Zklamala jsem manžela, nemluví se mnou

Anonymní
5.2.21 23:18

Zklamala jsem manžela, nemluví se mnou

Ahoj, budu anonymní, ale díky tomu upřímná.

V létě jsem prodělala potrat v prvním trimestru. Konec odpovídá týdnu, kdy jsem byla s dětmi na koupališti a syn chtěl vyzkoušet skluzavku. A jak jel dolů, nohami mě silně kopnul do břicha. Synovi je 5 let, byla to moje chyba. Na ultrazvuku doktor viděl krevní výron okolo plodu. Začala jsem to dávat za vinu synkovi, i když rozumově vím, že je to blbost, on za nic nemůže. Snažila jsem se od toho pocitu oprostit (a styděla se za to, co cítím) a začala hrát hry na mobilu.

Kupodivu to pomáhalo a z nejhoršího jsem se dostala. Jenže jsem si tam dokupovala životy. A dost. Bylo to od léta asi za 30 tisíc. A poslední dobou jsem si říkala, že už fakt dost. Ale nedokázala jsem přestat. Manžel mi omylem (věřím mu) vlezl do emailu a našel potvrzení transakcí…

Byl z toho strašný průser. Slíbila jsem mu, že jednak odinstaluji všechny hry z mobilu (kupodivu mi to ani nechybí) a zruším si přidanou platební kartu k účtu. Dále bude mít manžel svůj účet a mě bude posílat jen nějakou malou částku měsíčně. Tohle jsem mu navrhla jako řešení a omluvila se. Opravdu toho lituji. Manžel na to odpověděl jen „dobře“.

Svoje věci má u tchána (bydlí nedaleko), kde i pracuje. Tohle se stalo v úterý ráno. A od té doby se mnou nekomunikuje. Na každou moji zprávu odpověděl max. jednoslovně, pokud vůbec. Tak mu už nepíšu. Děti od té doby neviděl, nepřišel za nimi a to jenom proto, že tam jsem já (to si jenom myslím, ale je to logické vysvětlení). A děti se začínají ptát, kde je táta. Já jim říkám, že má teď hodně práce, ale že na ně myslí a má je rád.

Fakt bych chtěla, aby to už bylo pryč. Jsem si vědoma toho, že jsem to pohnojila, ale tohle chování mě opravdu ničí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3833
5.2.21 23:23

Podle mne by byla na místě poradna, psycholog nebo psychoterapeut pro oba. Jako utratit 30 tisíc za hry je blbý, ale on zase zdrhnul od problému. Asi mu spis vadi jeste neco dalsiho. Tvoje deprese, to ze nejsi opora, narušená psychika (ja bych vinila sebe, že jezdím na skluzavce, ne syna a hlavně nevíš jistě, že to bylo tím).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
5.2.21 23:23

Nemužeš se mu divit, taky bys na nej byla naštvaná, kdyby to bylo naopak. A když neodpovídá na sms, zkusila bych mu zavolat a nějak to řešit, jestli v tom neni třeba i něco dalšího. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 23:31

@sediza
Jako jo, logicky vím, že je to blbost. A tyhle pocity už mě přešly, čas tu ránu celkem zacelil. A ta skluzavka - syn chtěl jet na dětské v dětském bazénu, ale bál se, tak jsem mu chtěla pomoci a chytila ho…

Manžel je dost škudlil, svoje trička nosí I když jsou na nich díry, protože jsou ještě dobrá. Teď jsem mu koupila novou zimní bundu a začal ji nosit až když jsem schovala tu starou (kterou měl přes 15 let).

• Citovat
  • Nahlásit
26362
5.2.21 23:38

Nesváděj potrat na sebe nebo dítě, stalo se, to se stává v prvním trimestru.
Manželovi normálně napiš ať se začne chovat normálně k dětem a ty prostě chvíli šoupej nohama než vychladne a už proboha nehraj. Je to stejný jako by on hrál automaty. Navrhni psychologa pro sebe nebo společnou poradnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 23:45

@pikola
Jak píšu, jsem si vědoma toho, že je to blbost. A vím stoprocentně, že ty pocity jsou pryč. Dodnes se za ně stydím.

Hry jsem smazala a od té doby nehraji. A ani mi to nechybí. Už před průserem jsem věděla, že to přeháním.

Jasně, že budu šoupat nohami. Ale tak nějak je mi to líto, hlavně mě manžel nemile překvapil ignorací dětí. Doteď se jim hodně věnoval, o to je ten rozdíl zřetelnější.

• Citovat
  • Nahlásit
509
5.2.21 23:47

Zakladatelko, 30 tisíc od léta, to jsou zhruba 2-3 tisíce za měsíc. Samozřejmě, utratit to za životy do hry je pitomost, ale spousta lidí takové peníze prokouří, propije, utratí za hadry, kosmetiku, welness pobyty, zbytné koníčky… Záleží, v jaké jste finanční situaci, jestli vám ty peníze reálně chybí. Kdybys je utratila za hračky pro děti, tak by se nezlobil? Omluva a nastavení nějakých pravidel, abys podobná překvapení nevyráběla častěji, je samozřejmě na místě, ale zas jsi neudělala nic tak zásadního, aby trestal děti za tvůj hřích. Utéct kvůli utraceným 30 tisícům od rodiny je dle mého ještě větší pitomost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 23:51

@leeniik
Jj, určitě vím, že bych byla naštvaná. Ale chtěla bych to s ním probrat. Chtěla bych vědět, jestli potřebuje pomoc, léčit se, nebo to nehraní zvládne sám… Tohle ignorování mě ničí. Řešila jsem to s tchyní a vysvětlila jí to (tedy až na to, že jsem z potratu obviňovala syna, to se nikdy nikdo z rodiny nedozví). A celkem to pochopila…

• Citovat
  • Nahlásit
1378
5.2.21 23:55

Ahoj, každý se s neštěstím vyrovnává jinak a ty jsi zvolila trochu nešťastný způsob, ale… 30 000 od léta je max. 5000 měsíčně, jasně, sice za kraviny, ale není to žádná likvidační čáska. Věř, že řada žen se se ztrátou miminka vyrovnává daleko nákladněji, a jejich muži s nimi normálně mluví a nestěhují se natruc k mamince. A ani to není věc, kvůli které by ses musela nějak extra bičovat, ponižovat a slavnostně předávat manželovi kasu jak nějakej nesvéprávnej :zed:

Díky tomu, že ti manža prolustroval e-mail, jste zjistili, že si zaděláváš na problém, a že je třeba to akutně řešit. Tak nejlépe uděláš, když s tím začneš. Najdi si terapeuta, který ti pomůže zdravým způsobem zpracovat ten potrat, a snaž se jít dál. Manželovi řekni, že je ti líto, co se stalo, že ti nedocházel rozsah toho problému, ale že pracuješ na tom, abys to překonala. Buď je normální a za pár dní vychladne, nebo je to další exemplář tupýho vola, a to pak Pánbůh s tebou, to se pak můžeš na hlavu stavět, ale prd ti to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 23:56

@moof

Peníze nám nechybí, máme v různých komoditách naspořeno fakt dost. Což je ale můj pohled, manžel to určitě bude vidět jinak.

Zítra je sobota. To jsme vždycky dávali děti k babičce a udělali si fajn dopoledne jen sami dva. Tchyně už mi psala, že počítá s tím, abych jí děti přivedla, abych se šla projít a vyčistila si hlavu. Je zlatá.

• Citovat
  • Nahlásit
2137
5.2.21 23:56

Hlavně si přestaňte psát esemesky a normálně spolu mluvte… bože…co je to za svět? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
6.2.21 00:00

To je ještě docela dobrá cena za funkční terapeutickou metodu.

Omluvila ses. Dohodli jste se, jak se tomu vyhnout to budoucna. Zas bych to s tím sypáním popela nepřeháněla, tohle fakt není nějaký ultra průšvih, zvlášť pokud nemáte finanční problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4271
6.2.21 00:01

Jak je to dlouho. Já chápu že to vidí jako závislost a s tím je těžké žít když měl i tobě jiné představy. Nejdřív obviňuješ dítě a pak sedíš na mobilu a utrácíš desetitisíce. Asi to nebyla hra na hodinu za den…
Třeba je z toho taky špatný.
Asi bych za ním zajela si promluvit a omluvila se, jestli to můžeš napravit. Řeči o tom že už to nikdy neuděláš a už nehraješ jsou takové divné, to říká každý závislák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 00:02

@Pruhovaný_mýval

Hm… myslela jsem, že když mi nevadí, že nehraji, tak jsem to zpracovala. Ale třeba to tak není? Nad tím psychoterapeutem popřemýšlím, snad nebude problém nějakého sehnat. Už jsem koukala na nějaké stránky, jestli existuje něco jako terapie online. Existuje, ale celkem drahá. A to by v mé situaci nebylo právě nejlepší řešení…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 00:05

@baracudas

Manžel není doma, odešel. Absolutně netuším, jestli to potřebuje v sobě jen zpracovat a nebo čeká, až za ním přijdu a začnu to řešit sama. Takovouhle krizi jsme nikdy neměli.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat