Zkrácení pauzy u antikoncepce

5
2.6.20 18:02

Zkraceni pauzy-antikoncepce

Ahoj, beru ted tri mesice svoji prvni antikoncepci (mywy-nizkohormonalni). Krvaceni mi vzdy prichazi o dva dny driv, takze spolu s dnesnim dnem krvacim uz sest dni. Tahle antina ma 24 hormonalnich prasku a 4 placeba. Dnes by me cekal posledni placebo prasek, ale potrebuji se uz zbavit krvaceni driv, tak me napadlo si uz dnes vzit klasicky hormonalni prasek z noveho platicka. Nekde jsem ale cetla, ze pauza musi byt minimalne 4 dny, coz ja jsem vlastne 3, i presto ze jsem dva dny krvacela uz pred pauzou, tak telo bylo bez hormonu jen tri dny. Tak si rikam, jestli je to v pohode nebo ne. Na internetu jsem se docetla, ze jeden den zkraceni pauzy nevadi, ale nevim zda zeny, co se na to ptaly, mely HA co ma placebo prasku 7. Ta moje ma jen 4. Sve doktorce uz zavolat nemuzu, abych se zeptala a pri psani receptu jsem se na to neptala, nenapadlo me, ze bych to kdy potrebovala resit. Cpu do sebe vitamin c o sto sest posledni dny a mam to dost slaboucke, ale i tak.. Byl by problem i presto si vzit tu hormonalni tabletku uz dnes a takto to posunout? Nekde v diskusi pani psala zkusenost, ze to tak udelala a krvaceni neodeslo, jak potrebovala, ale navic ji bolelo i bricho nebo ze muze prijit krvaceni i uprostred cyklu diky tomu, coz mi je jedno, ja jen potrebuju byt co nejdriv ted cista. :D Mate s tim nekdo zkusenost? Predem moc diky!:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13976
2.6.20 18:09

No, na to ti napíšu jenom jedno. Nejsou to lentilky. Fakt se to nezobe, jak se ti chce. Pokud chceš, aby ti krvácení nepřišlo, tak spíš nedělej pauzu. Pokud to u této HA jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
2.6.20 18:12

Přečti si pribalovy leták a jestli tam něco takovýho je tak popsany tak to udělej. Jestli ne, tak bych to neriskovala ať tady za chvíli nezakládáš téma otehotnela jsem pres antikoncepci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
2.6.20 18:13

@P4ja urcite si nemyslim, ze to jsou lentilky a nechci s tim hazardovat :) prave proto se tu ptam na zkusenosti ostatnich :) kdybych vedela, ze budu potrebovat nemit menstruaci, tak samozrejme pauzu nedelam, ale vzhledem k necekane udalosti se ji zkratka potrebuji zbavit co nejdriv, ktera z nas to nikdy nepotrebovala kvuli cestovani, dovolene, atd. :)

Příspěvek upraven 02.06.20 v 18:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
2.6.20 18:15

@JancaS84 v letaku se pise o posunuti cyklu a pise se tam, ze je mozne zacit brat prasky napr. o 3 dny drive, ale i tak mam z toho trochu obavy. Docetla jsem se, ze antikoncepcni ucinek se tim nenarusi, takze z ohledu ochrany pri styku je vse ok, spis mi jde o reakci tela, jestli nekdo nema zkusenost. Je to ma prvni antikoncepce, tak bych s tim nerada blbla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13976
2.6.20 18:16
@Angelika9 píše:
@P4ja urcite si nemyslim, ze to jsou lentilky a chci s tim hazardovat :) prave proto se tu ptam na zkusenosti ostatnich :) kdybych vedela, ze budu potrebovat nemit menstruaci, tak samozrejme pauzu nedelam, ale vzhledem k necekane udalosti se ji zkratka potrebuji zbavit co nejdriv, ktera z nas to nikdy nepotrebovala kvuli cestovani, dovolene, atd. :)

Tak chlapovi vysvětli, že holt musí dva dny vydržet. Jestli si kvůli tomu chceš rozházet hormony, tak směle do toho.
Ano, je spousta žen, které to potřebují. Na ty bych se fakt nekoukala. Až otěhotníš, tak ti s tím nepomůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13976
2.6.20 18:18
@Angelika9 píše:
@JancaS84 v letaku se pise o posunuti cyklu a pise se tam, ze je mozne zacit brat prasky napr. o 3 dny drive, ale i tak mam z toho trochu obavy. Docetla jsem se, ze antikoncepcni ucinek se tim nenarusi, takze z ohledu ochrany pri styku je vse ok, spis mi jde o reakci tela, jestli nekdo nema zkusenost. Je to ma prvni antikoncepce, tak bych s tim nerada blbla.

A není tam myšleno, že se to dá udělat, když s braním začínáš??? Určitě se to dá dělat takhle pokaždé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
2.6.20 18:23

@P4ja ja ten menses potrebuji zkratit kvuli necemu uplne jinemu, ne kvuli chlapovi :D ale i tak diky za reakci :)

Nic o tom, ze by se to dalo udelat na zacatku nepisou, je tam doslova odstavec:

„Oddaleni krvaceni-co bych mela vedet?“
Uzivate-li tablety dle pokynu, budete pokazde zacinat krvacet behem placeboveho intervalu, pokud chcete tento den zmenit, pouze zkratte nejblizsi placebovy interval. Napr. Pokud krvaceni prichazi obvykle v patek v placebovem intervalu a vy si prejete aby zacinalo v utery (o 3 dny drive), musite zacit uzivat z noveho blistru o 3 dny drive nez obvykle.

Tak si rikam, ze mozne je tu pauzu zkratit. Ale i tak u toho mam obavy. Kor kdyz jde o jeden den :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13976
2.6.20 18:44

@Angelika9 Tak asi ano, ale pokud to potřebuješ teď hned. Jako že zkrátíš a hned ti zítra přestane krvácení, to bych asi nevěřila. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
2.6.20 18:47

@P4ja Taky si rikam, jestli by se to vubec zastavilo. Asi s tim nebudu blbnout a vezmu si dneska placebo. Co nadelam. Zas o nic tak vazneho nejde, kvuli chlapovi to zkracovat nepotrebuji, tak se na to asi vykaslu a ten jeden den uz pockam. :) Byvam ten sedmy den uz vetsinou cista, ale jednou jsem byla az ten osmy. :D Tak uvidime, kazdopadne moc dekuji za nazory. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13976
2.6.20 19:33

@Angelika9 Nz. Ono krvácení je někdy nezávislé na tom, co bereš. Někdo špiní i v půlce braní. A u tebe přece chodí i dřív než dobereš. Takže se podle toho asi řídit nedá. Jinak při ms používám kalíšek, tak mně v podstatě už vůbec nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
2.6.20 22:16

Pauzu můžeš zkrátit i na jeden den, je to fuk. Ale rozjeté krvácení z vysazení nezastavíš spolknutím pilulky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama