Zkažené zoubky ve 2,5 letech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
301
10.11.21 21:58

Zkažené zoubky ve 2,5 letech

Ahoj holky, chci se zeptat, malý má nejspíš zvýšenou kazivost zubů, přední dva horní, má zkažené určitě, na dvojky se to rozlézá, děsím se, co zbytek… Čistím pravidelně 2× denně, pití pije buď neslazený čaj nebo šťávu (hodně zředěnou). Občas koupím Kubík Water, ale to nedávám nikdy na noc po vyčištění zoubků. To nepije pak už nic, max čajík nebo vodu. Bonbónům se vyhýbám obloukem, ne tedy, že by nikdy nedostal, ale rozhodně ne takové ty sladkokyselé žížalky a tak. Jsem z toho strašně nešťastná, protože myslím, že se fakt snažím :( Já nikdy problémy se zuby neměla, 1. kaz jsem měla měla až někdy v 15 letech, přítel to samé… A ani nemám pocit, že by na tom ostatní děti byly takhle blbě, přitom je pořád vidím s flaškou sladkých džusů v ruce. Úplně se děsím prosincové kontroly, když mu posvítím do pusy, zdá se mi, že se mu začínají kazit snad skoro všechny zuby… takové bílé flíčky se na nich tvoří, přesně tak to začalo u jedniček :? Kartáček mám dobrý, pastu mám dobrou, Elmex gel používám.

Chci jen poprosit o uklidnění, že se to dá řešit, nejde mi o peníze, dám cokoliv, aby mu to spravili… Jenže zubařka říká, že s tím nic moc dělat nejde, no, uvidíme, co řekne teď. Nemáte nějaké zkušenosti, co bych si mohla případně vyžádat, i když by to nebyl standardní postup? Ještě tedy podotýkám, že zubařku máme dobrou, osvědčenou mnoha lety na nás…

Máte někdo prosím zkušenosti? Musí to být nutně moje vina, nebo to může být i nějaká porucha kazivosti? Nikdy bych si neodpustila, že za to můžu… Pokud možno pozitivní? Je vůbec normální, aby měl tolik zubů v háji? :( Achjo, jak na to pomyslím, je mi hrozně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17
10.11.21 22:16

Ty šťávy a džusy prý vadí i hodně zředěné, pokud je popíjí v průběhu celého dne (sklovina tak dostává zabrat celý den, Ph se nemá šanci v puse po jídle zneutralizovat, když tam průběžně jde sladké nebo kyselé… x jedna šťáva jednorázově k obědu a po zbytek dne voda by zas tak strašně z pohledu zubů vadit neměla).

Na tvůj dotaz ti bohužel neumím poradit, ale moc doporučuji profil na Instagramu dentist_for_small. Jde o dětskou zubařku a myslím že se tam dozvíš spoustu užitečných věcí k dětským zubům, jejich čištění jejich opravování a tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
10.11.21 22:16

Nekde jsem cetla ze diteti do roka nemaj dospeli nic olizovat - lzicku, dudak apod a vracet mu to do pusy, ze se nejak nakazi nejakyma tema bakteriema, pozdeji ze uz maj snad vetsi odolnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
10.11.21 22:21

@Yxc28 Děkuji moc za tip, určitě se podívám :) Ty šťávy se snažím co nejvíc omezovat, ale někdy je to samozřejmě trochu boj, protože voda je “fuj” :roll:
@tini To je pravda, že jsem taky četla, jenže bohužel asi až pozdě, takže k tomu taky párkrát došlo… každopádně by mě nikdy nenapadlo, co až může takováhle “blbost” způsobit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
10.11.21 22:22

A kolik za den sni vapniku? A Vigantol kapete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4354
10.11.21 22:38

Přidala bych čištění po obědě a na noc jen vodu a žádný čaj. Jedna kamarádka kojila ve 2,5 v noci a mala musela před třetím rokem pod narkozu a spravit, druhá zas dávala v noci čaje místo vody ze toho hodně vypije a kazy měl už v 1,5 roce. Máme zavedeny jeden hrnek stavy dopoledne a odpoledne, občas naredim džus nebo koupím piticko, ale jinak ma čistou vodu. Večer a na noc bez debat a pokud nechutna tak nemá zizen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19739
10.11.21 22:45

Nam tu ve skole delali takovy program. Zubar prisel do skoly a prohledl vsem deckam zuby. Tem u kterych hrozilo, ze by se na zubu vyvinul kaz, dal takovy tuhnouci povlak (dental sealants). Samozrejme, kde uz byl kaz, to poslal k zubari, tohle ve skole nedelal. Ale ma to slouzit detem v tom veku do desiti let jako prevence. Nejstarsimu neco napatlal, nevim kolik zubu. Ted ma 16 a nema jediny kaz. Nevim, jak se to jmenuje, ale verim, ze to bude i v CR, zeptala bych se zubare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
10.11.21 23:21

Jde především o techniku čištění, ta nemusí být ok, takže bych s malým zašla na dentální hygienu ;) Také zkontroluje kvalitu používaného kartáčku a zubní pasty. A hlavně, plno lidí si myslí, že u tak malých dětí stačí jen čištění kartáčkem, ale pokud už má dítko zoubků hodně a dotýkají se, mělo by se dítě pomalu a jistě zvykat na čištění mezizubním kartáčkem a zubní nití ;)
Dcera má 3,5 roku a večer vše absolvuje, sice nerada, ale já se jí neptám.. 8) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
10.11.21 23:32

Děkuji všem moc za reakce a že jste mě neodsoudily, mám díky vám naději, že není vše ztracené :kytka: @Rebísek No, snad bych řekla, že dost, jogurty atd má moc rád, i mléko pije každé ráno… Ale je fakt že Vigantol už nekapu, myslela jsem že je to jen do roka 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
11.11.21 05:43

Dojdi si na dentální hygienu. Existuje speciální lak pro batolata, který ty kazy zastaví (menší se zaceli, větší zastaví). Dcera první kaz v 1,5 letech na dvojce, rozlezlo se na 1 a druhou dvojku. Nechávali jsme ji to natírat a vydrželo to bílé a v pořádku až do výměny. Samozřejmě záleží jak moc špatné to je, ale u nás to moc zabralo, mnohem účinnější než elmex gel, který není vhodný pro tak malé děti. Jo a zubaři to moc neznají, náš to vůbec neznal, kdyby nás tam poslal hned, nemuselo se jí to tak rozlézt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
11.11.21 08:28

@Hojuza On existuje nějaký takový gel i pro dospělé. Zubař ho aplikuje na malé kazy a ty by se měly zastavit ty nejmenší zacelit. Mluvila jsem o tom se svým zubařem. Je to prý děsná pálka. A zubaři nechtějí, aby na to lidé spoléhali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
11.11.21 09:25

Elmex želé se dává jednou týdně na zuby a zastavuje malé kaziky. Volně prodejný v lékárně. Stojí nějak kolem 300kc.

Nevím ale od kolika let věku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
12.11.21 05:31
@jejjej píše:
Elmex želé se dává jednou týdně na zuby a zastavuje malé kaziky. Volně prodejný v lékárně. Stojí nějak kolem 300kc.Nevím ale od kolika let věku…

Nám říkala dentální hygienicka, že pro takto malé děti není vhodný kvůli velkému množství fluoru. Navíc děti si ho hned olizou, takže není moc účinný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
12.11.21 05:33
@KeckaJ píše:
@Hojuza On existuje nějaký takový gel i pro dospělé. Zubař ho aplikuje na malé kazy a ty by se měly zastavit ty nejmenší zacelit. Mluvila jsem o tom se svým zubařem. Je to prý děsná pálka. A zubaři nechtějí, aby na to lidé spoléhali.

To jsem nevěděla, že je to i pro dospělý. My jsme platili 300 za natření. Nejdriv jsme chodili častěji, pak už jen jednou za půl roku na udržení. Takže v pohodě, ale už je to pár let zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
12.11.21 11:05
@Hojuza píše:
To jsem nevěděla, že je to i pro dospělý. My jsme platili 300 za natření. Nejdriv jsme chodili častěji, pak už jen jednou za půl roku na udržení. Takže v pohodě, ale už je to pár let zpátky.

Jojo, ale u dospělých jsou tam nějaké podmínky, za kterých to lze udělat…
Ideální je to pečeťení u malých dětí, kdy ty zuby ještě nejsou prolezlé…

Vím, že mě říkal, že už to nemá cenu a nebylo by to efektivní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat