Zkrácený čípek ve 25. tt na 24 mm. Jak moc je to zlé?

114
25.1.20 11:02

Zkrácený čípek ve 25. tt na 24 mm. Jak moc je to zlé?

Doktor mi v podstatě jen řekl, že se nemám příliš namáhat, víceméně klidový režim a to je vše, nic nepředepsal. Podle netu už je 24 mm pod hranicí a hrozí předčasný porod a to jsem teprve 25 tt. Ženám podle jiných diskuzí co jsem našla byl predepsán Magnosolv a utrogestan. Já si koupila v lékárně jen Magnesii Lactici (3× denně) a lezim cely den, bojím se, aby se něco nestalo. =( Tvrdnutí břicha neregistruju. Měl to někdo podobně a jak to nakonec dopadlo? Mám si vyžádat u doktora ten Magnosolv a Utrogestan na předpis? Podle me to můj gyn. bere na lehkou váhu. Čípek se už přece nemůže spravit max. zůstane delší dobu tak jak je nebo se bude zkracovat. Moc děkuji za názory a případnou útěchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

431
25.1.20 11:06

Myslim, ze bys mela mit urcite utrogestan a zmerit cipek zase za tyden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
25.1.20 11:11

@Euforia Ten můj doktor je asi fakt na h… kdybych si všechno nezjistila sama, tak dělám vše jakoby nic. Hned jak bude v ordinaci si tam zajdu. :( A to mám jít ještě v pondělí na testy cukrovku a sedět tam od 7-10 na tvrdých lavicích jak za trest.. Objednal me až za dva týdny ale zajdu si tam určitě dřív. Achjo. Děkuji za názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
25.1.20 11:11

Magnesolv je to stejný jako magnesium lactaci, u toho magnesium lactaci v tabletách si můžeš alespoň rovnoměrně rozdělit dávku během dne, magnesolv je v prášku a je to velká jednorázová dávka, můj gynekolog radši předepisuje ty tablety. Jinak ten utrogestan ti měl napsat a plus udělat kultivaci jestli ti to zkrácení nezpůsobuje třeba zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
25.1.20 11:15

@Reny28 Dekuji… on se v podstatě jen zajímal o to ať vynechám sex a na ten klidový režim jsem se musela zeptat já sama… magnesium lactaci jsem si taky našla sama… jinak to jsem nevěděla ze je to to samé jako magnosolv, tak alespoň něco… ale na zkráceny čípek to stejně nezabere, bere se to myslím hlavně kvůli miminku aby neměl v případě předčasného porodu nějaký vady. Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.1.20 11:16

@Leonn měla jsem taky. Pak v trochu pozdějším týdnu žádný. A pak ještě od 31 tt otevřená. Nikdo nevěřil, ze donosim. Rodila jsem 37+1

• Nahlásit
  • Citovat
431
25.1.20 11:18

Procti si na tohle tema poradnu mudr Kouckeho na porodnice.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
25.1.20 11:19

@Leonn brala bych hodne magnesko, polehavat, nic nenosit.. a hlavne byt v klidu.. jinak cipek se prodlouzit muze.. ja lezela 3tydny v nemocnici a prodlouzil se..ale ja chodila od 7.mesice otevrena na jeden prst.. nakonec jsem ale skoro prenasela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
25.1.20 11:22

Anonym: Snad budu mít to stejné štěstí a porodím po 36. Týdnu. Děkuji za zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
25.1.20 11:24

@Euforia Tam už jsem pátrala. Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
25.1.20 11:26

@Neuz Tak to je skvělá zpráva. Ležet budu určitě, ale bere mi to sílu. Jak fyzickou tak psychickou. Děkuji za zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
25.1.20 11:27
@Euforia píše:
Procti si na tohle tema poradnu mudr Kouckeho na porodnice.cz

Chtěla jsem napsat to samé. Magnesii lactici nebo magne B6 je v podstatě to samé jako magnosolv. Utrogestan je údajně stejně k ničemu. S takovým nálezem můžeš klidně přenášet. Zkrácený čípek neznamená automaticky předčasný porod. Klidový režim je určitě na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
717
25.1.20 11:29

Možná bych nečekala na to, až se tenhle doktor k něčemu rozhoupe, ale jela na pohotovost v nemocnici/porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
25.1.20 11:30

@Leonn ja si to zazila v obou tehotenstvich.. a fakt muzu rict, ze radsi se valet doma a uzivat si zatim klid, nez se pak stresovat v nemocnici, kde stejne nic moc nedelaji a jeste vic to depta.. takze nejake fjn knizky, filmy… Uzivat si nicnedelani, protoze pak uz na to neni cas :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
25.1.20 11:32

@Beata.xy Proč myslíte, že je k ničemu? Já zase četla ze na tohle hodně pomáhá. Ale je fakt že někdo s tím zkráceným čípkem opravdu porodí dřív a někdo zase přenáší i když se nešetří..hold každé tělo je jiné a asi to moc ovlivnit nejde. Ale obavy mám =( kor když teprve začínám 26. tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama