Zkracování čípku v 34 tt

Anonymní
27.7.21 23:16

Zkracování čípku v 34 Tt

Pěkný večer. Je tu maminka které gynekolog jako dnes mě řekl že se jí zkracuje čípek a že musí ležet? Jsem v 34 tt. Cítím že má miminko zadeček v úrovni mého pupíku a když se třeba zvednu ze sedačky mám i takový tlak kolem pupíku a kousek i pod ním. Nemusím mít obavy? Jsem diabetička 2 typu a ještě nyní užívám atb na lymskou borelku Zinnat 500. Už je pro mě i náročné nejen spát ale i se přetočit na bok cítím pak tlak o spánku škoda slov. Moc děkuji za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10946
27.7.21 23:20

Jejda, to sis teda „vybrala“ věcí dohromady. Držím palce ať je tam prcek co nejdyl. Hlavne hodne odpočívej, všechno ostatní se nepose…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 00:02

Jsem tedy jen 33tt, v porovnani s Tebou, cekam dvojcata a posledni kontrola mereni cipku 54 mm, ale nemotorna jsem taky, spat nemuzu ani na jedne strane, tlaky citim taky, musime vydrzet :D

• Citovat
  • Nahlásit
14
28.7.21 05:53

Taky od 34.tt mam malou napasovanou hlavou uplne dole, ze pod hlavou pry nema uz ani plodovou vodu a tlaci uz na hrdlo. Miynuly tyden namerila cipek 32mm mam taky pokud mozno mit klid zadek vypodlozit a nohy nahore. Kdyz odpocivam tak to jde, ale kdyz jsem behala za prvni dcerou tak sem pak nemohla ani jit a vstat jak to bolelo. Ted sem 35+0 tak taky doufam, ze vydrzim jeste aspon dva tydny at nemusi na nedonosence. Na kontrolu jdu az pristi tyden tak nevim jak na tom sem ted. :roll:
Drzim pesti at to dopadne dobre a nerodis driv :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 07:48

Do teď bezproblémové těhotenství, všechno na kontrolách v pořádku. Pak ze dne na den v 30tt bolesti břicha v podbříšku (pořád jsem si říkala, že jsou to vazy, jak se roztahuje děloha apod.), pak velké bolesti při chůzi. Cesta na pohotovost - hrozící předčasný porod, hospitalizace a kapačky.
Bohužel nevím, jak na tom byl můj čípek na preventivních prohlídkách u mé gynekoložky, do průkazky to nepíše a mně to nikdy neřekla. Momentálně mám čípek zkrácený na 1cm zevnitř, jsem uzavřená a mimčo je nožkama napřed. Musím dodržovat přísný klidový režim, mám nějaké léky a doufám, že budu rodit v termínu..
Další kontrolu mám tento týden, tak jsem zvědavá. Naštěstí se den ode dne cítím o něco lépe. Ale kladli mi na srdce, že kdyby se mi cokoli nezdálo, tak hned zavolat záchranku a do nemocnice.

• Citovat
  • Nahlásit
2153
28.7.21 08:34

Ve 30 tt otevrena na prst, lezela jsem do 35 tt, pak uz jsem to neresila.
Dnes jsem 40+4 a na porod to nevypada. :mrgreen:
Takze klid.
Navic za tyden uz muzes v pohode rodit, to zvladnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
28.7.21 09:07

Z mýho pohledu je 34tt zlatý.

Já ležím od 23tt, mám ho extrémně krátkej. Jsem momentálně 27+3 a modlím se, abychom dali aspoň těch 35. Takže být 34tt, vlastně bych se radovala.

Ležet, ležet, ležet. Nevím, jestli ve 34tt se ještě dá brát Utrogestan, ale pokud jo, nech si ho, pro klid duše jako placebo, nasadit, ještě chvilku můžeš brát magnezko a prostě ležet hezky v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 11:52

Děkuji všem holky za podporu. A moc Vám které máte ten stejný problém přeji ať je vše v pořádku a jak má být :palec: :srdce: Přeci jen když má maminka k tomu ještě i jiné zdravotní problémy jako já je to pak náročnější i na psychiku.

• Citovat
  • Nahlásit
626
28.7.21 14:16

Ve 34 tt je zkoumání cipku k ničemu. Do 30 tt je ovšem jakékoliv zkrácení problem. U dcery jsem ve 34 tt neměla žádný cipek. Narodila 38+0. U kluka cipek byl a šel stejně předčasné 32+3 tt. Ta hodnota jen říká, že tělo se nějak pripravuje. Taky jsem od cca 30 tt průběžně polehavala. Tlaky na spodek a ta zátěž jsou s vyšším stupněm těhotenství normální. Proto je dobré polehavat a spodku tak ulevit od zátěže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
28.7.21 15:36

@PETRAKIM Přesně tak, do 30tt se měří. Potom už ne, je to zbytečné.

Otázkou totiž je, zakladatelko, zda ti jej lékař měřil a víš jeho délku anebo zda to konstatoval pouze na základě pohmatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
28.7.21 15:58

V 28 tt zjisten zkraceny cipek a doporucen klidovy rezim (sice jsem odpocivala, zadne velke courani, ale treba 2× tydne jsem chodila do prace). Od 32 tt mi bylo receno, ze to muze prijit kdykoli, protoze cipek uz neni. Rodila jsem presne 40+0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
28.7.21 16:33

@Maggdallena To jsou vždy takové krásné podpory pro mě si tohle číst, že je reálný to dát co nejblíž termínu porodu. Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 18:17
@10Levandule10 píše:
@PETRAKIM Přesně tak, do 30tt se měří. Potom už ne, je to zbytečné.Otázkou totiž je, zakladatelko, zda ti jej lékař měřil a víš jeho délku anebo zda to konstatoval pouze na základě pohmatu.

Pouze pohmatem na změření nemá zařízení. A když by mě prý chytla bolest nebo bych cítila hlavičku nízko mám jet do porodnice.

• Citovat
  • Nahlásit
280
28.7.21 18:21
@Anonymní píše:
Pouze pohmatem na změření nemá zařízení. A když by mě prý chytla bolest nebo bych cítila hlavičku nízko mám jet do porodnice.
Zařízení určitě má - dělá se to klasickou vaginální ultrazvukovou sondou. Ale ve 34tt je to už zbytečné. To je zajímavé, že to takto dokázal konstatovat.

Každopádně bych se fakt nebála, hezky si odpočiň, ty dva týdny určo dáš a klidně i déle 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
6.8.21 07:14

Ležet, odpočívat..práce neuteče, není to zajíc. Já jsem neměla problémy žádné, pořád jsem lítala okolo starších dětí a nakonec jsem ve 32+2 začala krvácet, přišla hospitalizace, kapačky, kortikoidy, magnezium a malý se narodil ve 32+4..zaplať pánbůh měl 2,6 kg a 47 cm. Dýchal sám jen neměl sílu papat..prvních 14 dní to byl neskutečný stres a pak už jsme byli v nemocnici jen do propuštění.. nemohou prý pouštět dřív než v ukončeném 36. týdnu. Takže radím nepodceňovat a ležet..odpočívat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat