Zkrácený čípek v těhotenství a jeho navrácení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 07:26
Zkrácený čípek v těhotenství a jeho navrácení

Ahojte :mavam:, mám takovou otázku, měla jste některá v těhotenství zkrácený čípek a zlepšil se nález, nebo alespoň zůstal tak bez horšení?
Já jsem teď 26+4, lezim v nemocnici, protože mám čípek 2 cm a mám hrozný strach, aby se to nehoršilo. Kape mi 1× denně infuze s magneziem, beru 3× denně 2 tbl magnezia, pak nějaký prášek na uvolnění bříška, večer zavádím 2 tbl utrogestanu a ještě k tomu mi přišli na zánět močového měchýře, tak mám nasazené atb. Jinak mám nařízený klidový režim.
Děkuji za odpovědi

Přečtěte si článek: Jak probíhá 27. týden těhotenství?

Reakce:
kve-tinka
Kelišová 5023 příspěvků 3 inzeráty 18.04.19 07:29

Čípek už nenaroste, jen se může zabránit jeho předčasnému zkrácení. ;)

Tichošlápek
Extra třída :D 14358 příspěvků 18.04.19 07:31

Nejlepšil, ale nějakou dobu zůstal beze změny. Taky jsem ležela, magnezko, utrogestan…a oba kluci se narodili až ve 42tt ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 07:35
@Tichošlápek píše:
Nejlepšil, ale nějakou dobu zůstal beze změny. Taky jsem ležela, magnezko, utrogestan…a oba kluci se narodili až ve 42tt ;)

A kolik jste měla cm, nevíte? :)
Zakladatelka

Tichošlápek
Extra třída :D 14358 příspěvků 18.04.19 07:46
@Anonymní píše:
A kolik jste měla cm, nevíte? :)
Zakladatelka

S jedním 1,8 cm, ale s druhým už nevím.

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 18.04.19 08:04

Ja měla také zkráceny. Od 26tt jsem měla 2cm, poté už jen 1.6cm. Ja tedy nelezela v nemocnici, ale doma. Od 33tt jsem nemela zadny. Mala se narodila ve 37tt po Hamiltonu ;)

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12433 příspěvků 18.04.19 08:08

Čípek se už neprodlouží, ale s postupujicim těhotenstvím to bude čím dál normálnější nález, protože se v těhotenství čípek postupně zkracuje a je to tak v pořádku. Pro tebe je v tento okamžik důležité, aby se ti víc nezkracoval.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 08:26
@HandulkaK píše:
Ja měla také zkráceny. Od 26tt jsem měla 2cm, poté už jen 1.6cm. Ja tedy nelezela v nemocnici, ale doma. Od 33tt jsem nemela zadny. Mala se narodila ve 37tt po Hamiltonu ;)

To jsou hezké zprávy. Doufám, že vše bude dobrý a třeba by mě pustili domu, jelikož bydlím hned naproti nemocnice a přece jen ten stres tady v nemocnici dělá svoje. Doma bych samozřejmě měla klidový režim. S mamkou jsem už domluvená, že mi bude vařit, uklízet, prostě ať se šetřím, což je pro mě obrovská pomoc.
Zakladatelka

Tichošlápek
Extra třída :D 14358 příspěvků 18.04.19 08:32
@Anonymní píše:
To jsou hezké zprávy. Doufám, že vše bude dobrý a třeba by mě pustili domu, jelikož bydlím hned naproti nemocnice a přece jen ten stres tady v nemocnici dělá svoje. Doma bych samozřejmě měla klidový režim. S mamkou jsem už domluvená, že mi bude vařit, uklízet, prostě ať se šetřím, což je pro mě obrovská pomoc.
Zakladatelka

Já si myslela, ze jsi to ty :) proste musíš v té nemocnici chvíli vydržet

Janli
Echt Kelišová 8496 příspěvků 18.04.19 08:36

To víš, že se může částečně prodloužit. Na původní velikost se nevrátí, zlepšit se může. S klidovým režimem až do konce těhotenství se ovšem budeš muset smířit. Pokud budeš mít péči, můžou tě na čas propustit domů.

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 18.04.19 12:36
@Anonymní píše:
Zakladatelka

Přesně na to jsem to uhrala. :)
Stres v nemocnici, syndrom bílého pláště atd. :mrgreen:
Doma jsem tedy klid dodrzovala. Koukala jsem na seriály a nic nedělala. Měla jsem vycházky na šest hodin, ale akorat jsem se vždy přemístila na gauč k rodičům abych nebyla doma sama. :mrgreen:

Budu na tebe myslet. Ať to dobre dopadne. :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 17:40
@HandulkaK píše:
Doma jsem tedy klid dodrzovala. Koukala jsem na seriály a nic nedělala. Měla jsem vycházky na šest hodin, ale akorat jsem se vždy přemístila na gauč k rodičům abych nebyla doma sama. :mrgreen:Budu na tebe myslet. Ať to dobre dopadne. :srdce:

Děkuji mockrát a sčím jsi ležela v nemocnici, jestli se můžu zeptat. dekuji :kytka:
Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 17:41
@HandulkaK píše:
Doma jsem tedy klid dodrzovala. Koukala jsem na seriály a nic nedělala. Měla jsem vycházky na šest hodin, ale akorat jsem se vždy přemístila na gauč k rodičům abych nebyla doma sama. :mrgreen:Budu na tebe myslet. Ať to dobre dopadne. :srdce:

Děkuji mockrát a sčím jsi ležela v nemocnici, jestli se můžu zeptat. dekuji :kytka:
Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 18:30
@HandulkaK píše:

Promiň, teď jsem si všimla s čím :lol:

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 18.04.19 18:31
@Anonymní píše:
Zakladatelka

Lezela jsem jen dva dny, pak jsem podepsala reverz. Ale jen proto, ze jsme se dohodli. Zkráceny čípek a časté tvrdnuti břicha, zvraceni a bolest v podbrisku.

Váš příspěvek
Reklama