Zkrácený čípek, nálevka a hrozící předčasný porod

Anonymní
14.9.19 21:08

Zkrácený čípek, nálevka a hrozící předčasný porod

Zdravím Vás, jsem 27+4tt a byla jsem hospitalizována kvůli bolestem v zádech a podbřišku, miminko mi tlačí hlavičkou dolů.. Zjistili mi zkrácený čípek na 2,2 a nálevku, navic dnes i nějaký zánět. Mate některá zkušenost že se nalevka i čípek zlepšil? Dali mi magnesko a atb. Doufám a věřím že to bude v pořádku :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4
14.9.19 21:26

Zdravím vás :) asi zálezi, kde jste hospitalizovana, sama mám zkusenost s predcasnym porodem ve 25. tt, dalsi dve tehotenstvi díky peci lekaru u Apolinare a Utrogestsnu byla donosena. Nejsem lekar, ale pokud je delka cipku 2,2 cm je to jeste dobré, infuze magnesia jsou placebo, dulezity je ten Utrogestan (zavadi se do pochvy), a pak se kontroluje (měří) cipek co dva tydny, není nutne lezet nohama vzhuru. to vse moje zkusenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10560
14.9.19 21:41

Částečně se zlepšit může. Důležitý je důsledný klid a medikace. Držím palce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
14.9.19 22:12

Zdravím, s tímto jsem byla hospitalozovana taky, nalevka, zanet, zkraceny cipek (uz nevim kolik). Mimi taky dost tlacili. Byla jsem bud 31 nebo 32tt. Davali mi kapacky horciku, pomohlo mi to na tvrdnuti briska a citila jsem se lip, zavadela jsem macminor nebo tak nejak, nalevka se temer ztratila, cipek se prestal zkracovat a zustal na stejne delce. Pani co lezela semnou mela to same, cipek se ji snad dokonce trochu prodlouzil, ale lezela tam 4 tydny. Po tydnu me pustili s tim, ze musim aspon do 36 tt odpocivat. Kazdy tyden jsem chodila k moji gyndarce, cipek se zas o trochu zkratil, dala mi utrogestan, cipek se zase zastavil. Jen jsem odpocivala, pila horcik, pak jsem pomalu
zacla zase chodit na prochazky a vybirat kocarek… porodila jsem 36+ neco. Miminko v poradku. Vim, ze to mate horsi, ale nebojte, je o vas postarano a pohlidaji si vas. Drzim palce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
15.9.19 20:10

@Chicita děkuji :four_leaf_clover: věřím a doufám že to bude v pořádku, už bych chtěla být alespoň ten 32tt, no musíme to zvládnout!! Říkala jsem že tu klidně budu ležet až do porodu, jen ať je vše v pořádku a malý zdravý :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
16.9.19 13:25

@Tinka29 určitě bude :* me ten cipek zacal zkracovat zanet, ten se vyleci a pak uz to odpocivanim bude dobre. Kdyz budete chtit, dejte sem pak vedet jak jste to zvladli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
16.9.19 14:51

@Chicita a s tím čípkem se Vám ztratila i ta nalevka? Z toho mám největší strach :( Lejou do mě magnesium a dostavam i atb zilne, další výsledeky budou ve středu. Jinak mi ještě nasadili clotrimazol a utrogestan. Musíme být silný, co by jsme pro prcky neudelaly :srdce: hlavně ať je to v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
16.9.19 22:04

@Tinka29 ted nevim jak to myslite, ze se s cipkem ztratila? Nalevka se uplne zmensila coz bylo dobre, a cipek se zastavil-prestal zkracovat :) pak se mi doma jeste trosku zkratil, ale utrogestan pomohl a do porodu uz ok. Myslim ze podle toho co pisete, ze vam davaji, to bude urcite dobre. Nejsem doktor, ale co jsme tam lezely a dostavaly to co vy, tak to dobre dopadlo :slight_smile: Moje doktorka mela kamaradku, ta to zrovna mela taky to zkracovani, nakonec prenasela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
16.9.19 22:09

@Chicita no ano tak jsem to myslela jako jestli už ta nalevka byla úplně pryč nebo se jen zmenšila. Noo tak uvidíme, já doufám a věřím že to bude dobré, tak to musí být a musíme vydržet :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
17.9.19 20:31

@Tinka29 tak s podobnym nalezem jsem taky hospitalizovana, teda prvne jen zkraceny cipek, po tydnu uz s nalevkou a postupne dochazi k rozsirovani nalevky. Aktualne 27tt. Tento tyden me ceka dalsi vysetreni, tak uvidim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
19.9.19 11:39

@LinaFl a kolik máte čípek? Je Vám lépe? U mě po 5 dnech magnesia, čípku a atb žádné zlepšení, tak snad vydrzime :heart:️:pray: držím pěsti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
20.9.19 13:32

@Tinka29 meri nejen delku cipku, ale i delku delozniho hrdla a sirku delozniho hrdla. vsechno se zkracuje a rozsiruje i pres to, ze jsem v nemocnici od cca 23tt.Asi je jedno, kolil je delka, dulezitejsi je, zda to postupuje nebo se stabilizuje.ATB jsem mela taky, pak mam horcik, Utrogestan a jeste mi davali tokolytikum.tak snad vydrzime co nejdele:pray:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
24.9.19 19:09

@Chicita zdravím tak po 11 dnech v nemocnici se nalevka prý ztratila a čípek se ustálil na 21mm, pokud bude stejne tak mě v pátek pustí ležet domu a bude mě hlídat moje gynekolozka. Strach mám pořád hrozný ale modlíme se a doufáme že vydrzime. Tak snad ano :pray: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
24.9.19 20:01

@LinaFl ahoj tak jak se daří? Je lépe? Kolik máš čípek? Já pořád doufám a modlím se že vydrzime. :pray:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
25.9.19 15:50

@Tinka29 U me to porad pomalu postupuje, cipek nemeri, ten se z niceho nic zkratil z 1.5cm na 5mm behem tydne lezeni v nemocnici, k tomu jeste nalevka, co se neustale rozsiruje a zkracuje.Ted mam 28tt, tak snad jeste nejaky tyden 2in1 dam. I kdyz mi ted zase zacalo tvrdnout bricho, obcas me jakoby pichne nekde u cipku…zadna hitparada.Co ty? Jak se drzis? Snad to dame! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama