Zklamání z reakce rodičů

Anonymní
19.4.20 15:29

Zklamaní z reakce rodičů

Mám rodiče, kterých si velice vážím, máme moc pěkné vztahy. Měli už špatnou mikrovlnku, tak jsem jim koupila novou, tu nejlepší, co jsem v dané kategorii našla, i hodně drahou. Chtěla jsem je překvapit, udělat radost a vyjádřit jim, jak moc si cením všeho co pro mě dělají. Že je jen tak obdaruju a řeknu jim, co jsem napsala na začátku.

Otevřeli krabici, co že to je, ale místo radosti přišlo rozčarování. Proč jim to kupuju, oni nechcou novou, navíc je velká, nevejde se jim do poličky a měla by málo odvětrávání. Říkám jim, že vleze, měřila jsem to. Pokud mají obavy o odvětrání, ať si jo dají na stůl, mají velkou kuchyň, navíc každá mikrovlnka volně stojící má stát v prostoru. A že to ne, ať ji ani nevybaluju a rovnou ji vrátím, ani se na ni nechtěli podívat!

No, neudržela jsem se a slzy mi tekly proudem, protože mě to od nich zabolelo. Snažím se převést si to na sebe a říkám si, obdarovat mě jen tak moje dítě, strašně by mě to potěšilo a nechala bych si ji i kdyby měla stát vedle sporáku.
Tak ji teda zítra vrátíme.
Zažili jste něco podobného?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12001
19.4.20 15:33

Co naděláš, zamrzí to, to ano. Mikrovlnku vratˇa až jim budeš chtít udělat radost příště, tak se s nimi poraď a vyhneš se pak zklamání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16074
19.4.20 15:34

Chapu Tvoji lítost, ale i rodiče. Ja si tyhle věci ráda vybírám sama. Kdyby mi někdo daroval cokoliv od nože po troubu, leda mě nakrkne, protože o tom ma vlastní jasnou představu. Pokud máš jinak vztah s rodiči dobrý, hoď to za hlavu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2781
19.4.20 15:43

Darování spotřebičů je spíš k vzteku. Umím si představit, co starším lidem běží hlavou: Tolik čudlíků, s tím se nikdy nenaučím dělat. Vždyť potřebuji jen ohřát jídlo, proč to musí mít milion dalších funkcí? Zbytečně vyhozené peníze, stačila by obyčejná za pár kaček, takhle plýtvat penězi! Vždyť my na to máme, proč nám ji kupuje? To si myslí, že jsme tak chudí? Ta naše ještě slouží, chceme ji používat, dokud neodejde úplně - ekologie. Máme už nějakou vyhlédnutou. Dává nám najevo, že jsme neschopní vybrat si mikrovlnku sami. Nepotřebujeme, aby za své peníze financovala naši domácnost. Atd. Milion argumentů, co jim mohou proběhnout hlavou.
Já osobně takovéto dárky nemám ráda. Trefit se do vkusu a potřeb je hodně těžké, ne-li nemožné. Raději s obdarovávaným promluvit, poptat se na jeho názor. A koupit buď něco, na čem se společně dohodnete, nebo darovat poukaz do elektra, ať si vyberou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17122
19.4.20 15:44

Je hezke, ze jsi je chtela prekvapit :srdce: Nevyslo to, to se stava. Ja jim rozumim, tohle by pro me jako obdarovanou bylo taky nemilym prekvapenim :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11072
19.4.20 15:47

Hele, to je těžký. Pro někoho nejsou drahé dárky vhodnou volbou. Tví rodiče jsou asi jedni z nich. Moji mámu by takový dárek za a) nepotěšil, b) cítila by se trapně, že to stálo tolik peněz. Alespoň pro příště víš, čeho se máš vyvarovat. A ještě, místo lítosti si uvědom, že máš skvělé rodiče, kteří ti to na rovinu řeknou a vrátí, než aby to někam zašantročili, nepoužívali a ještě vyprávěli, jak jsi jim koupila nevhodný dárek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20286
19.4.20 15:53

No, znám svoje babičky, takže to chápu. A asi ani nejde o peníze, ale taky třeba o ovládání. Pokud to nemělo tlačítka stejná jako ta minulá, tak bych měla problém i tady.

A dát jim tak drahou věc jakože jen tak. No to by u nás neprošlo.

Ale saomzřejmě chápu i tebe. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
19.4.20 16:04

Tak měla jsi se asi poradit jakou mají představu. Manžel taky koupil mikrovlnku snad za 5000 s milionem funkcí. A k čemu to je? Používáme jí jen na ohřev, takže by nám v klidu stačila za 1000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
19.4.20 16:09

Naprosto Te chapu. Mne by ani tak neslo o to odmitnuti, tak se vymeni za jinou, ale o to, jakym zpusobem to udelali. Dost smutne. Priste holt zadne prekvapeni, kasli na to ;) porad se a kup dle toho…o to jednodussi pro tebe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Everyone
19.4.20 16:12

Dej jim záručák, a ať si ji tedy vymění za něco jiného..

• Citovat
  • Nahlásit
10080
19.4.20 16:21

Já mám naprosto přesnou přestavu, co by měl můj spotřebič splňovat a a pokud mi někdo chce koupit spotřebič, tak by se měl zeptat.
Myslím si, že koupit někomu mikrovlnku a čekat vděk, protože je drahá a hrozně dobrá, je fakt dost nešťastné.
Já mám v podstatě na mikrovlnku takové požadavky, že to splní spíš ty levnější kusy.
Takovou věc máš opavdu kupovat po poradě s obdarovaným a pokud ses tam rozplakala, že reakce nebyla úplně pozitivní, tak je to vůči nim dost nefér. Skoro bych řekla, že až takové vyděračské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24147
19.4.20 16:26

To bych byla taky nadšená, kdybych měla mít mikrovlnku na stole, i když má v mé kuchyni pevné místo jinde. Tvé zklamání chápu, ale naprosto chápu i rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6611
19.4.20 16:26
@Sany80s píše:
Já mám naprosto přesnou přestavu, co by měl můj spotřebič splňovat a a pokud mi někdo chce koupit spotřebič, tak by se měl zeptat.
Myslím si, že koupit někomu mikrovlnku a čekat vděk, protože je drahá a hrozně dobrá, je fakt dost nešťastné.
Já mám v podstatě na mikrovlnku takové požadavky, že to splní spíš ty levnější kusy.
Takovou věc máš opavdu kupovat po poradě s obdarovaným a pokud ses tam rozplakala, že reakce nebyla úplně pozitivní, tak je to vůči nim dost nefér. Skoro bych řekla, že až takové vyděračské.

Pokud se rozbrečela tak, že se předtím musela silně štípnout, aby z ní ty vyděračské slzy vyhrkly, tak to není dobré. Ale to asi nebude ten případ. To budou slzy úplně jiného druhu a to takové, které přijdou, když je ti něco líto. :,( To asi neznáš, takže to nevíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10080
19.4.20 16:47
@Uslava píše:
Pokud se rozbrečela tak, že se předtím musela silně štípnout, aby z ní ty vyděračské slzy vyhrkly, tak to není dobré. Ale to asi nebude ten případ. To budou slzy úplně jiného druhu a to takové, které přijdou, když je ti něco líto. :,( To asi neznáš, takže to nevíš.

Jistě, že jí to přišlo líto, ale je dospělá, tak by si měla uvědomit, že dělá chybu a ne ještě brečet, jak si asi myslíš, že muselo být těm rodičům?
Ještě se museli cítit pod psa, že vlastně udělali špatně, že odmítli dárek, který ani vůbec nechtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
19.4.20 16:48

@Sany80s tak kdo vi, jakym stylem ho taky odmitli ze. Ono je odmitnuti a odmitnuti. Tezko pak soudit jen jednu stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat