Reklama

Zkažené kuřecí po 2 dnech v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

florbela
Nováček 9 příspěvků 30.09.18 17:47
Zkažené kuřecí po 2 dnech v těhotenství

Ahoj holky, prosím o radu, zkušenosti, názor a vlastně i uklidnění. Jsem v 7.měsíci a jsem doma na rizikovém, měla bych jen ležet. Manžel mi odjel na služebku, tak jsem si teď v pátek upekla kuře na oběd a jedla ho i v sobotu a i dnes (v neděli) na oběd. V pátek jsem ho po upečení nechala pár hodin vychladnout a pak samo šupla do ledničky. Ani mě nenapadlo, že by mu dnes v neděli mohlo něco být, ale tak 4 hodiny po obědě mi začalo být zle a hodinu na to už jsem letěla na záchod a pěkně se tam pos*ala :-( nezvracím, ale je mi pořád blbě. O mě mi samozřejmě nejde - dotaz je jednoduchý - může to někak ohrozit miminko? Vůbec mě to prostě nenapadlo :-( Ale je fakt, že normálně jím jen čerstvá jídla. Už jsem si ze zoufalství dala i malého panáka rumu (nic jiného doma nemáme),ale je mi pořád zle :-(

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6040 příspěvků 30.09.18 18:03

@florbela tak rum bych si fakt nedala. Pokud nebudeš na záchodě pořád, nepřidá se zvracení a budeš doplňovat tekutiny nevidím v tom problém.

ka2ka
Extra třída :D 12785 příspěvků 1 inzerát 30.09.18 18:03

neřekla bych že bude zkažené

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 30.09.18 18:06

nemyslim, ze muselo být zkažené. Navíc bych řekla, že do 4 hodin po jídle by průjem stejně nezpůsobilo

alialiali
Kecalka 167 příspěvků 30.09.18 18:07

Normálně jíme kuře i 3.den a nic mu není! Pokud bylo dobře upečené tak to z toho asi ani nebude…

florbela
Nováček 9 příspěvků 30.09.18 18:08

@lachtanice No já si ten rum dala na dezinfekci… nic lepšího mě v tu chvíli nenapadlo… i to jsem asi udělala špatně :-( těhotenský mozek mi asi neradí dobře. Ale jinak nepiju vůbec,ani pivo nebo víno,tak snad to miminku pro jednou neublíží. A jinak děkuji za vaše uklidnění.

florbela
Nováček 9 příspěvků 30.09.18 18:11

Děkuji i ostatním holkám za příznivé odpovědi. Mě by právě nenapadlo,že tomu něco bylo,kdyby mi nezačalo být zle. Teď už dávno žádné těhotenské nevolnosti nemívám,špatně mi nebývá… tak mi to možná prostě jen nesedlo. Snad!

addams
Povídálka 18 příspěvků 30.09.18 18:37

Buď v klidu, já si prošla v těhotenství i pozitivní campylobakterií z grilovaného kuřete a jediné, co jsem mohla bylo doplňovat ztracené tekutiny a teď se na mě doma směje zdravé miminko. Díky paní z hygieny jsem zjistila, že tam to riziko přenosu na miminko je minimální. Takže i kdyby něco s kuřetem bylo, miminko bude v pořádku.

florbela
Nováček 9 příspěvků 30.09.18 18:44

@addams Moc děkuji,to je velmi uklidňující zpráva! A jsem moc ráda,že ti to dobře dopadlo! Mít doma zdravé a spokojené miminko je ten největší dar… tak snad bude dopřán nám všem.

Risanka
Kecalka 107 příspěvků 30.09.18 18:49

Z toho jak popisuješ se nemohlo zkazit.Taky to vidim že ti něco jen nesedlo třeba v kombinaci co si jedla/pila před nim nebo po něm.Kdyby bylo špatně upečený nebo leželo půl dne na slunci v pařáku tak neřeknu.Tak neboj.

Layana
Povídálka 41 příspěvků 30.09.18 19:02

Taky my to nesedí, za takovou chvilku se v lednici nemělo zkazit, a bylo určitě dobře dopečené? Každopádně by to fakt chtělo ať ti někdo donese černé uhlí nebo smectu, dobře adsorbují toxiny, nezáleží na původci. Bezpečné i v těhotenství. Panák rumu ti fakt neublíží to se neboj.

florbela
Nováček 9 příspěvků 30.09.18 20:00

Holky,děkuji. Snad tomu kuřeti nakonec fakt nic nebylo… ledaže by mi blbnula lednička,mám pocit,že nechladí moc,přestože jede skoro na plný výkon. Ale budu doufat,že je vše ok a prostě se mi jen udělalo zle,už je to trochu lepší. Ale myslím,že černé uhlí pro sichr zobnu,někde ho doma určo vyhrabu. Moc díky všem!

Layana
Povídálka 41 příspěvků 30.09.18 20:21

@florbela uhlím nic nezkazíš je to fakt super věc nemůže ti ublížit vem ho radši co nejdřív a klidně 3-4 tablety najednou ;-) pro jistotu kdyby tam přeci jen nějaké ty toxiny byly…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >