Zjistím majitele účtu? Kam pošlu z banky peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 12:11
Zjistím majitele účtu? Kam pošlu z banky peníze?

Dobrý den maminky jdu za vámi z řadou když pošlu peníze na uvedený účet zdeli mi v bance, nebo budu mít na tom papíru z banky jméno majitele účtu? Dekuji

Reakce:
pannda
Kelišová 6843 příspěvků 33 inzerátů 18.11.18 12:13

Ne

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 18.11.18 12:18

jen kdybys poslala omylem peníze na špatné číslo účtu a nevykomunikovali by to s tím člověkem oni, tak po vyplnění formulářů by ti dali takové informace

Lucy75
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 18.11.18 12:27

ne, při vkladu na cizí účet bude na pokladní stvrzence jen číslo daného účtu, částka ,datum… U příchozích plateb z i-bankingu se mi u některých účtů objevuje „jméno účtu“ tj. vidím tam jméno a příjmení, ale to není tento případ a není to u všech bank…Já osobně bych nevkládala peníze na účet člověka, o kterém nevím, o koho jde… však si to předtím s majitelem účtu vykomunikujte e-mailem či telefonicky..

Lama Lama
Hvězda diskuse 51839 příspěvků 18.11.18 12:33

Mě se to teda většinou nějak spojí a v přehledu plateb se mi jméno zobrazí. ne vždy.

Peta02
Kecalka 415 příspěvků 18.11.18 12:38

Mám zkusenost, ze když je to platba do stejně banky tak se mi jméno zobrazí, jinak ne.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 18.11.18 13:09

Pozor já jsem loni poslala na účet peníze objednávala jsem něco pro vnučku. V bance mi nechtěli sdělit komu patří účet a nakonec jsem nedostala ani zboží ani peníze zpět.Nevím za jakým účelem posíláš peníze ty,ale fak pozor.

Aquarius38
Stálice 91 příspěvků 15.01.19 11:24
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky jdu za vámi z řadou když pošlu peníze na uvedený účet zdeli mi v bance, nebo budu mít na tom papíru z banky jméno majitele účtu? Dekuji

Pokud to neuvedeš do zprávy pro příjemce, tak platí, že je to chráněno bankovním tajemstvím, pokud se nepletu. Jinak platí, že pokud ti peníze posílá organizace (úřad) na tvém výpisu z účtu se název organizace (úřadu) ukáže.

lampicka11
Závislačka 3615 příspěvků 2 inzeráty 27.01.19 16:23

Jak to že ten, kdo je přijme vidí kdo je odesílá …a ten kdo je odešle nevidí komu je posílá ? :think:

Aquarius38
Stálice 91 příspěvků 27.01.19 16:48
@lampicka11 píše:
Jak to že ten, kdo je přijme vidí kdo je odesílá …a ten kdo je odešle nevidí komu je posílá ? :think:

V případě dvou fyzických osob jsou vidět jen čísla účtu. V případě fyzické osoby a organizace odesílatel - fyzická osoba vidí vše. Odesílatel úřad vidí vše o fyzické osobě a odesílatel organizace vidí jen číslo účtu fyzické osoby. Ostatní údaje podléhají bankovnímu tajemství a mohou být zpřístupněny oprávněným osobám pouze za účelem vyšetřování. Tak to chápu já, ale správné informace podá pouze banka.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 28.01.19 07:39

Dost dobře nechápu, proč někdo posílá peníze a neví komu.

Váš příspěvek
Reklama