Zkrácený děložní čípek ve 31+1 tt těhotenství

Anonymní
12.11.18 15:34

Zkrácený děložní čípek ve 31+1 tt. těhotenství.

Ahoj holky, dnes jsem byla na kontrole, a doktorka mi řekla, že mám zkrácený děložní čípek 28mm a že mám mít klidový režim, že u mě hrozí předčasný porod, ale že to není nic strašného 20.11 jdu opět na kontrolu, občas mám tvrdnuti břicha, a takový divný tlak na spodek, ale když tu a tam něco zaboli tak jsem to nebrala nijak vážně říkám si že k těhotenství to patří.. Mám mít Klidový režim prý žádné chození do schodů, když někam jedu nechat se dovést spíše polehavat atd.. Přitom jsem doma a už pár měsíců nepracuji, tak mi nepřijde že klidový režim bych neměla.. Tak snad bude vše v pohodě, dnes mě trochu vydesili.. Zítra máme v porodnici zrovna tři denní kurzik. Tak jsem zvědavá ???? :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

809
12.11.18 16:24

podle Dr. Koutskeho cervikometri po 30 tg nema vypovidajici hodnotu o riziku predcasneho porodu. :nevim: ja mam kolem sebe holek co treba od 30-33 doslo ke zkraceni cipku a donosily. ja teda ne…ale mela jsem caste tvrdnuti bricha a pak mi praskla voda. magnesko nepomaha? bricho tvrdne i v leze v klidu? ja bych lezela pokud uz doma nemas prcka a mas moznost lezet.
tak do 34 tydne alespon. bude vedet, ze jso pro to udelal maximum. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.18 17:58
@Teresa.p píše:
podle Dr. Koutskeho cervikometri po 30 tg nema vypovidajici hodnotu o riziku predcasneho porodu. :nevim: ja mam kolem sebe holek co treba od 30-33 doslo ke zkraceni cipku a donosily. ja teda ne…ale mela jsem caste tvrdnuti bricha a pak mi praskla voda. magnesko nepomaha? bricho tvrdne i v leze v klidu? ja bych lezela pokud uz doma nemas prcka a mas moznost lezet.
tak do 34 tydne alespon. bude vedet, ze jso pro to udelal maximum. :hug:

Děkuji moc za tvoji odpověď :) Bříško tvrde i v klidu, prcka nemáme bude to naše první :) teď zrovna balím dárky :D tak snad bude vše ok :) a doktorka mi předepsala magnosolv.

• Nahlásit
  • Citovat
1
25.11.18 16:09

Taky bojuju se zkráceným cipkem. Už měsíc skoro jen lezim, abych nemusela do nemocnice. Dnes jsem 33+3 a v úterý na kontrole byl čípek 2cm. Malá je nízko a jak se zvednu, hned tvrdne břicho a dole to tlačí. Jsem zvedava, jak to dopadne. Taky jsem četla, ze s tímto problémem spousta žen donosila, tak snad se mi taky poštesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama