Zkrácený čípek a otevření do tvaru Y - 31tt

Anonymní
8.10.19 13:47

Zkrácený čípek a otevření do tvaru Y - 31tt

Zdravím, byla jsem hospitalizována se zkráceným čípkem na 23mm a nálevkou. Po 14 dnech mě pustili s tím že cipek se ustálil na 21mm a nalevka není. Teď na kontrole čípek zase trochu zkrácený a otevření prý do písmene Y. Máte někdo zkušenost a donosily jste miminko v pořádku? Jsem 31tt a jen ležím, nic nedělám, ale mám desny strach. :,( bojím se jít už i na záchod. :( na noc mám utrogestan a jinak tablety magnezia.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

539
8.10.19 14:00

Ja mela v 32tt cipek funkcni cast jen 3mm - to je to, co drzi spolu (celkem 15mm), hned do nemocnice na terapii kortikoidy pro dozrani plic miminek a samozrejme lezet. V nemocnici jsem celkem byla 10 dnu, pak uz mne poslali domu a ted koncim 37 tyden a vse ok :) ale jen diky te nemocnici - tam se fakt neda nic delat, doma i kdyz “nic nedelam”, tak porad sem tam neco - dat pradlo do pracky, uvarit, setrit neco…

Drzim ti palce :palec: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2789
8.10.19 14:25

Já byla ve 30 tt hospitalizována s tím, že se otvírám. Ve 33 tt jsem byla už bez bolesti otevřená na 8cm. A rodila jsem 37+5tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
8.10.19 14:50

Ahoj, taky jsem 31 tt a dva týdny zpátky se mi čípek zkrátil ze 3 cm na 2,6 cm a prý byl měkčí. Nic mi na to nenapsal, ani nic jiného, jen nedoporučil souložit s tím, že sperma nebo i orgasmus by mě mohli otevřít a vyvolat předčasný porod. Nechápu jak to, když doma mám klid. Žádná námaha, víceméně jen ležím a když se mi chce, tak procházka nebo menší úklid a jinak vlastně jen tak zapnout pračku, uvařit, pověsit prádlo… Zítra jdu na další kontrolu, tak jsem zvědavá co bude nového. Jinak miminko cítím pořád hodně dole, kolikrát mám pocit, že se mi prorve přes podbřišek ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.19 15:08

@Zuzi79 tak to je super, snad budeme mít taky štěstí :four_leaf_clover: já doufám pořád že to udrzime tak nějak kolem těch 2cm tak uvidíme :( strach mám strašný, ale co mě propustili domu tak fakt poctivě ležím, jdu jen na wc, do sprchy a třeba jen si namazat chleba. Nechci nic riskovat, ale člověk pořád musí nad něčím přemýšlet :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.10.19 15:09

@elinka90 ty brdo tak to jste krásně zvládla. To jste byla asi celou dobu v nemocnici že s tímhle? Snad také vydrzime :four_leaf_clover:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.10.19 15:31

@_0812_ no tak to máte ještě super, hranice je tuším 2,5 a cokoliv pod ní je špatne, ale záleží jak se cítíte. Já měla 2,5cm zkrácený čípek myslím v 18tt a poslala mě taky ještě normis domu, nařídila klid a za týden jsem měla kontrolu a pak už lepší, ale mela jsem to vyvolaný infekcí dole. Já mám taky pocit že se prorve ven, kolikrát i cítím jak se šponuje a hlavou mi tlačí úplně dolů. Jsou to nervy. :roll: tak hlavně musíme vydržet :pray:

• Nahlásit
  • Citovat
483
8.10.19 20:45

Holky, jestli můžu z vlastní zkušenosti poradit, určitě nepodceňujte ležení. Nejlépe s vyvýšenýma nohama, aby tlak miminka na čípek byl co nejmenší. Vstávat pouze na wc a do sprchy. Já jsem byla od 30 do 36 tt kvůli tvrdnutí a otevírání hospitalizována v nemocnici. Nakonec jsem rodila ve 38tt. Ale co si tak pamatuju, tak stav čípku Y je v pořádku. Sestra nám ty zkratky vysvětlovala: Y dr. píší, když je čípek zavřený, X znamená, že se otevírá a H znamená, že je otevřený. Pak jsou tam ještě čísla 1 nebo 2 nebo 3. A ty by měly znamenat délku čípku. Takže ve 30 tt je nejlepší stav Y3.
Moc držím palce, at je vše v pořádku a rodíte až v termínu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
8.10.19 22:39

@Zuzi79 Ja jsem 30tt, funkci cast uz jen 6mm, lezim uz od 23tt, kdy jeste byla funkcni cast 5cm, cipek ale jen 1cm a nalevka. a od te doby, i pres lezeni, medikaci se stale zkracuje. kortikoidy zatim nedavali, tento tyden dalsi cervikometrie, tak jsem zvedava, s cim me prekvapi :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
539
8.10.19 23:16

@LinaFl Tak to drzim palce, at jeste chvili vydrzis. Budes se ptat na ty kortikoidy, pro jistotu? Nechci je nikomu nutit, to ne, jen mne to hodne psychicky pomohla.

Mimochodem mne se za 10 dnu lezeni v nemocnici funkcni cast cipku roztahla ze 3mm na 9mm, kde zustala az do 36tt (uz je zas kratsi, ale za tri dny mam termin sekce - 38tt, takze snad vydrzime).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2789
9.10.19 06:32

Anonymni Ležela jsem v nemocnici do 34+něco. Měla jsem od 31tt napíchané kortikoidy. Pustili mě domu s tím, že mám nemocnici kousek od baráku a řikali a jakoukoliv bolestí okamžitě do nemocnice ikdybych tam měla jet zbytečně. Začali mi pak normálně kontrakce a jeli jsme. Porodu jsem se bála, ale tím že jsem byla otevřená jsem od úplně první bolesti porodila do 2 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 12:28

Ahoj jsem 29+5 první úspěšné těhotenství tři revize za sebou a hrozí nám předčasný porod čípek je zkrácený na 21mm…malej je otočený hlavičkou dolů a má 1,5kg…holky prosím poraďte co víc dělat abych zabránila předčasnému porodu :( ležím s nohama na hoře chodím minimálně a beru magnezko ráno v tabletě a dvakrát denně rozpoustim tabletu do vodu co víc můžu udělat??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
9.10.19 17:45

@MonikaT86 a doktor rika co? tak kdyby to bylo nejak urgentni, tak by to asi bylo na hospitalizaci. Mozna se jen zbytecne bojis. A 29+5 je uz celkem dobry tyden.
Ja mam magnesium tablety,4*2 denne, plus Utrogestan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.10.19 17:50

@Peggi ležení nepodcenuju, ležím fakt poctivě, chodím jen na wc, záchod a max si namazu chleba..plus Teda ještě povinný kontroly :roll: já se prý jako kdyby otevírám zevnitř že se mi pořád dělá ta nalevka. Předtím mi během 2 týdnu zmizela a teď se zase znovu začíná objevovat :( jsem z toho na prášky, ale doufám že ještě pár týdnů vydrzime, je to o nervy. Už ležím 3 a doufám a modlím se že to zvládneme aspoň do 36tt :pray: děkuji za podporu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.10.19 17:54

@MonikaT86 mám stejný nález ale už od 27+4, ležím už 3 týdny, z toho dva v nemocnici.. měla jsem i nálevku. Pustili mě s tím že nalevka už není, a čípek se prozatím ustálil na 21mm. Beru magnezium a zavádím na noc utrogestan. Bohužel mě doktor řekl že mám být opravdu trpělivá a nic jiného než klid na lůžku nedoporucil. Poctivě ležím a pořád doufám a modlím se že vydrzime :pray: :four_leaf_clover: je to o nervy, ale snad to zvládneme. Držím pěsti :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama