Zkažené ořechy v těhotenství

Anonymní
5.5.21 17:48

Zkažené ořechy v těhotenství

Jsme v 12tt a právě jsem snědla pár vlašských oříšků, které jsem koupila v obchodě :oops: Na první pohled se zdály v pořádku ovšem potom, co jsem jich pár snědla, jsem si všimla že je na většině dost viditelná plíseň, převážně bílé pavučinky. Na internetu jsem se dočetla, že i snězení pár takto zkažených oříšků může být velmi toxické. Může mi to vážně a hlavně miminku nějak uškodit? Přeci jen jich bylo pár. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7930
5.5.21 17:58

Ukaž mi ten článek, kde je psáno, silně toxické… :roll: 8o Nic se ti nestane, žaludek si s tím poradí..možná ty pavučinky jsou od molů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 18:01

@pannda Je o tom spousta článků. Ty pavučinky by měli být určitý druh plísně. Normálně neplaším, co se jídla týče a jím vše, ale toto mě vyděsilo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
751
5.5.21 18:04

Jestli se tak bojis, tak si strc prsty do krku a bez to vyzvracet :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7930
5.5.21 18:06
@Anonymní píše:
@pannda Je o tom spousta článků. Ty pavučinky by měli být určitý druh plísně. Normálně neplaším, co se jídla týče a jím vše, ale toto mě vyděsilo :nevim:

I při „pár ořechů“??? ale jdi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7930
5.5.21 18:07

Náhodné pozření plesnivého ořechu ještě nemusí mít nijak hrůzné následky, ale pravidelná konzumace zkažených ořechů je velmi nebezpečná a zvláště menší zvířata, mezi které patří i papoušci, přímo ohrožuje na životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
5.5.21 18:08

Dítěti se stát nic nemůže, jednorázová plíseň mu neuškodí, to by si do sebe musela házet něco plesnivého obden. Ty se maximálně pos…
Nepleť si plísně na sýrech, které způsobují bakterie - listerie, to už by uškodit ve velkém množství mohlo.
Ostatní plísně jsou v malém množstvím neškodné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7930
5.5.21 18:08

Jíš to po kilech nebo jsi malý tvor? nejsi…jen těhotná a úzkostná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
5.5.21 18:27
@Markéta188 píše:
Nepleť si plísně na sýrech, které způsobují bakterie - listerie, to už by uškodit ve velkém množství mohlo.
Ostatní plísně jsou v malém množstvím neškodné ;)

Listerie nezpůsobuje plísně. Jak sama píšeš je to bakterie. Na plísňových sýrech je tzv. ušlechtilá plíseň a není škodlivá (neprodukují škodlivé mykotoxiny). Listerie se může vyskytovat ve výrobcích z nepasterizovaného mléko, ale v obchodě se s tím podle mě člověk moc nepotká…
A říct, že jsou ostatní plísně neškodné? No to snad ne…samozřejmě, když si dáš pár oříšku s plísní, tak neumřeš a ani podle mě nedojde k poškození plodu. Pokud by člověk zkonzumoval vysoké množství mykotoxinu naráz, tak to může způsobit akutní problémy, ale mnohem častější je dlouhodobý nizší příjem mykotoxinů. Následky se pak neprojeví hned, ale až za dlouhou dobu (rakovina, snížená plodnost…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
5.5.21 18:37
@Floryanna píše:
Listerie nezpůsobuje plísně. Jak sama píšeš je to bakterie. Na plísňových sýrech je tzv. ušlechtilá plíseň a není škodlivá (neprodukují škodlivé mykotoxiny). Listerie se může vyskytovat ve výrobcích z nepasterizovaného mléko, ale v obchodě se s tím podle mě člověk moc nepotká…
A říct, že jsou ostatní plísně neškodné? No to snad ne…samozřejmě, když si dáš pár oříšku s plísní, tak neumřeš a ani podle mě nedojde k poškození plodu. Pokud by člověk zkonzumoval vysoké množství mykotoxinu naráz, tak to může způsobit akutní problémy, ale mnohem častější je dlouhodobý nizší příjem mykotoxinů. Následky se pak neprojeví hned, ale až za dlouhou dobu (rakovina, snížená plodnost…)

Chtěla jsem to zjednodušit, aby tohle pochopil i laik. Ano listerie jsou bakterie, jak píšu, jen jsem to napsala takto, aby to zakladatelka pochopila. A také píšu, že plísně neuškodí v malém množství. Tudíž tvrdíš to samé co já, akorát odborně a já tak, aby to pochopil každý blbec.
Děkujeme za kopii této odborné literatury :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.21 19:05
@Markéta188 píše:
Chtěla jsem to zjednodušit, aby tohle pochopil i laik. Ano listerie jsou bakterie, jak píšu, jen jsem to napsala takto, aby to zakladatelka pochopila. A také píšu, že plísně neuškodí v malém množství. Tudíž tvrdíš to samé co já, akorát odborně a já tak, aby to pochopil každý blbec.
Děkujeme za kopii této odborné literatury :palec:

Popravdě, ty jsi předtím napsala pěknou blbost a rozhodně netvrdíte obě to samé akorát každá jinak odborně.
@Floryanna to uvedla na pravou míru tak, aby to pochopil opravdu i laik. Kdyby tématu nerozuměla, ani kopie odborné literatury by ji nezachránila.

Zakladatelko, teď si z té trochy ořechů nic nedělej. Miminku se pro jednou nic nestane. Pro příště si ale dej pozor na konzumaci plesnivého jídla. ;) Ať se daří. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
5.5.21 22:13

Já už se bála, že se tu dnes neobjeví zase nějaká kokotina stylem jsem těhotná a snědla jsem…a zase tu je…to, co máte v hlavě je mozek, začněte ho používat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat