Zkrácení rodičovské dovolené u zaměstnavatele

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
NicolletaV
24.10.21 20:46

Zkrácení rodičovské dovolené u zaměstnavatele

Ahoj trápí mě jedna otázka.
Situace se má tak. Mám u zaměstnavatele nahlášenou rodičovskou dovolenou (RD) na 3 roky. Kvůli hypotéce a schopnosti splácet jsem si zvýšila řidičák a vychází mi, že ho budu pobírat do 2022/02. Dcera bude mít 28 měsíců. Snažíme se o druhé aby to vyšlo tak, že přejdu z rodičáku na mateřskou, ale bohužel jsem teď potratila a pokud se to podaří později už mi to prostě nevychází. A moje otázka zní. Vím, že nemůžu jít na neschopenku když budu těhotná když jsem na RD. Prý je možné se domluvit v práci, že RD zkrátim do toho unora, abych mohla na tu neschopenku s druhým miminkem než půjdu na MD. Prosím nevíte jak se tahle situace řeší? Sepíše se nějaký papír v práci že zkracuji RD? :zed: děkuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26941
24.10.21 20:55

Se zkrácením RD musí zaměstnavatel souhlasit a v tomto případě by byl na hlavu padly, když se do práce vůbec vracet nechceš a ještě by ti prvních 14 dní neschopnosti musel zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4305
24.10.21 21:02

A to bys jim jako na férovku řekla? dobrý den, ofiko chci do práce, ale fyzicky nenastoupím, protože hned jdu na PN. Přemýšlím, proč by s tím zaměstnavatel souhlasil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
24.10.21 21:04

Proc budes zamestnavateli rikat o zkraceni. Jeste se vam nepodarilo druhe a nevis jestli do unora podari. V praci nic nerikej. Prodluz si RD at mas jistotu penez a az se zadari, oznam to v praci a domluv se s nima

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
NicolletaV
24.10.21 21:05

@Svistice přemýšlím ale co by mu to udělalo? S mým šéfem se dá bavit je to mladej kluk. A jestli by šlo o zaplacení prvních 14 dní tak ať si to klidně nechá. Já budu pár měsíců bez peněz. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1059
24.10.21 21:07
@NicolletaV píše:
@Svistice přemýšlím ale co by mu to udělalo? S mým šéfem se dá bavit je to mladej kluk. A jestli by šlo o zaplacení prvních 14 dní tak ať si to klidně nechá. Já budu pár měsíců bez peněz. :,(

A doplatis mu socialni a zdravotni co za tebe bude muset zaplatit statu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6462
24.10.21 21:07

@NicolletaV tak si RP protahni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
NicolletaV
24.10.21 21:08

@mamina2017 řeknu mu jak se situace má. Situace se prostě takhle vyvinula. Aby jsme mohli splácet musela jsem si bohužel navýšit rodicak a druhý mimi teď bohužel nevyšlo :( nebudu lhát že neastoupim. Zase přemýšlím co by mu to udělalo. Krom těch 14dni co by na neschopence zaplatil.

• Citovat
  • Nahlásit
26941
24.10.21 21:09
@NicolletaV píše:
@Svistice přemýšlím ale co by mu to udělalo? S mým šéfem se dá bavit je to mladej kluk. A jestli by šlo o zaplacení prvních 14 dní tak ať si to klidně nechá. Já budu pár měsíců bez peněz. :,(

Ale to není jeho problém. Jsi si to měla lépe promyslet a finančně naplánovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
24.10.21 21:09
@Pidulka1991 píše:
@NicolletaV tak si RP protahni

Vzdyt nemusi, proste jen ty penize neutrati hned. Castka je 300 tisic, ty dostane, tak si musi rozpocitat, aby ji to vyslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
NicolletaV
24.10.21 21:10

@migmina nemůžu si prodloužit cerpani. Finančně by jsme nevyšli právě :( chápu že ho to zajímat nemusí. Prostě jsem teď potratila a řeším co bude. Tak jsem doufala že je všechno na domluvě a nebude to zas takový problem

• Citovat
  • Nahlásit
51264
24.10.21 21:11
@migmina píše:
Proc budes zamestnavateli rikat o zkraceni. Jeste se vam nepodarilo druhe a nevis jestli do unora podari. V praci nic nerikej. Prodluz si RD at mas jistotu penez a az se zadari, oznam to v praci a domluv se s nima

RD rodicovska dovolena je nejdele do 3 let veku ditete, prodlouzit nelze, zakladatelka ji chce zkratit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
24.10.21 21:12

Ja hlavne nechapu, na co by ta neschopenka mela byt, a jak jsi si jista, ze na ni budes az do tehotenstvi. Vzdyt to muze byt roky nez se druhe podari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
24.10.21 21:13

Ono druhé se ti taky nemusí zadarit až do skončení RD. A se dvěma dětma pak splácet zvládnete, když už s jedním to neutahnete? To budeš pak dělat jak? Už máš pro druhé promyšlenou školku/jesle, nebo pak budeš taky přemýšlet, jak to kde vyspekulovat kvůli financím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
NicolletaV
24.10.21 21:13

@Tarena musí za mě platit sociální a zdravotní když jsem na neschopence těch 14 dní prvních nebo celou dobu?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat