Zkrácený úvazek ve fajn práci - utopie?

5628
9.12.19 10:58

Zkrácený úvazek ve fajn práci - utopie?

Nedávno mi nevyšla moje práce snů, prostě proto, že nemůžu dělat celej úvazek. Byla jsem prý z uchazeček nejlepší ale nemůžou mě vzít kvůli tomu omezenýmu času. Jedno z dětí mám postižený a nemůžu dělat odpolední, nemám hlídání a chůva by byla drahá, kdybych zázrakem nějakou našla. Já už nevím, co mám dělat. Práce typu úklid mě ničila, nedá se dělat něco takhle tupýho a pak se věnovat dětem, to prostě nedávám. Potřebuju dělat něco, co má smysl a bavilo by mě. Možná bych si mohla pořídit nějakej e-shop, jenže úplně nevím, s čím…
Chápu že člověk nemůže mít všechno ale teď fakt smutním..nevím že v tomhle státě jsou částečný úvazky něco jako Yetti. Někdo někde o tom slyšel, ale nikdo to neviděl :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

9.12.19 11:08

Já mám super práci, zkrácený úvazek a naopak už druhým rokem usiluji o zvýšení…neúspěšně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5628
9.12.19 11:09

@TeSudička aha :) no u nás v okresním Zapadákově je to asi po maloměstsku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 11:10
@Tarjei píše:
Nedávno mi nevyšla moje práce snů, prostě proto, že nemůžu dělat celej úvazek. Byla jsem prý z uchazeček nejlepší ale nemůžou mě vzít kvůli tomu omezenýmu času. Jedno z dětí mám postižený a nemůžu dělat odpolední, nemám hlídání a chůva by byla drahá, kdybych zázrakem nějakou našla. Já už nevím, co mám dělat. Práce typu úklid mě ničila, nedá se dělat něco takhle tupýho a pak se věnovat dětem, to prostě nedávám. Potřebuju dělat něco, co má smysl a bavilo by mě. Možná bych si mohla pořídit nějakej e-shop, jenže úplně nevím, s čím…
Chápu že člověk nemůže mít všechno ale teď fakt smutním..nevím že v tomhle státě jsou částečný úvazky něco jako Yetti. Někdo někde o tom slyšel, ale nikdo to neviděl :lol:

ted už je dost prací, které mají možnost home officu, zkrácené úvazky atp., mě se třeba líbil prodej letenek, ale musíš na to mít kurz :-) pak nějaká administrativa jde taky dělat povětšinou z domova, zkus nějakou větší, mezinárodní firmu…a větší města vždycky větší nabídka no, nevím odkud jsi ;) mě by možná nevadil ani rozvoz jídla třeba :-)

já už taky měla vybranou super práci, mě by i úvazek zkrátili na 30 hodin a pak bum a 3. těhotenství, no takže jsem se před nástupem omluvila, že to nemá cenu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
9.12.19 11:11

@Tarjei chápu a podpořím. Já jsem měla možnost dát dceru na 1-2 dny do jeslí a chtěla jsem chodit do práce. No nevyšli mi vstříc ani v mé práci (náplň práce to umožňuje, kolegyně by jásaly, dalo by se lépe plánovat dovolená atd.). Jelikož se jedná o určitou odbornost, tak ke konkurenci nemůžu, a na podobnou práci mě na 2 dny nikde nevemou :( tak pořád zvazuji, jestli po novém roce zkusím úklid atd nebo to prostě další 2 roky doklepu :nevim: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5628
9.12.19 11:13

@welovefashion hele tady je to vzácnost…okresní město sč kraj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20067
9.12.19 11:13

Já také dělám na zkrácený úvazek, ve školní jídelně.
Chodím tam na 3 hodiny, když děti chodí na oběd.

Zkus práci z domova, těch se určitě najde spousta, nebo chodit s letákama.
To jsem zkusila, když jsem byla na mateřské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5628
9.12.19 11:14

@Sue2008 děkuju..no já vloni uklízela asi půl roku, nechci nějak machrovat ale to chce asi mít na to náturu, já to zvládla jen dočasně. Potřebuju používat mozek, potřebuju přiměřenej šrumec, mám ráda když práce není jednotvárná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 11:14

Pracuju jako office manager na zkrácený úvazek v menší firmě. Je to moc fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
5628
9.12.19 11:15

@jitka 11 no já právě můžu 8:30-13 h…pořád se snažím pátrat a zajímat se a nic extra…kámoška chodila s lotákama, pár korun za dost práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2886
9.12.19 11:16

To je mi líto. Tohle by se tu mělo změnit.
Mně taky řekli po mateřský, že buď 100% nebo ať si jdu do jinýho oddělení (velká firma). Já sto prostě nedám, dojizdim hodinu, manžel věčně pryč. Tak jsem šla jinam na 80 %, dělám to, co jiný na plný úvazek, učila jsem se vše od začátku, ale dobrý. Jsem jim hrozně vděčná, že to tak jde, protože jinak by mě asi čekal úklid s VŠ a deseti lety praxe v oboru :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 11:20

@Tarjei ještě jsou různý práce po telefonu, dotazníky, nabídky, ale to třeba já bych fakt dělat nechtěla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5628
9.12.19 11:21

@Pipi 00 no, já právě studovala během rodičáku…tak holt měli vloni ve fabrice uklízečku bakalářku :lol: :mrgreen: :lol:…po půl roce jsem toho měla plný brejle psychicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5628
9.12.19 11:22
@welovefashion píše:
@Tarjei ještě jsou různý práce po telefonu, dotazníky, nabídky, ale to třeba já bych fakt dělat nechtěla :mrgreen:

no, to ani já ne…nemám na to žaludek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
9.12.19 11:27

@Tarjei to je právě to, já jsem 5 let studovala, dalších 5 let dělala specializaci, práce mě baví a nechci ji měnit, ale dovolila jsem si mít děti :roll:. Spíš jsem čekala, že budou rádi, že mám zájem, ale asi mají radši ženské, co jsou 5 let z oboru. Já zase nedávám práci s lidmi, takže úklid, letáky, možná inventury :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama