Zkažené zuby ve 3 letech

63
26.11.15 11:18

Zkažené zuby ve 3 letech

Ahoj všem :mavam:
Můj syn 3 roky, má zkažené přední horní zuby. Podotýkám, že nejsem matka sladička, dudlíkovka. Kazí se mu jakoby od shora. Ze začátku před cca rokem tam byly jen dvě mini tečky na každém zoubku. Naštěvovali jsme zubaře, ale on s tím nic neudělal. Ani žádný gel nic. :think:
No, a teď to má strašný. Občas si stěžuje, že ho bolí :nevim:

Pediatrička se divila, že nám nedoporučil Elmex gel, který jsme teda po návštěvě a 3.leté prohlídce hned koupili. Ale je pozdě :pocitac:

Můj dotaz zní: Co teď se teď dá s těmi zoubky dělat? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
26.11.15 11:20

Ahoj, je zajimave ze je ma na prednich, takhle malym se delaji spise na stolickach.Tak asi by to chtelo vyvrtat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
26.11.15 11:22

Pokud jsou to kazy tak vyvrtat. Taky by to mohly byt pigmentove skvrny, ale to musi rict zubar, co to je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.11.15 11:26

Skrvny to byly. Nic s tim nedělal. Teď jou vyloženě zkažený. Čistili jsme vždy řádně i když bojoval vzdorově občas :nevim: Od mala teda měl několikrát antibiotika a penicilin. Zubař je vrtat nechce, že zbytečný trápení. Takže by mě zajímalo jestli je to běžné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 11:29

Tak to si najdi jineho zubare. I mlecne zuby se musi vrtat to nevim co to je za zubare. Dcera ve 4 letech 2 kazy na stolickach, bohuzel je na vinne dlouhodobe uzivani ATB taktez penicilin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
26.11.15 11:30

To bude po těch antibiotikách :(. Syn měl do 3let naprosto zdravé zoubky a pak se mu najednou šíleně zkazily. Používali jsme pak elmex gel a pomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.11.15 11:30

@murra Už jsoi vyloženě ošklivě zkažený. Řekl to i zubař. ale prostě nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.11.15 11:31

@katule9 To je ten problém, tady na Mostecku prostě zubaři neberou :nevim: Už, že nedoporučil Elmex gel mě fakt naštvalo. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
26.11.15 11:32

Moje dcerka mela horni tri zoubky, takove ty cerne pahylky, vubec ji nenarostly zdrave zoubky, a to podotykam, ze od 1 roka chodime pravidelne k zubari, a dbame vsech preventivnich opatreni. Zubar to nechal do peti let byt, ostatni kaziky na stolickach ji poctive spravoval a tyto jen hlidal, jestli se tam nedelaji vacky a neboli. Letos v peti letech ji je vytrhnul vsechny najednou. Nebyl to pekny zazitek, ale jsem rada, ze to mame za sebou, preci jen holcicka a kazdy si vsimnul.. Cetla jsem na to tema spoustu diskusi, hovorove se tomu rika - vyhorele frantisky, radikalnejsi zubari to trhaji i mladsim detema a davaji protezku. Nas zubar ma nazor, ze na kvalitu druhyh zubu to vliv nema..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 11:32

@Brtnici to je tedy blby ale ty zuby se fakt resit musi i mlecne..mam v okoli hodne deti kterym je dokonce musely vytrhnout jak je mely zkazene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.11.15 11:33

Jsem vážně naštvaná, kdyby to odvrtal ty dvě malinký tečky mohl mít malej klid. Ten ať si mě nepřeje :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 11:34
@Brtnici píše:
Jsem vážně naštvaná, kdyby to odvrtal ty dvě malinký tečky mohl mít malej klid. Ten ať si mě nepřeje :cert: :cert: :cert:

to se ti vubec nedivim, dceri se udelal behem pul roka pidi kaz a hned ho vrtla a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.11.15 11:35

@katule9 Vydupu si to, protože tohle je strašně neprofesionalni přístup. Neznamená, že jsou mléčné, že je musí mít v takovém stavu. Ještě mi říkám, že měl malej opravdu hodně antibiotik a penicilinu, že se bojím. No, a stejně to takhle dopadlo. Sakra, nafackovala bych si, že jsem to nevydupala hned. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
26.11.15 11:37
@Brtnici píše:
Jsem vážně naštvaná, kdyby to odvrtal ty dvě malinký tečky mohl mít malej klid. Ten ať si mě nepřeje :cert: :cert: :cert:

Dobře čištěné zuby se nezkazí. Házet to na doktora je alibismus. Máme vynikajícího zubaře, je to manželův kamarád, špičkový doktor a elmex gel pro takhle malé děti nedoporučuje. Zrovna tak vrtání, pokud dítě naprosto klidně nespolupracuje, což tvůj malý určitě nedělal, když bojoval i u čištění zubů. V první řadě je na vině špatná technika čištění zubů než lékař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.11.15 11:38

@katule9 Achjo, člověk ani už nemůže věřit doktorům :nevim: Jsem tak moc naštvaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama