zkažený zoubek

4488
25.7.09 22:55

zkažený zoubek

Ahoj,

našla jsem dceři, 2,5roku,hnědé skvrny na stoličce.Nejsem si jistá jestli je to kaz nebo jen pigment,ale každopádně z boku zubu je vidět,že je to skrz,ne jen na povrchu.
Chtěla bych vědět jak se postupuje u tak malých dětí,jestli se trhá nebo vrtá nebo něco jiného.Co jsem se dívala tak ke kazivosti tu jsou všechno 2 roky staré diskuse,tak třeba se něco změnilo.
Celkem mě to děsí,páč na ko jsme byly u zubařky 2× a vždycky to byl horor,pusu neotevřela ani za nic.Navíc má dlouhou čekací dobu a ještě k tomu prázdiny,takže objednaní jsme skoro až za měsíc :roll: ,tak třeba bych mohla něco účiného zkusit i doma.Prozatím si hrajeme na zubaře,ale doma s mamkou je to brnkačka.

Tak plíííís dejte něajkou radu nebo info.

Díky Leňa :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

66
25.7.09 23:49

Způsob ošetření kazu u takhle malých dětí záleží na velikosti kazu a na spolupráci dětí a rodičů. Rozhodně se nedoporučuje kaz ponechat, je to zásobárna bakterií a samozřejmě vede k další destrukci zubu. V ideálním případě se kaz dá odstranit a zhotovit výplň. V horším případě může dojít na trhání a pak je potřeba mezeru udržet do 9-12 let, kdy se prořezává stálý zub- nejlépe mezerníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.09 05:14

Leno - tak za prve to chce zjistit, jestli je to opravdu kaz nebo pigment. Nekdy ten pigment fakt vypada jako kaz a pozna to fakt jen zubar.
A jestli je to preci jen kaz…
Nasi male nasli 2 male kazy, kdyz ji byly necele 4 roky. Zijeme v cizine. Jedna zubarka by ji to tenkrat spravila klasicky (vrtani a vypln), jenomze nase mala slysela vrtacku a byl konec. Takze nas poslala za detskym zubarem - odbornikem. Odbornik rekl, ze ji uspi a za $1500 ji to spravi. S tim jsem zase nesouhlasila ja (za jedno rozhodne ne s uspanim a za druhe - ta castka se mi zdala silena). Skoncilo to tak, ze jsem to nechala byt a rozhodla se cekat…
Dnes je dceri neco malo pres 5 let a znovu jsem s ni jela k te prvni zubarce. Dcera uz krasne spolupracovala, otevrela pusinku, zubarka pomaloucku vrtala a udelala vyplne. Dcera ani necekla. A takto ji spravila behem 2 asi hodinovych schuzek 4 kaziky (dalsi 2 kazy ji totiz za ten rok a neco pribyly :-/)
Takze tot nas pripad. Hodne stesti a co nejmin kazu.:-)
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
26.7.09 07:51

Náš malý měl kaz na stoličce a dr to jen vyčitila sondou, jakoby ho vyškrábla a dala mu tam nějakou hmotu, která ztvrdla a hotovo! Už to má v zoubku asi 1,5 roku a kaz nijak nepostupuje.

Jiný problém jsme měli s předníma zoubkama a ty mu v květnu vytrhla oba :cry: :cry: :cry:

U nás není návštěva zubaře žádný problém, protože babička dělá na zubním sestřičku.
Horší to bude asi teď po nepříjemném zážitku z trhání, ale snad to taky zvládneme!

Snaž se malou připravit na to co bude k dr. a trénujte to doma - otevírání pusinky, sáhni jí na ten zoubek nebo jí ho trošičku poťukej ......
Určitě to zvládnete a třeba to ani kaz není a je to jen pigmentová skvrna!

Držím palečky :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
1235
26.7.09 21:06

Ahoj,
Mates měl před měsícem kaz dole ve stoličce. Já šílela, co jako bude, protože on je šílená fňukna a už jsem viděla našeho zubaře, jak na něm s manželem a sesřičkou všichni leží a on ječí na půlku města 8)
Skoro jsem z toho nespala a každý den se koukala, jestli to je opravdu kaz. Za týden měl pan doktor konečně čas a Matýsek to zvládnul líp než já.
V klidu seděl manželovi na klíně, otevřel pusu a nechal se vrtat!!!! Měl ten kaz malej, objevila jsem ho včas a nebolel, takže vrtání bylo asi taky skoro bez bolesti. Každopádně proběhlo klasické vrtání a plomba, žádné náhražky.
Bez jediné slzičky máme první vrtání za sebou, tak držím palce, ať vás to taky nebolí. Hlavně jít co nejdřív.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.09 21:50

zuby

Zkus to máznout Elmex Gelée - teda netuším, od jakého stáří dítěte se dá použít - my jej máme - synkovi jsou 4,5roku. Jeden kaz se zastavil ale druhý :-( asi tomu vrtnutíneutečeme:-(

Meduzo - o to víc mě těší,jak báječně jste to zmákli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
4488
26.7.09 22:43

Díky za rady,koukala jsem na ten Elmex gelee.Je tam psaný používat od 6 let,ale myslím že bych jí neměla nijak ublížit,když jí jednou týdně máznu ten jeden zub.Třeba pokud je to opravdu kaz tak se díky tomu nerozšíří než se dostaneme k dr.Pastu pěkně vyplivne,takže s polykáním by neměl být problém.
Taky mě napadlo zkusit to vyčistit naší bělící pastou-pokud je to pigment-,ale to je asi blbost,že?To bych jí mohla narušit sklovinu a víc ublížit než pomoct :?

Jani tý jo 1500doláčů za zpravení dvou mléčných zubů je teda nářez 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
26.7.09 22:47

My máme Elmex cca od 2 let!!!
Pokud budeš natírat zoubky 1krát týdně tak to není nic proti ničemu!
Nám ho dr. taky doporučila a řekla, že máme natírat jednou týdně! Jenže on ten kaz nezmizí - je to hlavně jako prevence před úbytkem skloviny a případnému vzniku kazu, protože pokud je v pusince už jeden kazík tak je předpoklad, že se časem ukáže i další.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.7.09 01:59

Leni - jo, jo, narez, co. Taky jsem cucela, kdyz ne me tu castku vybalil.
8-0
Jinak jeste k tomu vrtani - ja myslim, ze ono to opravdu moc neboli, tyhle male kaziky. Nase male je hrozna, rve totalne pri vsem - jen pri sundavani naplasti nebo jine blbosti rve jak tur a pri tom vrtani ani necekla. Az jsem se sama divila. Takze podle me to OPRAVDU neboli. Jde o to „jen“ vydrzet mit otevrenou pusinku a nezaleknout se toho strasnyho zvuku.
Tu pigmentovou skvrnu bys podle me nevycistila nicim (ja myslim, ze se vycistit neda - ale jista si tedy nejsem), takze bych zbytecne nic nezkousela a radeji pak zasla rovnou k dr., co vam povi.
Hodne stesti a kdyztak dej vedet jak jste pak dopadli.;-)
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
4488
31.8.09 13:55

Ahojky,

tak máme kontrolu u zubařky konečně za sebou,neproběhla zrovna ukázkově,ale zoubky jsou prohlídlý a kaz to není :dance: :dance: :dance:
Je to jen pigment,dr říkala že s tím nic nenadělám,že se to stává a nikdo neví proč.Doporučila 2× do měsíce elmex gelle a za půl roku na ko.

Jinak mě,abych pro příště nepanikařila,poučila,že zub se zubním kazem se drolí a ten zub je vlastně v místě kazu vykotlaný.Naše zuby jsou pevné jen trochu zabarvené :wink: Ale prý jsme na tom dobře,jsou prý děti co mají celé zuby uplně černé.

Tož tak od nás a díky za rady a podporu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
31.8.09 13:58

Gratulka ke kontrole!!! :srdce: :srdce: :srdce:
Příště to bude určitě lepší - maloši si musí zvyknout na paní dr. a pak to bude pohoda. Lucinka určitě bude moc šikovná holčička a bude to zvládat na výbornou!

My jdeme 7. a už teď je mi z toho zle - Kubula je v pohodě, sám sedí na křesle a otevře pusinu, ale jde poprvé po tom trhání tak jsem zvědavá jak to dopadne!

• Nahlásit
  • Citovat
21.9.09 21:44
lenya píše:
Ahojky,

tak máme kontrolu u zubařky konečně za sebou,neproběhla zrovna ukázkově,ale zoubky jsou prohlídlý a kaz to není :dance: :dance: :dance:
Je to jen pigment,dr říkala že s tím nic nenadělám,že se to stává a nikdo neví proč.Doporučila 2× do měsíce elmex gelle a za půl roku na ko.

Jinak mě,abych pro příště nepanikařila,poučila,že zub se zubním kazem se drolí a ten zub je vlastně v místě kazu vykotlaný.Naše zuby jsou pevné jen trochu zabarvené :wink: Ale prý jsme na tom dobře,jsou prý děti co mají celé zuby uplně černé.

Tož tak od nás a díky za rady a podporu!

ahoj, to je super, že jste si doma hráli na prohlídku, náš doktor říká, že většina dětí ma zuby zdravé, že aby nebyly, o to se můžou postarat babičky, že nejhorší je něco sladkého na noc a potom zoubky nevyčistit, jinak je taky důležité malou nestrašit a klidně jde dát uspání zoubku, to pak nic nebolí.
U doktora klidně stůjte vedle, ať Vás malý vidí, nebo si ho dejte na klín, když chcete, chce to mluvit. úplně nejlepší je, když se na prohlídce nic nedělá, že si drobek zvykne, i kdyby něco bylo, prý je nejhorší cokoli začínat trháním, pokud to zrovna nebolí, a i to s uspáním jehličkou.
Jen to chce drobkovi vysvětlit, že to bolet nebude, že tam jste s ním, elmex želé nic nezkazí, jen nepolykat, to se někdy ve dvou letech lehko řekne:) :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3730
22.8.11 18:23

Tak máme zuby zkažený.Bude se vrtat.Snad radši bych mu to nechala udělat v narkoze,.Je to sice zasah do organismu,ale on jich má víc a spolupracovat nebude.Málem zbořil ordinaci,a to se zubař jen podíval bez strkání čehokoli do pusy.Poradte mi,to bude zase trauma.A nesmí noční kojení.A asi dlouho neuvidí ani sladkej jogurt.Bude mít nesladky přesnídávky z DM,bílé Hollandie…­.............. .Milujeme lipánky.

Ale slyšela jsem,že existuje nějaké očkování proti zkaženým zubům,ale to se dává asi mimi.

Sladký dostával právě asi dost. Od dnes žádný sladký,ani jogurt. Asi vážně lepší mu je vyvrtat v narkoze?Na křesle spolupracovat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kingjane
13.5.12 13:39

jani09 jak šli jste na tu narkozu:??? nás momentalne čekat teda zítra..... trhani a vrtani-..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama