Zkrácené studium (1rok) předškolní a mimoškolní pedagogika

Anonymní
29.1.21 12:57

Zkrácené studium (1rok) předškolní a mimoškolní pedagogika

Dobrý den,
rozhodla jsem se pro další kvalifikaci. Máte zkušenost se soukromou SŠ Bean? Jelikož pracuji v MŠ, tak splňuji podmínky pro 1-leté studium.🤗 Zajímá mě bližší info a zároveň, zda je tady někdo, kdo plánuje si v letošním roce na obor předškolní a mimoškolní pedagogika podat přihlášku 🙂
Studujete kombinovaně ( na kterékoliv škole) a jak zvládáte vypracování maturitní práce? Jaký má cca rozsah? Děkuji :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
651
29.1.21 13:07

Ja bych se do SŠ nepoustela, ted uz ve vetsine skolek požadují pro nové příchozí zaměstnance VŠ. Udělej si rovnou to, bude to mít jistější. Teď už všeobecně nemá smysl si dodělávat druhou maturitu. Aspoň to Bc chtějí ve většině vzdělání vyžadujících profesi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 14:10
@Midaku píše:
Ja bych se do SŠ nepoustela, ted uz ve vetsine skolek požadují pro nové příchozí zaměstnance VŠ. Udělej si rovnou to, bude to mít jistější. Teď už všeobecně nemá smysl si dodělávat druhou maturitu. Aspoň to Bc chtějí ve většině vzdělání vyžadujících profesi.

Právě, že já se na VŠ vůbec necítím :roll: jednak se bojím přijímaček (hudebka, tělocvik) a obor učitelství pro MŠ s Bc. titulem je pro mě nejblíže na ZČU nebo UK, bohužel uchazečů je spousta :( Chtěla bych mít alespoň nějakou jistotu, že za rok mám hotovo a můžu vykonávat samostatnou učitelku v MŠ a dál by se uvidělo :D Kolegyně z MŠ má Bc. UJAK - speciální pedagogiku a stejně si musela dodělat maturitu z předškolní a mimoškolní pedagogiky. Toto zkrácené studium je pouze maturita z odborných předmětů (psychologie, pedagogika, obhajoba mat. práce a vybraná didaktika) státní část už ne.
Jelikož mi ředitelka naznačovala, že budou od září ještě hledat chůvu, učitelku do MŠ a učitelku na 1.stupeň ZŠ, tak začínám přemýšlet. V mém okolí jsou všude učitelky s maturitou a pokud MŠ hledá, VŠ titul nevyžadují…

• Citovat
  • Nahlásit
52241
29.1.21 14:15

Zkusenost nemam. Uvazovala jsem, ze bych za par let do stejneho studia sla, az dodelam VS.
Jen si doplnit a zvysit kvalifikaci.
Napis e-mail na studijni zminene skoly. Sepis vsechny dotazy. Oni odpovi.
Nekde jsem zahledla, ze prihlasky se podavaji do brezna a poradnik byva obsahly. Tak e-mail neodkladej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
29.1.21 15:03
@Anonymní píše:
Právě, že já se na VŠ vůbec necítím :roll: jednak se bojím přijímaček (hudebka, tělocvik) a obor učitelství pro MŠ s Bc. titulem je pro mě nejblíže na ZČU nebo UK, bohužel uchazečů je spousta :( Chtěla bych mít alespoň nějakou jistotu, že za rok mám hotovo a můžu vykonávat samostatnou učitelku v MŠ a dál by se uvidělo :D Kolegyně z MŠ má Bc. UJAK - speciální pedagogiku a stejně si musela dodělat maturitu z předškolní a mimoškolní pedagogiky. Toto zkrácené studium je pouze maturita z odborných předmětů (psychologie, pedagogika, obhajoba mat. práce a vybraná didaktika) státní část už ne.
Jelikož mi ředitelka naznačovala, že budou od září ještě hledat chůvu, učitelku do MŠ a učitelku na 1.stupeň ZŠ, tak začínám přemýšlet. V mém okolí jsou všude učitelky s maturitou a pokud MŠ hledá, VŠ titul nevyžadují…

No hele určitě se ti to vzdělání neztrati. Pokud víš, že na to, co chceš, ti to bude stačit, tak je zbytečný se trápit na VŠ. A trošku jsi mě namotivovala, u nás se všude shání teda aspoň to Bc, ale když si udělám tu maturitu, tak třeba někde nějaký místečko pak seženu i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
30.1.21 18:58
@Anonymní píše:

Tak oni VŠ titul v inzerátu vyžadovat ofiko nesmí, ale samozřejmě se k absolvovanému studiu přihlíží a Bean zrovna kvalitu nepředstavuje… Jak jsi mohla pracovat v MŠ? Byla jsi AP? Ta praxe se tam ale myslím nepočítá… Být tebou, tak VŠ zvážím. Stejně ji časem asi budeš muset absolvovat a moc a moc ti to rozšíří obzory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 20:03
@Joannka1 píše:
Tak oni VŠ titul v inzerátu vyžadovat ofiko nesmí, ale samozřejmě se k absolvovanému studiu přihlíží a Bean zrovna kvalitu nepředstavuje… Jak jsi mohla pracovat v MŠ? Byla jsi AP? Ta praxe se tam ale myslím nepočítá… Být tebou, tak VŠ zvážím. Stejně ji časem asi budeš muset absolvovat a moc a moc ti to rozšíří obzory…

No, jenže já mám z VŠ hrozný strach 8o a už jen to, že jsem se v r.2014 a 2015 na několik oborů nedostala…tak mě úplně přešla chuť se znovu hlásit a v okolí znám většinu učitelek v MŠ s maturitou. Jak jsem se dostala do školky? Mám úvazek 0,2 učitelka a 0,5 školní asistentka. Loni jsem dostala výpověď kvůli Covidu a zkusila se ozvat na inzerát do sousední vesnice do MŠ a klaplo to. Byla to sice taková pojistka „prozatím“ ale líbí semi tam. :palec: jen už je mi taky 26 a tak do 2-3 let bych chtěla mimčo, přece jen s přítelem spolu budeme 9 let. Ano VŠ je o chuti studovat, prioritách, sebekázni, ale já prostě ze zkouškového mám strach. Celý 4-letý gympl jsem měla žaludek na vodě a nervovala se z testů, z prezentací, a kombinovaně bohužel mé oblíbené obory studovat nelze. Tenkrát jsem se hlásika na psychologii, zsv a spec. pedagogiku. Byla jsem smířená s tím, že VŠ holt mít nebudu a doteď žiju spokojeně (zatím)…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 20:09

Kromě spec. pedagogiky - ta kombinovaně jde. Ale když nyní vím co ta práce potom obnáší, při kurzu na AP jsem to konzultovala s několika lektorkama s Bc. i Mgr. ze spec. pedagogiky a zase už nejsem až tak zapálená do specky jako před lety. Ještě mě napadlo Vychovatelství na UK, ale nemám tolik let praxe do bodového hodnocení :nevim: tak nevím, zda bych uspěla…ale když si představím jezdit na VŠ, ve svém volném čase se jen učit po dobu 3-5 let, tak je mi špatně, prostě jsem si už odvykla se učit, ale na SŠ i přes nervy mi učení šlo, jen mi dělalo problém vystupovat před ostatními 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat