Zkažená smetana, plíseň na melounu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Paulinaaa
Povídálka 11 příspěvků 14.07.19 11:43
Zkažená smetana, plíseň na melounu

Ahoj maminky, prosím Vás o uklidnění, docela vyšiluju. A) Dnes jsem pekla buchtu a chtěla ji přelít smetanou. Otevřela jsem první a moc mi nevoněla, otevřela jsem druhou a ta mi nepřišla špatná, tak jsem trošičku ochutnala. Ihned mě to pokopalo, vyplivla jsem zbytek z pusy a začala se dávit, ale nezvracela jsem, jen ze mě šly žal. šťávy. Měla jsem toho opravdu malý hlt, který jsem asi zčásti vyhodila. B) A jako bonus přinesl manžel plesnivou slupku od vydlabaného melounu, který jsme jedli včera. To tam ale plíseň ještě nebyla, ale určitě už to muselo být „chycené“. Cítím se dobře, až na ty scénáře, co se mi honí v hlavě. Mohlo se něco přihodit? Všude samé hrůzy jako listerioza a salmonela a navíc můj těhotenský mozek (22tt).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pannda
Kelišová 7081 příspěvků 36 inzerátů 14.07.19 11:45

Hele a nemáte plíseň v lednici?

Uživatel je onlineivašot.
Echt Kelišová 8433 příspěvků 14.07.19 11:47

@Paulinaaa Vůbec nic se ti nestane, zachovej klid

pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 14.07.19 11:47

To ta smetana musela být už archivní, ne? :mrgreen: z toho ti nic nebude

kačka39
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 14.07.19 11:52

Ta slupka od melounu byla asi někde v teple, na lince, nebo v koši, ne? Myslím, že tam zplesniví za několik málo hodin a včera byl meloun ok. A ta smetana, nevím. Normálně zůstane dobrá i po tom, co je už dávno prošlá. Nemůže to být tím, že by ti nesedla, že jsi těhotná? Protože i kdyby zkažená byla, tak by byla jenom nakyslá. Myslím, že se ti nic nepřihodilo, že to bude ok. Kdyby jsi měla salmonelu, tak se nezvedneš ze záchoda. :pankac:

Uživatel je onlinePetula306
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 14.07.19 11:59

Nevím kde to pořád čtete s tou listerií a salmonelou. Já se za celý svůj život v širokém okolí nesetkala ani s jedním. Když teda pořád čtete strašáky, doporučuju zaměřit se i na studium hygieny a epidemiologie, zvláště na to, kde se ta salmonela vlastně bere. A taky něco o zpracování mléčných produktů - co se stane ze starší smetanou, o kysání a podobně.
A nebo raději nejíst vůbec a živit se jen Nutridrinkem.

Lekninka91
Extra třída :D 10701 příspěvků 14.07.19 12:28

To vypadá jako atentát na mimíska :(

chs.jasmin
Extra třída :D 10143 příspěvků 14.07.19 13:04

@Paulinaaa

No já bych to přisuzovala třeba i těhotenství = já jsem třeba se nadavovala z cherry rajčátek a mužového Axe :lol: odtahovala jsem nábytek v přesvědčení, že všude cítím plísen a že všechno hnije a plesniví :mrgreen: Takže ano - meloun chytá snadno plísen, hlavně, když se nechá v teple, mohl být už chycený, mohl být v lednici déle. Smetana třeba byla chycená a nebo vubec nemusela být špatná.

Nedělej si z toho hlavu. Kamarádka měla třeba otravu z jídla v těhotenstvía byla i na kapačkách v nemocici - myslím, že dva nebo tři dny v sobě nic neudržela a tak raději jela a byla hodně překvapená i když sama přiznala, že jedla jak prase - furt a všechno a kombinace hodně divoké :lol:

prejeta_zaba
Kecalka 236 příspěvků 16 inzerátů 14.07.19 13:12

To tak hysterčíš ze všeho? Radši nejez nic, aby to nebylo 3 dny před plísní. Chudák dítě. :roll:

Lekninka91
Extra třída :D 10701 příspěvků 14.07.19 14:09
@Anonymní píše:
To tak hysterčíš ze všeho? Radši nejez nic, aby to nebylo 3 dny před plísní. Chudák dítě. :roll:

srabe, proč se schováváš? :D

Paulinaaa
Povídálka 11 příspěvků 14.07.19 14:12

@chs.jasmin Děkuji za zprávu, manželovi připadla šlehačka v poho :think:, no nic, už je v koši. Je pravda, že mi hodně smrdí maso a přijde mi vše zkažené.

Paulinaaa
Povídálka 11 příspěvků 14.07.19 14:15
*@Anonymní** píše:
To tak hysterčíš ze všeho? Radši nejez nic, aby to nebylo 3 dny před plísní. Chudák dítě. :roll:

O tuhle „radu“ jsem nestála, díky za tvůj čas ;)

Paulinaaa
Povídálka 11 příspěvků 14.07.19 14:17

@kačka39
Už nebyla v lednici, měla jsem ji na lince, že ji ráno vyhodím. A teď se nestačím divit, jak se za takovou chvilku stihla zbarvit 8o

Kajka9
Kelišová 5493 příspěvků 14.07.19 14:41

@Paulinaaa klid :lol:.. já snědla plesnivý chleba nebo spíš kousek pak jsem si všimla že je kurka plesnivá :lol:.
na víc ty si tu smetanu ani nesnědla ale vyflusla takže z jednoho loku…
a melou ten nebyl chycený to by si poznala.. jednou jsem jedla meloun a hned jsem ho vyflusla je to hnusná chut takže to poznáš a to nebyl plesnivý…ta slupka mohla zplesnivět z tepla když si to neměla v lednici..

Uživatel je onlineTableta
Kelišová 5435 příspěvků 15.07.19 08:56
@prejeta_zaba píše:

Proč anonymně, ropucho? :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama