Zklidnění novorozence - homeopatika, olejíčky apod.

455
22.3.17 20:54

Zklidnění novorozence - homeopatika, olejíčky apod.

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s nějakými preparáty na zklidnění psychiky novorozence (1,5 měsíce).

Občas má dcera problémy se zklidněním a usnutím v postýlce přes den. Přebalím, nakojím, ona usne, ale po půl hodině se probudí nevyspalá a je strašně protivná. Další uspávání je pak obtížné, až dcera propukne v neutěšitelný pláč - pomáhá nošení v zavinovačce, drndání s košíkem apod. Když ji ale nošením uspím a položím do košíku, tak se za 10 min vzbudí a vše nanovo.

Celkově je takový vzteklounek. Např. než rozepnu podprsenku, abych jí dala najíst, tak se netrpělivě vzteká.

Celkově má strašnou potřebu sát. Mám pocit, že kojení vyžaduje i na zklidnění než jen na hlad. Kojením ji ale neuspávám. Když mi občas u kojení usla a dala jsem ji do postýlky, tak se stejně hned vzbudila.

Jinak ji na spaní pevně zavinuju - spí pak mnohem lépe a déle.

S večerním uspáváním naopak problémy nemáme téměř vůbec. To usíná pěkně.

Je to již druhá dcera - první byla úplně stejná. :-( Čekala jsem, že druhé dítě bude klidnější, ale bohužel.

Chci se zeptat, zda někdo nemáte pozitivní zkušenosti např. s nějakými homeopatiky na zklidnění takto neklidného novorozence. Nebo např. olejíčky Bambi oil od Jonáše. Ale já osobně s Jonášem moc dobrou zkušenost nemám. Případně nějaké Bachovy esence či něco jiného.

Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17307
22.3.17 21:06

@Yarisek Uf, zklidnovat 1,5 mesicni novorozenatko? To je preci uplne normalni, ze kojeni vyzaduje na zklidneni, vzdyt to je jedna z funkci kojeni. Alespon ty prvni 3 mesice (chybejici ctvrty trimestr) bych nic neresila, je to miminko, ktere chce tebe, ne naprogramovany stroj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3210
22.3.17 21:07

Myslim že popisuješ normální dítě, které má potřebu být u maminky. a sací reflex. tedy hodně zavinuj, zkus pokldádat do hnízda. pořiď si šátek, babyvak nebo hacku.

nemysli na ní jako na vzteklouna ale na miminko co chce být u tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10421
22.3.17 21:13

Dcera 7 týdnů přes den v postýlce neusne a u kojení na mě vrčí :mrgreen: a stejně si myslím, že to je normální miminko a ne vztekloun, chtěla bych aby spala, to je jasný, ale něčím ji zklidňovat? :think: Spíš bych potřebovala zklidnit sebe :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
22.3.17 21:26

Já si nemyslím, že by byla nenormální. Ale prostě je méně klidná. Samozřejmě ji mám ráda nade všecko, ať je jaká chce.

Zavinuju ji, šátek používám.

Ale obecně jsou děti klidnější, tak jsem si myslela, že bych jí pomohla, aby byla klidnější, více vyspinkaná. Neberu homeopatika a olejíčky jako léky na uklidnění, ale jako něco podpůrného, co pomůže její psychice. Nechci jí přece dělat odvar z makovic nebo jí dávat prášky na spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
22.3.17 21:34

@Yarisek Já myslím, že nejvíc její psychice pomůže co nejvíc kontaktu s maminkou (a čas, ten příchod na svět je pěkně stresující záležitost), vždyť je to malý miminko :nevim: Jsou miminka klidnější a méně klidná, stejně jako jsou dospělí lidi klidnější a méně klidní…nehledala bych v tom nějakou patologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
22.3.17 21:48

Aromaterapie

Už jsem to tu asi jednou na nějaký dotaz psala, ale ja mam moc dobrou zkušenost s eterickymi oleji od Justu
Antistress aktivator nebo možná ten pomerancový olej. Ale za Antistress ručím sama ho používám a je to přesně jak píšete na totálně vyšťavenou nevyspalou maminu. Kapnu si na prst jednu kapku oleje a rozetřu pod nosem za chvili to účinkuje! Vyklidnite se uvolníte a v noci líp spíte, nepřemitáte o tom či ještě mate udělat atd..
Taky je dobrý do aromalampy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18058
22.3.17 22:01
@Yarisek píše:
Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s nějakými preparáty na zklidnění psychiky novorozence (1,5 měsíce).

Občas má dcera problémy se zklidněním a usnutím v postýlce přes den. Přebalím, nakojím, ona usne, ale po půl hodině se probudí nevyspalá a je strašně protivná. Další uspávání je pak obtížné, až dcera propukne v neutěšitelný pláč - pomáhá nošení v zavinovačce, drndání s košíkem apod. Když ji ale nošením uspím a položím do košíku, tak se za 10 min vzbudí a vše nanovo.

Celkově je takový vzteklounek. Např. než rozepnu podprsenku, abych jí dala najíst, tak se netrpělivě vzteká.

Celkově má strašnou potřebu sát. Mám pocit, že kojení vyžaduje i na zklidnění než jen na hlad. Kojením ji ale neuspávám. Když mi občas u kojení usla a dala jsem ji do postýlky, tak se stejně hned vzbudila.

Jinak ji na spaní pevně zavinuju - spí pak mnohem lépe a déle.

S večerním uspáváním naopak problémy nemáme téměř vůbec. To usíná pěkně.

Je to již druhá dcera - první byla úplně stejná. :-( Čekala jsem, že druhé dítě bude klidnější, ale bohužel.

Chci se zeptat, zda někdo nemáte pozitivní zkušenosti např. s nějakými homeopatiky na zklidnění takto neklidného novorozence. Nebo např. olejíčky Bambi oil od Jonáše. Ale já osobně s Jonášem moc dobrou zkušenost nemám. Případně nějaké Bachovy esence či něco jiného.

Moc děkuji.

Ahoj,
naši první dceru jsem se snažila všemožně uspávat a bylo to velmi vyčerpávající, trvalo to dlouho..Dudlík, houpání, hopsání na balónu, kolikrát hodinu to trvalo, než konečně usnula a někdy i s brekem..
U druhé dcerky nebyl a dosud není problém s usínáním, protože jsem se vykašlala na příručky a jednala podle sebe. Dělala jsem toto:

• dávala prso, kdykoli, kdy to potřebovala, klidně i na zklidnění, proč jako ne?
  • šátkovala
  • zavinovala
  • spaní v jedné posteli (miminko tě cítí vedle sebe a je klidnější a pro tebe je i méně vyčerpávající noční kojení) - spinkala vedle mě na posteli v tomhle: https://www.fler.cz/…inka-8375041

Je tedy ale pravda, že jsem měla krásný druhý porod, je možné, že je druhá dcerka klidnější i díky tomu..Nicméně intenzívním kontaktem s miminkem nic nezkazíš, naopak, ono to opravdu moc potřebuje. Rozhodně se neobávej rozmazlenosti, malá miminka nejsou rozmazlená, oni ten kontakt s maminkou fakt potřebují k životu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26513
22.3.17 22:31

Já pracuji s Bachovými esencemi a na tyhle dotazy odpovídám xkrát týdně jednu a tu samou věc.
Je to normální, takhle to prostě miminka mají, je normální, že nespí, že vymrčují. Je potřeba to akceptovat, dávat blízkost a lásku. Využít věci jako je šátek, zavinování.
Jedinou věc, kterou bych případně doporučila je krizovka. Nemyslím si, že nějak zabere na miminko, ale případně podpoří tvoje nervy. Jinak to prostě nechat plout, zbavit se myšlenek, že všechny děti okolo jsou hodné a spí a přijímat to, jak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3210
23.3.17 06:51

@Dinna to je správný příspěvek. mimino se nejlépe sklidní, když se zklidníš ty:):)

takže si kup červený pomeranč, ten je dobrej.

a zklidňující masáž by určitě taky byla dobrá! řekni manželovi, ať tě namasíruje:):)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
23.3.17 07:04

Aromaterapie

Dobré jitro :D
Přesně tak, když se vyklidni maminka tak se pak vyklidni mimi :*
Podvědomně totiž tu nervozitu přenášíte na to mimčo.
Za mě jednoznačně Antistress activator, protože je složený z více éterických olejů, které mají uklidňující efekt na naši psychiku 8o
Olej z máte, cedru, eukalyptu, levandule, bazalky,
Fenyklu, chmele, meduňky a ještě dalsi????????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
23.3.17 12:17

@Evulina

Ahoj,

já to mám podobně. První dcera taky podle příruček. U druhé na příručky kašlu.

• prso dávám také kdykoliv si řekne
  • šátkuju
  • zavinuju
  • v jedné posteli úplně nespíme - přirazila jsem si její postýlku k mojí a sundala bočnici

Porody jsem měla oba rychlé a v pohodě. Druhý jsem si snad i užila.

Proti intenzívnímu kontaktu vůbec nic nemám. Naopak. Ale nemůžu ji přece 2 hodiny nosit v náruči, aby se vyspala. Klidně ji budu hodinu houpat, když budu vědět, že bude další hodinu v klidu spát a hlavně se vyspí dostatečně a nebude protivná. Jenže já ji pohoupám, dám do košíčku, zavinu a ona se za pár minut probudí a kouká jak baterka.

Paradoxem je, že s večerním usínáním nemáme vůbec žádný problém. Položím do postýlky, se starší dcerou čteme pohádky a povídáme si a miminko při tom usne.

Šátek používám, ale spí v něm max. hodinu. Takže ho používám hlavně navečer, kdy nám už nevyjde do večerního usnutí celý dlouhý spánek. Dcera se v něm navíc dost potí. Jak má na mě přitisknutou hlavičku, tak ji pak má celou mokrou, jak je na mě nalepená.

Kočár je u nás jistota - usne hned, spí v něm i přes 3 hodiny. Ale ne vždy je ideální počasí. V podvečer už to taky není ono - lidi u nás zatopí a bývá tu smrad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10421
23.3.17 12:24

@Yarisek mě přes den doma neusne, ani kdybych se rozkrájela, nošení, houpání, nic. Jedině kočár, takže dopoledne v 10 nakojím a jde od kočárku do jedné, v jednu nakojím a jde do kočáru do pěti. Když prší, nebo fouká pláštěnka, není počasí, ve kterým bych ji ven nedala, aby se neprospala, když se neprospí, tak s ní není k vydržení :mrgreen: pokud ti spí alespoň v kočáře, prostě bych ji tam 2× denně dala za každého počasí, ať se prospí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18058
23.3.17 13:01
@Yarisek píše:
@Evulina

Ahoj,

já to mám podobně. První dcera taky podle příruček. U druhé na příručky kašlu.

• prso dávám také kdykoliv si řekne
  • šátkuju
  • zavinuju
  • v jedné posteli úplně nespíme - přirazila jsem si její postýlku k mojí a sundala bočnici

Porody jsem měla oba rychlé a v pohodě. Druhý jsem si snad i užila.

Proti intenzívnímu kontaktu vůbec nic nemám. Naopak. Ale nemůžu ji přece 2 hodiny nosit v náruči, aby se vyspala. Klidně ji budu hodinu houpat, když budu vědět, že bude další hodinu v klidu spát a hlavně se vyspí dostatečně a nebude protivná. Jenže já ji pohoupám, dám do košíčku, zavinu a ona se za pár minut probudí a kouká jak baterka.

Paradoxem je, že s večerním usínáním nemáme vůbec žádný problém. Položím do postýlky, se starší dcerou čteme pohádky a povídáme si a miminko při tom usne.

Šátek používám, ale spí v něm max. hodinu. Takže ho používám hlavně navečer, kdy nám už nevyjde do večerního usnutí celý dlouhý spánek. Dcera se v něm navíc dost potí. Jak má na mě přitisknutou hlavičku, tak ji pak má celou mokrou, jak je na mě nalepená.

Kočár je u nás jistota - usne hned, spí v něm i přes 3 hodiny. Ale ne vždy je ideální počasí. V podvečer už to taky není ono - lidi u nás zatopí a bývá tu smrad.

Tak ono je jasné, že se dětem líp spí venku, než doma. Tonička taky v kočárku venku chrní, ani se nehne :lol:.
Tak holt se prostě vhodně obléknout a vyrazit třeba i ve větru a dešti - mimi dávám ještě teď do fusaku, když je hnusně, přidám pláštěnku (i když je velký vítr). Teď mi zrovna spí venku a má na sobě: bodýčko s dl. rukávem, přes to bundu (ještě zimní), merino kuklu na hlavě, na nohách jen tepláčky a ponožky, protože je má schované v teplém fusaku (uvnitř vlněném).
Sobě vrstvy, super je jako vrchní vrstva softshell, pod to nějakou mikinu (nejlépe fleece), pod to tričko, čepici, kapucu, rukavice, pořádné boty do terénu, pod kalhoty klidně ještě punčocháče nebo legíny. Ale už se má udělat pěkně, má prý být příští týden až 18 st.!
V mraze je to horší, tam dítě venku spát nemůžeš nechat, to jsem řešila tak, že venku jsem uspala a pak převezla do chodby, tam jsem rozepnula opatrně fusak a dospala se tam.
Teď už ale bude pěkně, tak můžeš nechat spát venku na zahradě, pokud je možnost.
Jinak naší malé už od cca 3. měsíce stačí jeden spánek přes den (od cca 11 do 14-15 h), jakmile mi usne později nebo ještě jednou kvečeru, do půlnoci tady strašíme a nespíme :mrgreen:
Měla jsem to tak i se starší dcerkou. Ta pak od dvou let nespala přes den už vůbec, tak uvidíme, co Tonča, ale vypadá to zatím podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3350
23.3.17 13:05

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu