
/jaké příznaky/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
19.3.21 18:32

@Enn1 Denzitometrie je zobrazovací metoda měřící hustotu kostní hmoty. Jedná se o bezbolestné vyšetření, které pacienta nezatěžuje. Díky denzitometrickému vyšetření je lékař schopen odhadnout, jak velká jsou rizika zlomenin spojených s osteoporózou. Vyšetření provádí lékař na specializovaném radiologickém pracovišti.

Zmínila jsem se doktorce, že mě hodně bolí žebra, mám i ŠŽ. Tak mi napsala doporučení. Jiný doktor třeba říkal, že nejsem v přechodu, že je čas.

Z krve mi bylo zjištěno, že mám poruchu vstřebáváni Ca a D, to taky zjištěno v osteoporadně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 13:25

@Luska Ano, přesně takhle to s tím vyšetřením bylo u mě také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26001
9.6.21 10:07
@Luska píše:
@Enn1 Denzitometrie je zobrazovací metoda měřící hustotu kostní hmoty. Jedná se o bezbolestné vyšetření, které pacienta nezatěžuje. Díky denzitometrickému vyšetření je lékař schopen odhadnout, jak velká jsou rizika zlomenin spojených s osteoporózou. Vyšetření provádí lékař na specializovaném radiologickém pracovišti.

Zmínila jsem se doktorce, že mě hodně bolí žebra, mám i ŠŽ. Tak mi napsala doporučení. Jiný doktor třeba říkal, že nejsem v přechodu, že je čas.

Z krve mi bylo zjištěno, že mám poruchu vstřebáváni Ca a D, to taky zjištěno v osteoporadně.

Dobrý den,
mohu se Vás zeptat, jak to probíhá, když se zjistí, že je porucha vstřebávání toho vápníku a déčka? Já mám také osteoporozu a i tu štítnou žlázu, sníženou funkci, již od útlého dětství. U mě je na to právě také podezření. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26001
9.6.21 10:14

@Sluníčko09 Biomin znám, také ho nějaký čas beru, hlavně teda kvůli tý osteoporoze a KT na regulaci, nic hrozného. Mám D3 Extra a vápník, jenže jak jsem psala v příspěvku pro @Luska, tak mají právě u mě podezření na poruchu vstřebávání, a proto se u mě vyskytly teď zase problémy, když jsem byla na kontrole :zed: Už jsem z toho docela v háji, protože poslední dobou je to pořád něco :(
A jak jste na tom Vy, jestli se můžu zeptat? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
9.6.21 14:16

@Jančakecalka Jak probíhá léčba, jak to myslíte. Baru na to ten Calcichew a Vigantol. Příště už chce doktor nasadit léčbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat