Zkažené rozmrazené mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Januš231
Nováček 10 příspěvků 26.08.19 13:00
Zkažené rozmrazene mléko?

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit. Mateřské mléko po rozmražení hodně zapáchá a když ho ochutnám, chutná kysele jak hodně zkažené klasické mléko. To asi není dobrý že? Mléko po odstříkání mám max 24 hodin v ledničce, poté hodím do mrazáku. Rozmrazuji stejně, nejdřív v ledničce a poté v horké vodní lázní. Rozmražuji pouze týden staré mléko, a i tak chutná takhle kysele. Nejdřív jsem používala kelímky od aventu a poté sáčky od medely, a výsledek pořád stejný. Můžete mi prosím poradit, kde dělám chybu? Nebo je to normální, že to takhle zapáchá? Zatím jsem to furt vylila a dala místo toho UM. Bojím se to dát miminku, když i mně je z toho na blití. Děkuji za každou radu, je mi líto to mlíčko vylívat.

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 26.08.19 13:05

Zamraž ho rovnou, nenechávej bakteriám příležitost pomnožit se v té ledničce. A bezpečnější rozmrazování bude v mikrovlnce těsně před podáváním - opět, minimalizuješ čas, kdy by se bakterie mléčného kvašení mohly v mléce pomnožit.

Je to přímo tím mlékem - je to syrové mléko, takže je plné mikrobů - těch žádoucích, díky nim se tvému dítěti tvoří zdravá mikrobiota ve střevech. Ale taky tihle mikrobové kysají mléko.

vedma007
Kecalka 431 příspěvků 26.08.19 13:07

Také jsem to kdysi řešila a prý je to normální a takovéhle mléko není nijak závadné. Na vině je Lipáza (doufám, že to píšu dobře) - enzym který rozkládá tuk.
Jinak teda je ideální mléko po odstříkání jen nechat vyhladnout a pak zamrazit co nejdříve.

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 26.08.19 13:46

Smrad i divná chuť je normální. Taky jsem z toho teda měla blbý pocit. Pak jsem kdesi četla, že by snad mělo pomoci mléko pasterizovat a pak teprve zmrazit, ale už si nejsem jistá, jak přesně… kdyztak Google ;)

mau-mau
Závislačka 4343 příspěvků 26.08.19 13:50

Rozmražené mateřské mléko je odpor humus, to je normální. Já byla schopna klidně čerstvé vypít, to rozmražené bych nedala. :poblion: Je to normální, dítě to snědlo bez problémů :mrgreen: Takže v pohodě mu to dej, lepší to nebude ;) Mám to potvrzené z nemocnice, že je to cajk, taky jsem se divila ;)

Januš231
Nováček 10 příspěvků 26.08.19 21:17

Děkuji moc za rady, tak skusim ji to dát, snad to bude chtít a nebude ji špatně. @Ou rozmražovani je možné v mikrovlnce? Mně právě všichni říkali, že v mikrovlnce se nemá.

mau-mau
Závislačka 4343 příspěvků 27.08.19 10:56

@Januš231 v nemocnici to taky rozmrazovaly sestry v mikrovlnce.

Sara81321
Povídálka 19 příspěvků 27.08.19 12:48

To bude vysoky obsah lipazy, ktera štěpí tuky v mlice na jakoby mýdlo. Pomuze ohrat odstikany mliko skoro k varu a rychle zachladit a zamrazit.

vedma007
Kecalka 431 příspěvků 27.08.19 13:13

@Januš231 osobně jsem mikrovlnku na MM nepoužívala, protože si myslím, že to „zabije“ všechny prospěšné látky.

Januš231
Nováček 10 příspěvků 27.08.19 21:27

Holky, tak jsem skusila rozmrazit v mikrovlnce těsně před použitím, a mlíčko bylo dobré, vůbec nesmrdelo a nebylo zkysnute. Děkuji za typ. Radši budu rozmrazovat v mikrovlnce než dávat zkysnute. Ozaj, nevíte proč se říká, že v mimrovlnka zabíjí všechny dobrý látky?

Váš příspěvek
Reklama