Zkrácené děložní hrdlo ve 24tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NellyB
Nováček 10 příspěvků 22.11.17 01:40
Zkrácené děložní hrdlo ve 24.tt

Ahoj, doktor mi dnes ve 24+1 oznámil, že mám zkrácené děložní hrdlo (cca 3cm). Předepsal mi gynprodyl (0-0-1), řekl, abych odpočívala a přišla znovu za 4 týdny. Neschopenku mi nedal, takže normalně chodím do práce. Celkem mě vyděsil, tak mám teď strach, abych předčasně neporodila, jak mi říkal doktor. Máte s tím některá zkušenosti? Kontrola za měsíc mi přijde moc za dlouho, když nemám neschopenku.

Reklama

Reakce:

ElisC
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 22.11.17 06:27

@NellyB Min. délka je 25mm do 30tt. Měřil Tě ultrazvukem?
V prvním těhotenství jsem měla čípek 30mm od 20tt a nikdo nic neřešil.
Zkus kouknout na stránky porodnice.cz
A držím palce, ať vše dobře dopadne

NellyB
Nováček 10 příspěvků 22.11.17 06:33
@ElisC píše:
@NellyB Min. délka je 25mm do 30tt. Měřil Tě ultrazvukem?
V prvním těhotenství jsem měla čípek 30mm od 20tt a nikdo nic neřešil.
Zkus kouknout na stránky porodnice.cz
A držím palce, ať vše dobře dopadne

Děkuji za reakci, trošku jsi mě uklidnila. Přemeřoval i ultrazvukem, to naměřil právě ty 3 cm. Už jsem o jedno miminko přišla, tak se teď asi zbytečně dopředu lekám.

ElisC
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 22.11.17 07:35

@NellyB já ve druhém těhotenství také stresovala. 2× jsem silně krvácela, neustále křížové a menstruační bolesti.
Když jsem měla hodně strach a do další kontroly daleko, jela jsem na pohotovost do porodnice, kde mě vždy uklidnili.

Unka274
Kecalka 209 příspěvků 22.11.17 13:11

@NellyB
Já mela ve 24tt čípek 20mm, teď končím 34tt, čípek sice jen 9mm, ale stále 2 v 1 :) zkrácený čípek nemusí nic znamenat a klidne můžeš i přenášet :)

NellyB
Nováček 10 příspěvků 22.11.17 17:44

Holky, děkuji moc. Moc jste mě uklidnily. Snažím se víc odpočívat a aspoň na hodinku denně si lehnout, nehnat se, nepřepínat, tak snad to pomůže.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama