Reklama

Zkrácený úvazek po RD - věděl by někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Krychle
Stálice 55 příspěvků 28.07.18 18:45
Zkrácený úvazek po RD - věděl by někdo?

Že se musí vyhovět matce po RD se zkráceným úvazkem vím

může ale ten úvazek být jakkoliv zkrácený nebo ne?

kolegyně se chce vrátit na 0,2 úvazku, tj. cca 8 h týdně
musí jí zaměstnavatel vyhovět?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Katche
Kecalka 463 příspěvků 28.07.18 18:55

NO, to jí si holce nevyjde ani na minimálku a zaměstnavatel není povinen to doplácet (bude bez ZP a SP). Takže otázkou je, k čemu jí to bude?
Jinak, možný to je, já mám u klienta holčinu na 32 hodin měsíčně, při HPP z předmateřský.
Může být jakkoliv zkrácen, jen to nesmí závažně narušit provoz. takže teřba úča klidně - bude prostě učit jen část hodin. u třeba účetní už je to problém, páč by neobsáhla svoji práci a narušilo by to provoz.

Katche
Kecalka 463 příspěvků 28.07.18 18:55

duplex

Krychle
Stálice 55 příspěvků 28.07.18 18:59

Chce prostě vypadnout z domu, má toho dost :-D

zaměstnavatel nemá ale proti úvazek 0,8? tak nevím..

Katche
Kecalka 463 příspěvků 28.07.18 19:02

HELE, celej problém je v tom, že nebude mít zaplacený to pojištění. A zaměstnavatele stojí každej úvazek na pojištění a tak.
Ale na druhou stranu - proč ně:-) Taková pracovnice, která hlenvě potřebuje vypadnout, vesměs maká jako fretka a taky se to dá časově ohraničit - například na pár měsíců.
A je po RD nebo bude ještě na RD (dítě do 3 let)?

Krychle
Stálice 55 příspěvků 28.07.18 19:07

ještě by zůstala na RD

Katche
Kecalka 463 příspěvků 28.07.18 19:09

tak to je naprosto bez problému, ZP jí půjde…
Jestli je to možný, tka jí může napsat DPP, aby jim to nerozházelo statistiku (záleží na typu provozu)

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 28.07.18 19:35

Já dělám 0.2 úvazek, už nejsem na RD. A platí mi I sociální I zdravotní. proč by neplatil?

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 28.07.18 19:41
@lupilka.cz píše:
Já dělám 0.2 úvazek, už nejsem na RD. A platí mi I sociální I zdravotní. proč by neplatil?

Přesně. Pojištění zaplatí, pokud bude třeba, tak ještě ztrhne doplatek do minima. Výdělek bude nic moc, ale s tím se snad počítá :nevim:

Krychle
Stálice 55 příspěvků 28.07.18 19:49

o peníze nejde, chce dělat něco jiného než běhat kolem dítěte :-)

mě jde o to, jestli jí zaměstnavatel může odmítnout, nebo jí prostě vzít musí, když se ona chce vrátit na takto malý úvazek

Katche
Kecalka 463 příspěvků 28.07.18 20:00

myslela jsem to tak, že to do minima může strhnout a tím je ten výdělek opravdu mizivý. Ve smyslu, že nemusí „ze svého“ to platit z minima někomu, kd děla ná 0,2 a pak ještě dalšímu, co třeba dělá na ten zbytek.
Ne, že to neplatí vůbec.
Finančně by pro oba bylo výhodnější uzavřít DPP, pokud je to možný.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 28.07.18 21:58
@Krychle píše:
o peníze nejde, chce dělat něco jiného než běhat kolem dítěte :-)mě jde o to, jestli jí zaměstnavatel může odmítnout, nebo jí prostě vzít musí, když se ona chce vrátit na takto malý úvazek

No, tady je zasadni otazka kolik je diteti, protoze poku ma zazadano u zamestnavatele o RD do 3 let, tak ji driv nemusi vzit zpet vubec.

Katche
Kecalka 463 příspěvků 28.07.18 22:56

musí. Bohužel… RD je právo, nikoliv povinnost.

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 28.07.18 23:15

@Katche V tom se právníci neshodují, ale podle toho, co jsem kdy četla, tak převažuje spíš názor, že není povinnost zaměstnavatele umožnit dřívější návrat z RD než byl nahlášen, je to na dohodě.
http://www.aperio.cz/poradna/30975
 https://www.pravniprostor.cz/…ene-do-prace

Ornwen
Závislačka 4237 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 07:30

@Krychle ja ziju v tom, ze muze zadat zkraceny, ale jak zkraceny poskytne urcuje zamestnavatel, ne? @j.a.n.i1 ?
Mne rekli, ze max. muzou 7h, to mi moc nepomuze (mam hodinu do prace), takze beru tak, ze min vyžadovat v podstate nemuzu. Oni splnili povinnost-nabidli zkraceny a hotovo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama