Zkrácené porodní cesty

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
7.5.22 22:01

Zkrácené porodní cesty

Ahoj, jsem 24tt těhotná a doktor mi řekl že mám zkrácené porodní cesty.. Něco málo jsem si o tom přečetla a mám docela strach že bych mohla mít předčasný porod jsem prvorodička :( předepsal mi magnezium a macmiror zaváděcí tablety. Tak jsem se chtěla zeptat jestli nemá někdo nějaké zkušenosti? Moc děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1038
7.5.22 22:14

@Kaccc1611 Ahoj, jak hodně máš čípek zkrácený? Spousta lékařů zbytečně straší. Se zkracenym čipek mam osobni zkušenost. Měla jsem ve 23.tt čípek 1,1 cm, od 27.tt 0,5 cm a porodila ve 38.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
7.5.22 22:33

@Puel to vůbec netuším 😐 řekl mi že mám mít klidovéj režim a žádné dlouhé procházky, nic o velikosti neřekl. 🤷🏻‍♀️ Snad to bude v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
7.5.22 22:38

@Kaccc1611 Ve zprávě nic nemáš? Zaváděj tablety, snaž se alespoň trochu fungovat, nic netahej, dávej si pozor na ohýbání a dlouhé sezení. Když budeš mít pocit že ti často trvdne břicho tak se nepřemáhej a jdi si lehnout. Tabletky by měly zabránit dalšímu zkracování. Hlavně klid a věřit že vše dobře dopadne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2536
7.5.22 22:56

Měla jsem to dvakrát. První syn, od 22.tt čípek 1,9. Pár dní hospitalizace, pak klid doma na lůžku, macmiror, kila magnezka. v 35.tt mi prdla voda.

Dcera - stejny problém, ale nebyl čas se tim stresovat, malý byl neposeda. Od 35.tt jsem byla na 3cm otevřena a čekalo se, že to přijde kazdym dnem. V 39.tt první kontrola v porodnici, žádné bolesti, doktorka mi říká, jste na 5cm, běžte si rovnou na sál, prdnou Vám vodu a za chvíli to bude no a bylo 😆

Teď potřetí jsem teprve 19.tt ale už teď cítím, stejné problémy, kontrolu mám až 24.5. tak jsem zvědavá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.5.22 08:53

@Puel @Gabulle Tak to jsem ráda že jste to měly podobně a vše bylo v pořádku 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
8.5.22 09:41

Hlavně se šetři, žádné celodenní tůry, zvedání těžkých břemen, náročné cvičení, klidně doma polehávej, ber magnésko a třeba to bude dobré. Kdyby jsi na tom byla nějak blbě, budeš mít nařízený okamžitý klid na lůžku, v horším případě si tě nechají v porodnici. Některým ženám se čípek zkracuje dřív a stejně porodí +- v termínu. Nestresuj se a odpočívej. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat