Zkracování čípku, předčasný porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petra_21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.10 19:59
zkracování čípku, předčasný porod

Ahojky, prosím podělte se o vaše zkušenosti… jsem ve 29. týdnu těhotenství (29+5). Jsem již přes pět týdnů hospitalizovaná v nemocnici, (od 23 týdne). Tvrdlo mi hodně břicho a čípek byl jen 1,9 cm. Tvrdnutí dělohy relativně ustalo. Ale čípek se stále zkracuje, už je jen 1,2 cm. Jste nebo jste byli někdo v takovéto situaci? Nebo, jste někdo rodili okolo 30 týdne? Jak to dopadlo? Přežilo to dítě a je zdravé? Mám hrozný strach.. už dvakrát jsem potratila na začátku těhotenství a teď zase tohle :-(

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 06.10.10 20:21

Já jsem tedy aktuálně už 40tt, ale čípek mám na 0 už 3 týdny, těšila jsem se že půjde mimčo o chvilku dřív ven… no a teď to vypadá na přenášení, takže to ještě nemusí nic znamenat.

Issabell28
Kecalka 418 příspěvků 06.10.10 20:27

Neboj se, když by se ti to nějak rapidně zhoršovalo, tak ti v narkoze udělají na čípku steh a někdy v 38týdnu ti ho zase vyndají.Tak buď v klidu a zbytečně se nestresuj. :srdce:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.10.10 20:36

Mě se začal čípek zkracovat v 30. týdnu, dr. mě nechal doma, ale ne v nemocnici a doklepala jsem to do 36+6. Je tu diskuse o předčasně narozených miminkách tak tam přečti. Je to sice brzy, ale dnes už přežívají i malinká miminka. Je dobře že jsi pod kontrolou, hlavně se nestresuj. :hug:

tady ta diskuse - https://www.emimino.cz/…minko-37095/

Verča S.
Kecalka 283 příspěvků 06.10.10 20:39

Ahoj Peti, tak hlavně se nestresuj a mysli hlavně na miminko. Já jsem nedávno prožívala to samé, byla jsem v nemocnici od 29 do 34tt kvůli otvírání a zkracování čípku. Celé těhu bylo v pořádku, neměla jsem ani nevolnosti, pracovala jsem až do… do 29tt, kdy mi dr. řekla, že mi hrozí předčasný porod a musela jsem do špitálu, nohy hore, kapačky magnesia + 6 tablet magneska denně. Měla jsem čípek myslím 1,5 a na prst otevřená, pořád mi hrozili, že předčasně porodím, ať ani neslízám z postele. Byla jsem hrozně vynervovaná a ustrašená, bylo to nejhorší období z těhotenství. Během toho měsíce ve špitále se čípek nějak málo prodloužil a stabilizovat, tak mě pustili domů, ale musela jsem dodržovat klid. Nakonec jsem porodila v termínu :-) vše bylo v pořádku a jako bonus jsem jako prvorodička porodila za půl hodiny, prý díky tomu otvírání. Přijela jsem do porodky na 8cm otevřená. Takže, hodně štěstí ti přeju, pevné nervičky, mysli na mimčo a vše to zvládneš!

verveve
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 06.10.10 21:38

Neboj,
me zacalo tvrdnout bricho ve 24 tt - doktor me zacal strasit predcasnym otviranim - to se tedy nakonec nepotvrdilo, ale ve 32 tt mi zacalo tvrdnout bricho po 20ti minutach. Takze jsme jela do porodnice - tam si me nechali musela jsme jen lezet a docela me strasili - byla jsem uz otevrena (ted uz si presne nepamatuji kolik, ale docela dost). V nemocnici me nechali do 36 tt a pak me pustili domu. A to me strasili, ze jak prijedu domu, ze urcite nebudu jen lezet a ze do dvou dnu tam budu rodit.
Rodila jsem 10 dni pred terminem.
Takze neboj ono to fakt nemusi nic znamenat.
Kamaradka se take zacala brzy otevirat tak ji delali ten steh, pak i lezela v nemocnici a nakonec rodila asi 14 dni pred terminem.

Jo a jak pise Verca - porod byl silene rychly. Po prasknuti plodove vody jsem hned jela do porodnice (to jsem ani necitila kontrakce jen mirne tvrdnuti bricha) No a do porodnice jsme pridela na 9 cm otevrena - hned jsme sla na sal a maly byl na svete do hodiny a to byl KP :-)

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 06.10.10 21:59

ahoj mě se zkracovala čípek od 21. tt, 2× jsem s tím ležela v nemocnici ale klárka se v pořádku „dopekla“ až dokonce, ten klid na lůžku je fakt důležitý, držím palce :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >