Zkrácený čípek ve 34+0

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Niccinka
Nováček 28.11.17 15:33
Zkrácený čípek ve 34+0

Zdravím všechny nastávající maminky, utíkám k vám s dotazem. Včera jsem byla v poradně u své gynekoložky, kde mi bylo řečeno, že mám zkrácený čípek, mám ho kolem 22mm, prý to vypadá že porodím dřív, zatím se neotvírám, ale miminko naléhá na čípek hlavičkou, mám mít klidový režim, ležet, dojít si pouze na záchod. Přijde mi ale divné že mě nehospitalizovala, ani mi nenapsala např. Utrogestan a Magnesol na udržení a na kontrolu mám jít až za dva týdny. Bojím se že do té doby porodím, dost mě bolí a píchá v podbřišku jak tam ta hlavička tlačí, nemůžu skoro chodit, hned mám křeče v tříslech.. Prosím vás, co mám teď dělat? Měla bych se radši ještě nechat prohlédnout v nemocnici, když s tím tahle doktorka nic neudělala? Řekla mi že nevadí když to porodím teď, že prý 35. týden už je v pohodě, já chci malého ale ještě donosit alespoň do toho 37-38 týdne.. Připadá mi to tedy jako dost zvláštní odpověď.. Moc díky za případnou pomoc a radu. Porodit dřív nechci a mám takový dojem, že už to těch 14 dní nevydržím. Mám jet do nemocnice ať mě radši ještě zkontrolují? Mám hrozný strach.. Dost mě teď bolí břicho.. Cítím takové tlačení a jakoby slabo do břicha.. Fakt se bojím :( Moc díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svetluska.Lulu
Kecalka 318 příspěvků 28.11.17 15:40
@Niccinka píše:
Zdravím všechny nastávající maminky, utíkám k vám s dotazem. Včera jsem byla v poradně u své gynekoložky, kde mi bylo řečeno, že mám zkrácený čípek, mám ho kolem 22mm, prý to vypadá že porodím dřív, zatím se neotvírám, ale miminko naléhá na čípek hlavičkou, mám mít klidový režim, ležet, dojít si pouze na záchod. Přijde mi ale divné že mě nehospitalizovala, ani mi nenapsala např. Utrogestan a Magnesol na udržení a na kontrolu mám jít až za dva týdny. Bojím se že do té doby porodím, dost mě bolí a píchá v podbřišku jak tam ta hlavička tlačí, nemůžu skoro chodit, hned mám křeče v tříslech.. Prosím vás, co mám teď dělat? Měla bych se radši ještě nechat prohlédnout v nemocnici, když s tím tahle doktorka nic neudělala? Řekla mi že nevadí když to porodím teď, že prý 35. týden už je v pohodě, já chci malého ale ještě donosit alespoň do toho 37-38 týdne.. Připadá mi to tedy jako dost zvláštní odpověď.. Moc díky za případnou pomoc a radu. Porodit dřív nechci a mám takový dojem, že už to těch 14 dní nevydržím. Mám jet do nemocnice ať mě radši ještě zkontrolují? Mám hrozný strach.. Dost mě teď bolí břicho :( Moc díky

Ja bych asi jela. Za jistotu nic nedas. Moje doktorka se taky s kontrolama moc nepretrhla. Ale me si v nemocnici nechali jen na maturaci plic kdyby neco, vseho vsudy 3 dny, jinak pry lezet muzu doma.

Misto magnosolvu staci i 3×2 tabletky magne b6 (magnosolv taky prodaji bez receptu mimochodem).

Dej vedet jak to dopadlo :kytka:

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 28.11.17 15:43

Já ve 31+3 měla 26 mm, dostala jsem hořčík a měla jsem jen ležet v posteli, rodila jsem 41+0. Měla jsem velmi časté tvrdnutí břicha, cca 40×denně. Jestli se ale necítíš, jeď do porodnice, že tě bolí břicho, oni na tebe kouknou a případně se domluv na hospitalizaci.

Lianys
Kecalka 285 příspěvků 28.11.17 15:52

Tak kortikoidy na maturaci plic jsou tuším indikovane do 34tt, takže ty už by stejně neměla dostat (Ikdyž moje zkušenost je, že dají radši i to co nemají “pro jistotu”) :think:
Každopádně k dotazu - když máš strach, tak jeď do porodnice, nenech se odbít, důkladně se vyptej na všechno co potřebuješ.
Ale být tebou, snažila bych se hlavně byt v klidu. Chápu, že bys chtěla dát miminku ještě čas “se dopéct”, ale i 35tt je pěkné.
Hodně štěstí :kytka:

Svetluska.Lulu
Kecalka 318 příspěvků 28.11.17 15:55

@Lianys aha, to jsem nevedela, me brali v 31tt… ale vzali me pak i k sobe do rizikovky, kdyz nic jineho, aspon jsem mela pocit, ze na me nekdo dohlizi.

Pandemie
Kecalka 119 příspěvků 28.11.17 15:59

Ve 35tt by se uz magnesko moc brat nemelo, ne? Ja myslim, ze doktorka nic nepodcenila, ale pro svuj klid si do porodnice zajet muzes. Pravdepodobne te tam nechaji 3 dny polezet, aby nic nezanedbali.

Lianys
Kecalka 285 příspěvků 28.11.17 16:05

@Svetluska.Lulu Jasan :) Nejdůležitější asi v tuhle chvíli bude aby určili příčinu. Buď se proste fyziologicky rozbíhá porod protože už je mimino proste připravené (přece jenom že těhotenství trvá 40 týdnů jsme se rozhodli my, příroda nic takového netvrdila :D ), nebo je k tomu nějaká příčina. Co já vím, tak takový zánět močových cest to taky může rozjet :)

Lianys
Kecalka 285 příspěvků 28.11.17 16:06

@Pandemie magnezko se má tuším vysazovat v 36tt :palec:

Pandemie
Kecalka 119 příspěvků 28.11.17 16:18

@Lianys Pokud tam je podezreni na drivejsi porod, tak ‚utlumeni‘ stahu delohy asi nebude moc zadouci.

Lianys
Kecalka 285 příspěvků 28.11.17 16:33

@Pandemie Tak to je mi jasné. Moje zkušenost je ale jiná. Ležela jsem na gyndě s paní v 36tt, které se právě porod rozbíhal kvůli asymptomatickému zánětu močového měchýře a dostala kortikoidy i magnezko (a to v maximální doporučené dávce pěkně IV).
Já třeba jsem ho dostala povinnně kvůli zkracujícímu se čípku ve 31tt, ale po třech dnech jsem ho odmítla, protože se malý přestal hýbat (a jako NÚ je svalová ochablost plodu, což mi vzhledem k tomu že bránice je taky sval a hrozí porod nepřišlo chytré). Ono je to s tím magneziem komplikované, oficiálně to tuším už ani není tokolytikum, v každé zemi je to jinak…

Niccinka
Nováček 28.11.17 18:21

Tak holky, tak ještě že jsem jela.. Opravdu mám rozběhlý předčasný porod.. Nechali si mě tu, budou mi dávat nějaké léky na udržení mimča, teď jsem na monitoru.. Hned okamžitý příjem.. Mám i slabé kontrakce.. :( snad to brouček ještě nějakou dobu vydrží :( Nechci aby šel ven ve 35 týdnu :( Ale když už jsme u toho, chci se zeptat je tu nějaká maminka, která rodila kolem tohoto týdne.. Jak velké bylo mimčo??

Svetluska.Lulu
Kecalka 318 příspěvků 28.11.17 18:25

@Niccinka 35 tyden neni tragedie :kytka: vysvetli malickemu, ze se na nej tesite :)

Ja jsem se narodila ve 34tt a pry jsem stejne mela pres 3kg :nevim: :nevim:

Hodne stesti :hug:

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 28.11.17 18:34

Rodila jsem 33 +4. Holčička měla 2280g. Hlavní je, že jsi v porodnici a tam už si tě pohlídají. Jsi v porodnici, kde je intermediární péče nebo v nějaké menší? Mě převáželi z malé porodnice do Pardubic, aby se miminko narodilo a mělo okamžitou péči. Byla jsem ráda, protože jsem byla od začátku s ním.

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 28.11.17 19:52

@Niccinka lékaři dnes dokáží zázraky. Se mnou v zimě rodila kamarádka, ona ve 32+0 a mimi mělo skoro 2 kila, 3 týdny byli ještě v porodce, a pak šup domů. Její dítě je dnes větší než moje a je moc šikovné! Takže sice to brzy je, ale žádné tragédie to není :hug:

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 28.11.17 20:51

@Niccinka to je dobře, že jsi nakonec jela. A nestresuj se, v tomto týdnu se normálně rodí vícečetná těhotenství. Plíce jsou již dozrálé, v podstatě je dítě „hotové“ a jen nabírá na váze. Mě u prvního dítěte hrozil předčasný porod už ve 32. týdnu. To by ještě taková hitparáda nebyla. Nakonec jsme dceru přemluvili do 38+4tt, takže pohoda. Právě jsem tenkrát také ležela na rizikovém a vyptávala se na vše sestřiček. Buď v klidu a když nebudeš něco vědět, klidně se tam ptej. Určitě ti na vše odpoví.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >