Zkažené zoubky od antibiotik

Anonymni
10.3.09 20:22

Zkažené zoubky od antibiotik

Dobrý večer! Prosím vás o radu jestli má někdo zkušenost se zkaženýma zoubkama od antibiotik. Moje dcera je brala celý rok od narození a jak se jí zakládaly zoubky tak to bohužel odnesly. Od 1 roku chodíme k zubařce ( teď ji jsou dva roky )která se snaží zoubky zachránit vrtáním každé dva měsíce, ale přední čtyři vrchní už nezachrání a pomalu se jí rozpadají. Navrhla nám jako jednu variantu protézku všech čtyř zoubků, nebo je nechat pomalu rozpadnou a nechat tomu volný průběh, ale naše malá na ně nemůže vůbec kousat a ještě k tomu má silný zánět dásní. Sama zubařka je proti protézkce ale bojím se jestli bych ji více neublížila samorozpadem zoubků ( hrozí zanítění dásní- váčky, řezání atd..) Prosím poraďte mi jestli má někdo podobný problém. Nevím k čemu se mám přiklonit. Díky za případne odpovědi Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.3.09 16:41

zoubky

Tak, sice jsme žádná antibiotika nebrali, ale zkažené zoubky má můj chlapeček taky, včetně rozpadajících se předních zoubků. Nám je zachránili na pedostomatologii na Karláku. Jen chci napsat, že je tu ještě varianta, že ty pahýlky očistí, obalí je jakousi bílou plombou, která navíc ten zbytek zoubku vyživuje a na:,–(í na to takovou průsvitnou korunku. Takže jsme odcházeli s krásnými zuby, oproti tomu co tam měl předtím… Ovšem podmínkou je, že ty zoubky jsou živé, což zjistí rentgenem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.09 19:55

zoubky

Díky moc za radu. Zkusím to zubařce navrhnout a uvidíme co mi na to řekne. Sice ji je pokoušela zachránit jakousi bílou plombou ale nepomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
388
12.3.09 11:09

Tak moje nejstarší dcera měla to samé. První zoubky byly úplně hrůza. Po ATB je měla jak řešeto. Dr. to vždy nějak vyvrtala, očistila a snažila se to udržet do chvíle než bude čas na vypadnutí,aby jsme se vyhli protézce a docela to nakonec vyšlo. Zoubky měla jak uhnilé a velé hnědé no hrůza!!!
Ale pozor!!" Dneska je jí 17 a druhé zuby by jí mohly hvězdy závidět - nemá jedinou plombu a má je krásně pravidelné a bez chybky. Tak se neboj, jde jen o to nějak to přežít, oni i z ATB vyrostou a bude to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
26.3.09 13:42

hrozné zuby

ahojky, moje dcera 4 roky má také rozpadající se zoubky, zubařka mi řekla, ať čekáme na druhé, takže pravidelně čistíme, jíme flor a občas chodíme vrtat, naštěstí to malá dobře snáší, což je u nás zázrak, jinak u každého doktora je to děs… a čekáme a čekáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
6.12.11 22:27

upně zkažene zoubky

Muj 4lety vnoček ma od ATB upně zkažene zoubky.napřed jsme marne schaneli zubare a kdyz uz jsme nejakeho našli tak nam řekl,ze plače a že mu nebude sahat do pusinky az se uklidní,ale vysvetlete takovemu malemu človičku at nepláče.a jiny zubař co by ho vzal(bydlíme na Litomeřicku)není.Už se mu začinji delat i vačky,tak jsme ze zoufalství,sehnali nekde v Praze soukromou kliniku,dnes tam byl na prohlidce .rodičum zdelili,že zoubky musi od špičaku všechny ven,v celkove narkoze,a zakrok stojí okolo 20 000.což se mi zda šílene.nevite nekdo o nejake nemocnici kde by to nebylo tak drahe…nebo to je dnes normalní cena?a nejsou 2anestezie pro tak male dite nebezpečne…jde totiz za měsíc trhat mandličky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.11 22:52

podle mě je to celkem nesmysl..ATB nemůžou jen tak zničit zuby - leda by byly podávíny v nějaké sladké formě a právě ten cukr zkazil co mohl..co ATB mohou ovlivnit je tvar a zabarvení zubu, ale ovlivnit ho můžou jen v době vývoje zubu..tzn. u dětských zubů je to v případě, že je žena těhotná a nějaký ATB bere (dřív to byl tetracyklin, který se dneska spíš už nepoužívá), protože dětské zuby se vyvíjí velice brzo (začínají v 8tt) a když se dítě narodí, zárodky zubů jsou hotové..stálé zuby se pak vyvíjí od 3. měíce těhotenství až do několika let věku..

a zánět na dásních je způsobený nedokonalým mechanickým odstraňováním zubního plaku (špatným čištěním)..

ošetření dítěte v celkové anestezii se provádí např. v Motole..

• Nahlásit
  • Citovat
6
6.12.11 23:11

uplně zkažené zoubky

ja vím zda se to jako nesmysl,ale tohle nam řekla detska lekařka,a neni snad 1měsic aby vnouček antibiotika nebral..ma časte laringitidy a anginy..poroto to trhaní mandlí,ale mandle mu dřiv nevytrhnou pry než bude mít opravene ty zoubky.a nemyslim si ze tohle je zpusobeno nedokonalym mechanickym odstranovaním,naopak mu zoubky čisti pravidelne od malinka,ale ted uz jsou tak bolestive,ze je to temeř nemozné.
Ale i tak moc děkuji za příspěvek i za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
24.5.13 09:13

Ja mam take 4 letou dceru a čistila jsem od prvního zoubku, ale dopadly jsme uplně katastrofalně. Všechny přední zoubky nam paní zubařka vytrhala, ponevadž byly uhnilé a dosahlo to bolestí tak musely ven, mame protezku, kterou mala moc nechce nosit, ale stačí jen tři hod. denně. Ted nam hrozí další vytahovaní, ale budeme se modlit, aby se ještě udržely. Jelikož sem ji zoubky pravidelně čistila, tak se taky přiklanim k nazoru, že to není jen špatnym čištěním. Mala brala pořad antibiotika a take měla dlouho flašku s dudlíkem, vratila bych čas a nenechavala jí tu flašku tak dlouho.Jsem uplně z našich zoubku neštastna. :zed: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.14 12:39

Maminky chci se zeptat, našemu chlapečkovi se také šíleně kazí zoubky. Dneska se mu jeden jakoby kousek ulomil ale maly kus mu tam zustal…měl někdo podobný problém. Jinak malému se bohužel hodně kazí zoubky a to čistíme jak jen se dá :/

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama