Zkracování čípku v 15tt a neustálá bolest v podbřišku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Milena_V
Nováček 8 příspěvků 07.04.19 11:00
Zkracování čípku v 15tt a neustálá bolest v podbřišku

Ráda bych se zeptala na podobnou zkušenost.
V 8tt se mi objevil velký hematom (6×2cm). Začala jsem zčistajasna krvácet a kus hematomu při tom vypadl ven. Miminko bylo naštěstí v pořádku. Dostala jsem Utrogestan 0-0-2 a doporučen klidový režim. Za dva dny krvácení přestalo a nenásledovalo ani špinění. V dalším týdnu na kontrole tam kus hematomu byl. Ve tvaru obráceného “U” obepínal téměř celý plod. Nadále jsem tedy ležela a brala Utrogestan.
Při kontrole v 10tt se část hematomu nad plodem vstřebala, zbytek zůstal velmi blizko čípku a hrozilo další krvácení.
Ve 13tt jsem začala silně špinit. Při kontrole byl hematom stále ještě viditelný. Kromě toho jsem měla velmi nízko položenou placentu (překrývala čípek).
Silné špinění trvalo asi týden. Mezitím na kontrole mi doktorka řekla, že se poslední zbytek hematomu už téměř vstřebal a i placenta se zvedla. Moc se mi ulevilo. ALE…
Na začátku 15tt jsem dostala virozu a antibiotika (Amoksiklav). Nemyslím si, že to spolu nějak souvisí, ale…druhy den ráno jsem sice už tolik nešpinila, ale objevila jsem na toaletním papíře slabě červený hlen (nebyla to jasná krev). Přesto jsem jela na pohotovost. Po celkovém vyšetření mi doktorka řekla, že je hematom pryč, nicméně mám zkrácený čípek asi na 19,6 mm. Doporučila mi přísný klidový režim na lůžku nebo hospitalizaci. Mám doma 3leté dítě bez možnosti hlídání, a tak jsem zůstala doma, než vymyslíme, jak to uděláme.
První těhu bylo bez komplikací, nicméně jsem po celou dobu měla měkký čípek a rodila překotně ve 34+2.
Kromě toho čípku mě trápí i neustálé bolesti v podbřišku o intenzitě menstruačních bolestí.
Každý týden chodím na kontrolu, sledovaná tedy jsem. Nicméně by mě zajímala i zkušenost jiných maminek/těhulek.

Děkuji

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4458 příspěvků 07.04.19 11:53

S krvácením a hematomem zkušenosti nemám, jsem podruhé těhotná, momentálně 25.tt. Ale kolem toho 15.tt mě trápily velké bolesti, jako před MS, dle doktora vše v pořádku a bylo to tím, jak se děloha roztahovala, miminko v tomhke období hodně rychle roste. Při prvním jsem takové bolesti nevnímala. Teď už mám klid, jen sem tak nějaké píchnutí. Každopádně přeji, ať vše dopadne dobře a donosíš miminko zdravé :kytka: :hug:

Milena_V
Nováček 8 příspěvků 07.04.19 12:13

@Aduš8 Děkuji. Ty bolesti jsou nepříjemné, ale nepřikládám jim takový význam. Jde mi spíš o ten čípek.

Milena_V
Nováček 8 příspěvků 10.04.19 18:14

Chtěla bych doplnit informace ke svému příspěvku a podělit se o další zkušenost.
Po vyšetření na pohotovosti jsem byla v hrozných obavách, co se děje a co může nastat.
Dnes jsem byla na kontrole u své doktorky a ta mi s velkým údivem řekla, že nechápe, kde paní doktorka na pohotovosti přišla k takovým hodnotám (čípek 19,6mm, nálevka). Stejně jako při poslední kontrole v poradně, kdy mi tvrdila, že čípek je dlouhý a uzavřený, tak mi i dnes řekla a ukázala na monitoru, jak můj čípek vypadá. Naměřila délku přes 52 mm!!!, podle UZ naprosto uzavřený, žádná nalevka. Prohmatáním zjistila, že je úplně vzadu a je tuhý!!!
Protože tento výsledek byl shodný s jejím minulým vyšetřením, stojí si za svým tvrzením. Chodím k ní už roky, jedná se o výborně vybavené a specializivané pracoviště, nemám důvod pochybovat.
Nicméně mě zaráží vyšetření na pohotovosti ve fakultní nemocnici. Ano, lékaři jsou jenom lidé a člověk není neomylný. Ale takhle těhotnou vystrašit…! Hrůza!
Budu doufat, že za 14 dní na kontrole bude stále všechno v pořádku.

Váš příspěvek
Reklama