Zkrácená trika z pračky/sušičky (ne sražené)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beaumont
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 18.05.19 23:13
Zkrácené trika z pračky/sušičky (ne sražené)

Ahoj, stalo se vám po vyprání, že se vám zkracují trika? Nejsou sražené, ale na délku se zkrátí. Prostě se z nich stane čtverec. Na šířku jsou jako před přáním /sušením. A deje se to jen u manželovych věcí. (to je na tom asi nejdivnější). Už jsem z toho zoufalá. Peru na 20-40°. Suším na jemné nebo vůbec. Manžel mi už nadává, že neumím prát a že má všechny trika krátké a nemá co na sebe.
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martha03
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 18.05.19 23:15

Taky se mi to stává, ale jen s bílými tricky.. Smirila jsem se s tím, že je to chyba v Matrixu a tak je susim volně na sušáku :lol:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 18.05.19 23:17

Ano, ano, ano!!! Úplně z toho šílím :zed:. Jak píšeš hlavně manželova trika. Koupím triko, jednou, dvakrát ho vysušim a manžel ho obleče a jde se mi ukázat jak mu leze pomalu pupek, a natahuje to :zed:… myslela jsem si, že když koupím kvalitní triko, že to nebude dělat no a prd… Já už jeho trika nedávám sušit.

malákráličice
Závislačka 2523 příspěvků 18.05.19 23:19

@Beaumont Stejny problem. Trika jsou myslim z CaA.

tulipán
Závislačka 4382 příspěvků 18.05.19 23:26

@Beaumont Ale jen u levnejsich veci nebo treba i u Bushmena atd.? Levna trika jsou sita z nepredsrazene bavlny a ta se vypranim (i na 30) srazi, nekdy i o 15%, na sirku se srazi minimalne. Jsem hrizne chytra, protoze siju a ted uz i srazim predem nebo pridavam na delku fora. :lol:

tereza12345
Extra třída :D 12025 příspěvků 2 inzeráty 18.05.19 23:27

Hurá, konečně někdo, komu to taky vadí. Tepláky kratší, trika kratší.. mě to strašně vadí a proto v sušičce oblečení nesuším. jen ručníky a ložní prádlo..
Pořád všichni, jak suší všechno v sušičce, nechápu. :nevim:

unuděná
Echt Kelišová 7626 příspěvků 18.05.19 23:27

Taky nechapu. Nikdy se nam obleceni nesrazi na srku, ale na delku skoro vzdy..Posledne. vrchol, nova. mikina z CA, chvalila jsem si delku (jak celkovou, tak rukavy-jsem vysokaa to je vecny boj) a po jedinem vyprani na 40st z toho mam bokerko a rukavy k loktum :nevim: nechapu :zed:

tereza12345
Extra třída :D 12025 příspěvků 2 inzeráty 18.05.19 23:29
@tulipán píše:
@Beaumont Ale jen u levnejsich veci nebo treba i u Bushmena atd.? Levna trika jsou sita z nepredsrazene bavlny a ta se vypranim (i na 30) srazi, nekdy i o 15%, na sirku se srazi minimalne. Jsem hrizne chytra, protoze siju a ted uz i srazim predem nebo pridavam na delku fora. :lol:

já dokonce dělala měření - o kolik se dvě stejná pyžama srazí pouze vypráním a o kolik se srazí ještě sušením.. :roll: a tepláky jsem si porovnávala.. :roll: no vykašlala jsem se na to.. ale na ručníky je sušička bezva :palec: ručníky, který se nesuší v sušičce už bych doma nechtěla :-)

tulipán
Závislačka 4382 příspěvků 18.05.19 23:35

@tereza12345 Je to veda, ja take merim kde co. I stejny vyrobce mtroveho textilu ma od kazdeho dezenu jinou srazlivost. Susicku nemam, ale je pravda, ze vsechno je z ni takove prijemne, libi se mi i, ze se z pradla pak minimalne prasi.

Dabba
Kecalka 114 příspěvků 18.05.19 23:38
@unuděná píše:
Taky nechapu. Nikdy se nam obleceni nesrazi na srku, ale na delku skoro vzdy..Posledne. vrchol, nova. mikina z CA, chvalila jsem si delku (jak celkovou, tak rukavy-jsem vysokaa to je vecny boj) a po jedinem vyprani na 40st z toho mam bokerko a rukavy k loktum :nevim: nechapu :zed:

To je tím, že mikiny, trička, teplákoviny, se šijí z pletenin (úplet, teplákovina, modal, Jersey,…). A pletenina se vždycky srazí hlavně v délce. A srazí se úplně vždycky, to není o značce, je to tou bavlnou a technologií výroby. Praním kolem 5%, sušička je větší síla, ta Vám vše zkrátí klidně o dalších 10%.

tereza12345
Extra třída :D 12025 příspěvků 2 inzeráty 18.05.19 23:39
@tulipán píše:
@tereza12345 Je to veda, ja take merim kde co. I stejny vyrobce mtroveho textilu ma od kazdeho dezenu jinou srazlivost. Susicku nemam, ale je pravda, ze vsechno je z ni takove prijemne, libi se mi i, ze se z pradla pak minimalne prasi.

ten prach je pravda.. ale prostě volím prádlo s prachem, které má pořád stejnou velikost, než řešit, že můžu půlku skříně vyřadit :roll: příjemné a měkké prádlo mám i bez sušičky, mám super prací prášky, zvlášt když už jde konečně sušit veku :mrgreen: :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 46655 příspěvků 18.05.19 23:43

Dělá mi to pračka (v sušičce suším až na výjimky v zimě a sráží se mi to celoročně) a některé značky jsou na to výrazně „náchylnější“, třeba z CaA už dětem trika odmítám kupovat, protože fakt nesnáším ta širší než delší, pak jim táhne na záda.

tulipán
Závislačka 4382 příspěvků 18.05.19 23:45

@tereza12345 Jak jsem psala, ja zatim susicku nema, takze tech par kousku ze susicky na dovolene bylo prima a jinak mam idealizovane predstavy. :lol:

Beaumont
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 18.05.19 23:45

Ufff, jsem ráda, že se to neděje jen u nás. Manžel mi už říká že neumím prát (tak ať si pere sám že :lol:). Mě se to ale zkracuje i po praní:( už mám koprivku pokaždé když mu peru věci.
Je mi jasný že se látka malinko srazí, ale proč se to neděje i na mých věcech nebo u dětí? A to nám věci ještě normálně suším a dobrý??? :think:

Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 19.05.19 01:05

Ano a dětem kupuju už proto o číslo větší věci :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama