Zkrácení hodně dlouhých vlasů kvůli kojení – litovaly jste?

6.11.19 10:36

Zkrácení hodně dlouhých vlasů kvůli kojení – litovaly jste?

Za týden jdu poprvé po porodu ke kadeřnici. Dřív jsem chodila každé dva měsíce na dobarvení, a zastřižení konečků. Mám vlasy hodně dlouhý a jsem na to zvyklá, už roky jsem neměnila účes. Někdy před 10 lety mě kadeřnice neplánovaně ostříhala k ramenům a byla jsem z toho dost hotová :mrgreen:, jenže to jsem ještě měla pekny kvalitní vlasy. Po porodu se mi dost změnily – Jsou jak dráty a dost padají, navíc jak podrůstaj nový, tak jsem taková rozčepýřená a stejně nosím neustále culík. Tak uvažuju, že to zase nechám zkrátit k těm ramenům. Ale mám fakt strach :lol:. Navíc se příští rok vdavam a to chci určitě dlouhy vlasy. Ale říkám si, ze porostou snad kvalitnější, nez kdybych je teď nechala. Udělala jste to kvůli padání vlasů taky některá a litovaly jste? Ja určitě vypadam s dlouhými vlasy lip, ale teď je rozpuštěny proste skoro nenosím… Taky si říkám, ze by mi aspoň vysouseni a zehleni trvalo kratší dobu… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20091
6.11.19 10:41

Nevím no, já ty pasovky za každou cenu nechápu. Málokomu sluší, většinou to skončí upláclým culikem, prostě bez nápadu. Třeba delší mikádo ženskou omladí, má v něm větší šmrnc, sepnout se to dá taky, za mě určitě lepší a slušivější varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
6.11.19 10:41

No mně tak tři měsíce po porodu děsně začaly padat, ale devět měsíců po porodu, my zas začaly děsně růst, úplně nová podsada, jsem skoro měla z těch novejch vlasů ofinu, kterou jsem ale normálně neměla. :lol: ostříhat bych se klidně nechala, pokud na ramena, tak to stejně rychle doroste, ale nechala bych si to tak, aby šel udělat culík, ono na teaterske, dítě tě bude tahat, nebo když člověk potřebuje vyběhnout narychlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
6.11.19 10:42

Já litovala skoro pokaždé když sem se ostihala :mrgreen: po prvním porodu sem šla úplně nakrátko protože mě to padání vlasů taky štvalo u druhého mi padají taky děsně, ale už to stříhat nebudu, radši to smotam do drdolu z toho to nevypadá a večer vycesu haldu vlasů najednou a vyhodím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
6.11.19 10:43

@cernycajscitronem Mám taky delší vlasy a kojila sem ale nenechala jsem si je zkrátit, jen konečky. Taky mi padali a hodně, koupila jsem si Biosil a vodu proti padání vlasů která se vtírá do vlasové pokožky. Jsem skoro rok po porodu a mám vlasy stejné jako před porodem. Stejně budeš mít vlasy v culíku protože ti za ně bude mrňous neustále tahat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
6.11.19 10:46

@cernycajscitronem já po porodu musela zkracovat z délky pod lopaty na mikádo tak 3 cm pod uši. Dorostlo mi to v pohodě. Teď udržují délku kolem ramen protože s malými dětmi stejně nemůžu nosit rozpuštěné vlasy a s touhle délkou je nejméně práce, jde v pohodě sepnout do culíku nebo drdolu. Jenom pozor mě se po porodu hodně změnila kvalita i struktura vlasů. Dřív jsem měla silné husté vlasy, které se v délkách mírně vlnily. Teď mám vlasů sice husté, ale mnohem jemnější (takže když to rozpustím tak je to za chvilku úplně rozcuchané i když jenom sedím doma a háčkuju) a zmizely mi vlny. Od druhého porodu mám 15 měsíců a vypadá to že změna kvality vlasů bude asi trvalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.19 10:51
@Kriss Tina píše:
Já litovala skoro pokaždé když sem se ostihala :mrgreen: po prvním porodu sem šla úplně nakrátko protože mě to padání vlasů taky štvalo u druhého mi padají taky děsně, ale už to stříhat nebudu, radši to smotam do drdolu z toho to nevypadá a večer vycesu haldu vlasů najednou a vyhodím :D

No ja prave zatím taky a stejně to chci nepoučitelně znova risknout :D. Mne totiž štve i to, ze dřív jsem měla ten drdol docela peknej a gumicku jsem omotala 2×, teď ho omotam tak 4×. A culik mám tak poloviční. Ale když si ty vlasy rozpustím, tak to není poznat, že padají, to právě vypadá dobře, akorát že to takhle už skoro nenosím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.19 10:52
@Simonkaa01 píše:
@cernycajscitronem Mám taky delší vlasy a kojila sem ale nenechala jsem si je zkrátit, jen konečky. Taky mi padali a hodně, koupila jsem si Biosil a vodu proti padání vlasů která se vtírá do vlasové pokožky. Jsem skoro rok po porodu a mám vlasy stejné jako před porodem. Stejně budeš mít vlasy v culíku protože ti za ně bude mrňous neustále tahat

To jo, ale údržba by třeba zabrala min casu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 10:57

@terien Úplně přesně. Měla jsem vlasy do pasu i celkem hezké, ale kvůli náročné léčbě podobné chemoterapii jsem měla vlasy naprosto hnusné, kvalita šla strašně dolů. Ostříhala jsem na delší mikádo a všichni mi teď účes chválí, jak jsem prokoukla a jak mi to sluší. Není mi už taky 20, ani 30.

• Citovat
  • Nahlásit
388
6.11.19 10:58

@cernycajscitronem No jo, ale já mám ráda svoje vlasy. Mám husté vlnité a s vlasy na ramena bych vypadala jak blbec :lol: Ráno když se probudím tak vypadám jak beránek, tak si tam dám tužidlo dám do culíku a je po úpravě. To mi dává větší práci si je umýt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20091
6.11.19 10:59
@Simonkaa01 píše:
@cernycajscitronem No jo, ale já mám ráda svoje vlasy. Mám husté vlnité a s vlasy na ramena bych vypadala jak blbec :lol: Ráno když se probudím tak vypadám jak beránek, tak si tam dám tužidlo dám do culíku a je po úpravě. To mi dává větší práci si je umýt

To musíš být celý den opravdu šik :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
6.11.19 11:05

@terien Jó to jsem, nevidím nic špatného na tom mít vlnité vlasy v culíku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20091
6.11.19 11:08
@Simonkaa01 píše:
@terien Jó to jsem, nevidím nic špatného na tom mít vlnité vlasy v culíku

Jestli je 365 dni v roce pořád ten samý culík, tak bych to radši střihla na ty ramena, ať to má aspoň nějaký nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 11:15

Nechala jsem se ostříhat, protože mě dítě za vlasy pořád tahalo a všude (i v okolí dítěte) byly vypadané dlouhé vlasy. Chirurg mi dokonce tvrdil, že pokud se vlas omotá dítěti (miminku) třeba kolem prstu, může mu ho nebezpečně zaškrtit. To ale mám jen z jednoho zdroje, takže je to asi potřeba brát s rezervou. Teď jsem úplně spokojená s délkou cca 5 cm a asi u ní zůstanu.

• Citovat
  • Nahlásit
4527
6.11.19 11:27

Já jsem se po druhém porodu nechala smiknout z vlasů pod zadek na mikado k bradě a ofinu. Bylo to snad jedině stříhání, kterého jsem nelitovala. Bylo to skvělý v tom, že jsem už nemusela vlasy neustále sepinat a nebolela mě ze stažených vlasů hlava. Ale musela jsem je častěji mýt, nešlo si polomastne vlasy dát do culiku, použít suchý šampon a umýt až druhý den. Taky jsem tu kadeřnice musela navštěvovat často, protože jak ofina jen trochu odrostla, už mi zavazela. A ve výsledku jsem tu péči stejně s vlasy měla, protože aby to mělo nějaký aspoň trochu tvar, bylo potřeba je vyfoukat a trochu prelakovat. Nedělala jsem to denně, jen když jsem šla do společnosti (=jinam než na písek :)) ale i tak. Teď si nechávám zase růst, mám po ramena, ofina odrostla, že jde dát za uši. No a jsem tam, kde jsem byla, zase nosím pořád culik a uvažuju opět o krátkém mikadu, tentokrát bez ofiny, ale nevím no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat