Zkazí mi nižší příjem kvůli koronaviru nemocenskou a mateřskou?

Anonymní
12.6.20 10:52

Zkazí mi "prostoje" kvůli koronaviru nemocenskou a mateřskou?

Pěkný den, ráda bych se zeptala na jednu věc. Kvůli koronaviru byla uzavřena provozovna, kde pracuji a šéfové na mě čerpali peníze (kurzarbeit) a to za část měsíce března, duben a květen. Od 1.6. jsem na nemocenské z důvodu rizikového těhotenství a od srpna půjdu na mateřskou. No a teď mi jde o to, že výplata za duben i květen byla menší než vždy, tudíž je na výplatnici i menší hrubá mzda a mám tam vlastně pracovní dny 0 a položku Prostoje a tam uveden počet prac. dní, které v tom měsíci byly. A ted mi jde o to, že nemocenská a mateřská se mi bude asi počítat z období červen 2019-květen 2020 a jak píšu, poslední 2 měsíce jsem měla těmi Prostoji menší výplatu - ovlivní mi to výši nemocenské a mateřské? Účetní mi tvrdí, že ne, že ty prostoje jsou vyloučené dny nebo vyloučené doby, nevím teď přesně, jak to říkala… ale chci si to ověřit, protože mi taky říkala, že nemocenská se počítá z výplat za rok 2019, což není pravda, je to posledních 12 měsíců, tj. červen 2019-květen 2020… Díky za pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

41083
12.6.20 11:21

To je dotaz pro ossz, mezi vyloucene dny dle § 18 odst. 7 zákona číslo 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění „prostoje v zamestnani“ nepatri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4448
12.6.20 12:02

No počítají se příjmy ze zaměstnání. Že jste byla doma pro překážky v práci podle mě nehraje roli a bude se vám ta nižší mzda počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
12.6.20 12:09

Ano, nižší příjem ovlivní výši dávek z OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
17.6.20 20:40

Náležela ti náhrada mzdy, takže to nejsou vyloučené doby. Je to na prd :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
17.6.20 20:53

Ano, bohuzel snizi.