Reklama

Zkrácení rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 20:21
zkrácení rodičovské dovolené

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. 10.8.2016 se nám narodil syn. Stavíme baráček a žijeme v bytě, takže aby jsme vše zaplatila musela jsem si dát že jsem měsíčně pobírala 10.000. Což mi vychází asi do července 2017 nějak tak. Rodičák jsem měla daný na 3 roky, ale chtěla bych si ho dát teď na dva roky. Jde změnit?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 21.02.17 20:26

No, spíš myslíš rodičovskou dovolenou a nikoliv rodičák… A jinak tedy v případě zpkrácení rodičovské dovolené je potřeba se domluvit se zaměstnavtelem, pokud on bude souhlasit, tak to samozřejmě jde, pokud nebude, tak máš smůlu a platí nahlášená délka, ale můžeš si najít práci jinde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 20:39

No mě minulý rok končila i smlouva v práci. Takže já šla na rodičák s neschopenky.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 21.02.17 20:46

Tak pokud nemáš práci, tak si musíš jen sehnat hlídání (od 2 let může dítě docházet kamkoli bez omezení, do té doby jen 46 hod měsíčně) a najít si práci novou. Jak dlouho budeš doma je vpodstatě jen na tobě. Jen pozor zdravotní za tebe hradí stát, jen pokud pobíráš RP, jinak se musíš nahlásit na pracák nebo na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let. Při nahlášení na pojišťovnu jsou omezení na docházku dítěte do kolektivního zařízení (jesle, školka, družina).

Lendeš
Kelišová 5153 příspěvků 21.02.17 20:46
@Anonymní píše:
No mě minulý rok končila i smlouva v práci. Takže já šla na rodičák s neschopenky.

V tom případě nechápu, co teda máš dáno na 3 roky? Píšeš, že jsi pobírala 10 tis., zároveň, že je to do července 2017 - což je jen necelý rok a nebylo by vyčerpáno 220 tis. Kč a zároveň píšeš, že ho máš daný na 3 roky… Takže jak to vlastně máš?

mroe
Extra třída :D 14238 příspěvků 21.02.17 20:48

Pak nevim, o cem mluvis a co bys chtela menit. Na rodicovske dovolene nejsi, kdyz nejsi zamestnana a RP ti konci az vycerpas penize. Pak bud do prace, na pracak, nebo na pojistovnu se nahlasit jako osoba pecujici o dite. Event. jeste muzes byt doma a platit si pojisteni sama.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 21:00

Omlouvám se mělo tam byt 2015

mroe
Extra třída :D 14238 příspěvků 21.02.17 21:08

No a co chces menit? Castku?

Lendeš
Kelišová 5153 příspěvků 21.02.17 21:14

U rodičovského příspěvku nevolíš délku, ale měsíční částku (max. 11 500 kč). Doba pobírání je pak tak dlouhá, dokud nevyčerpáš 220 tis. Kč, max. do 4 let. Částku můžeš měnit co 3 měsíce. Pracovat můžeš začít kdykoliv, jen do dvou let je tam omezení na pobyt dítěte ve školce nebo obdobném zařízení - max. 46 hodin měsíčně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama