Zkrácený čípek, jak vydržet ležet a nezbláznit se

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
234
15.11.21 15:16

Zkrácený čípek, jak vydržet ležet a nezblaznit se

Ahoj holky. Pokud tu je takové aktuální téma, ráda se přidám, ale našla jsem jen starší. Jsem těhotná 25+0, opakovaně hospitalizovana v nemocnici, čípek cca 3 cm, teď se přidalo tvrdnuti břicha a tlak na spodek. Dle mudr je mimi hlavou moc dole a tlačí. Mám jen ležet, což taky dělám (od 20 tt), ale už to je někdy na palici. Najde se mezi Vámi taky tehule, která má stejný problémy jak já? Bylo by fajn si mít s kým popovídat. Můj cíl byl 24 tt, nyní mám 28 tt, utíká to pomalu. Manžel v práci a i když přijde domů tak upřímně jak jsem celý den doma a s nikým nemluvím, nechce se mi už ani sním :( Televizní program můžu přednášet a číst knihy už mě taky nebaví :( Psychika umí své, takže vůbec není výjimka, že půl dne prořvu :,( (beru progesteron, prý může způsobit větší úzkosti). Jak jste na tom vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26214
15.11.21 15:24

Co si zahrát nějakou hru třeba na počítači? To sežere dost času. Nebo prolejzej eshopy, objednávej dárky, věci na miminko. Já ležela první dvě těhotenství, bylo to náročné ale celkem to uteklo, teď potřetí se nezastavim a kolikrát na ty prolezene dny vzpomínám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4008
15.11.21 15:24

Hele buď ráda, že jsi doma. Já jsem si odležela 28 tt - 38 tt v nemocnici, na pokoji o 8 lidech. Mysli na mimčo, ne na sebe. škoda, že se ten odpočinek nedá napytlovat a použít, až bude potřeba :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
15.11.21 15:38

Co nejaky online kurz? O miminku, prvni pomoc detem, jazyky… nebyla by moznost prace z domova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
15.11.21 15:42

Já ležela od 11tt do 35tt :lol:, nejhorší byla bolest zad, no dalo se to vydržet s pletením, hry na PS4,jídlem a s Netflixem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
15.11.21 15:58

Holky děkuji za odpovědi. Věci na mimčo jsem si zakázala, přece jen jsem v 25+0 a mám strach. Můžu se zeptat 25+1 už je 26 tt? Protože mi minule sestra řekla, když jsem jí řekla že jsem 22+2 tedy 23 tt, že jsem pořád 22 tt ať nepředbíhám, tak já nevím jak to počítají. Věřte, že kdybych myslela na sebe tak určitě neležím. Jen je to doopravdy na palici, nemocnici jsem si už užila taky. Vím, že jsou mezi vámi maminky, které to vydrželi třeba 4 měsíce, to si nedokáži představit. Na ty on line kurzy se podívám, děkuji za typ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4272
15.11.21 16:01

Na netflixu a hbo go bych mohla prolezet klidne rok :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
15.11.21 16:11

@Kaileee tak to závidím, mně už to nebaví. Dnes mám třeba celý den tv vyplou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
15.11.21 16:12
@Tamara86 píše:
Holky děkuji za odpovědi. Věci na mimčo jsem si zakázala, přece jen jsem v 25+0 a mám strach. Můžu se zeptat 25+1 už je 26 tt? Protože mi minule sestra řekla, když jsem jí řekla že jsem 22+2 tedy 23 tt, že jsem pořád 22 tt ať nepředbíhám, tak já nevím jak to počítají. Věřte, že kdybych myslela na sebe tak určitě neležím. Jen je to doopravdy na palici, nemocnici jsem si už užila taky. Vím, že jsou mezi vámi maminky, které to vydrželi třeba 4 měsíce, to si nedokáži představit. Na ty on line kurzy se podívám, děkuji za typ

Myslim, ze existuji i nejaky kurzy zdarma. Jinak bych se zabavila instagramem, je tam spousta zajimavych profilu, ktery se venuji at uz detem nebo vyzive, spravnemu cviceni, drzeni tela, cestovani, nebo na youtube ruzni youtuberi, treba cestology me hodne bavilo. Jestli umis treba anglicky, muzes zkusit sehnat nekoho na konverzaci v aj, nebo me napada postcrossing, to me driv hodne bavilo :lol:

Příspěvek upraven 15.11.21 v 16:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
15.11.21 16:12
@Tamara86 píše:
@Kaileee tak to závidím, mně už to nebaví. Dnes mám třeba celý den tv vyplou

Nebo nejaky podcast :) jeste me napadaji antistresove omalovanky : :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
15.11.21 16:13

Já sem byla doma celé těhotenství (nic mi nebylo ale mám práci nevhodnou pro těhotné) zabavila jsem se háčkováním (háčkovala sem chobotničky pro nedonošené děti) malováním podle čísel a hraním PC her - plus další aktivity ale při těch se nemůže ležet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
15.11.21 16:25

@Tamara86 Ahoj nevím, jakého máš doktora a jaký je tvůj celkový stav, ale čípek 3 cm je úplně v normě. Jsem teď 22+2, čípek mám 2,6 cm, uzavřený. Malý je hlavičkou hodně dole. Chodím normálně do školy i na praxe (konzultováno a schváleno lékařem). Podle nejnovějších studií ležení zvyšuje riziko předčasného porodu :nevim:. Mám pouze předepsaný utrogestan na noc a chodím pravidelně na přeměření. Jinak asi bych hrála simíky, u nich vydržím hodiny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
15.11.21 16:33
@Puel píše:
@Tamara86 Ahoj nevím, jakého máš doktora a jaký je tvůj celkový stav, ale čípek 3 cm je úplně v normě. Jsem teď 22+2, čípek mám 2,6 cm, uzavřený. Malý je hlavičkou hodně dole. Chodím normálně do školy i na praxe (konzultováno a schváleno lékařem). Podle nejnovějších studií ležení zvyšuje riziko předčasného porodu :nevim:. Mám pouze předepsaný utrogestan na noc a chodím pravidelně na přeměření. Jinak asi bych hrála simíky, u nich vydržím hodiny :mrgreen:

Jé ahoj, nechci aby to vyznělo zle, ale jsem ráda, že je na tom někdo podobně. Já vím, že každý mudr říká něco jiného, možná to tak mám protože jsem po IVF a nejsem nejmladší. Ale máš pravdu že jsem také četla že ležení nepomůže. A máš nějaké potíže? Jak mám mimi dole tak mám strašný tlak na spodek a konečník a toho se právě mudr boji skrz čípek. I když dlouho sedím, tak mi začne jak kdyby tlačit konečník. Kdyby tak člověk věděl, jak to dopadne a jestli mi 24 hod ležení pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
15.11.21 16:46

@Tamara86 Musela jsem trochu zvolnit oproti normálu, malého cítím za močákem, tlak na konečník necítím. Po příchodu ze školy odpočívám, aby se malinko vytáhl a nebyl tak dole. Nesmím se ohýbat a zvedat věci přes břicho, takže když chci něco sebrat musím do dřepu. Také mi byla doporučeno sexuálně abstinovat, ať zbytečně nedráždím dělohu. Břicho mi zatím natvrdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
15.11.21 16:58

Kdybych mela ja dlouho lezet, tak bych zkusila omalovanky pro dospele, online kurz prvni pomoci pro mimco, i predporodni kurz, poslouchala bych podcasty na spotify. Zaplatila bych si voyo a sjizdela ruzny reality show :) Jinak chapu, ze to musi byt opruz, drz se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat