Zkracující se délka menstruace

Anonymní
14.7.21 23:39

Zkracující se délka menstruace

Ahoj, chtěla bych se prosím zeptat na zkušenosti. Je mi 31 let a menstruaci mám od 12 let. S věkem se mi zkracuje délka menstruace. Začínala jsem na 7 dnech a vždy po nějakém roce se mrcha zkrátila o den. Teď jsem na 3 dnech. Délka cyklu se mi prodloužila z 28 dnů na 30 dnů. Mám jedno dítě, které má 4 roky a nevylučuji, že časem nebudu chtít ještě druhé. Začínám mít strach, že za chvíli bude po plodnosti a půjdu spíš do přechodu :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.7.21 00:12

Taky se mi s vekem zkracuje, ale mne se zkracuje i cely cyklus. Drive po 28 dnech, a 5-6 dni. Po porodu 4 dny a co 26-27 dni. Po druhem porodu ms 4 dny (ale prvni a posledni den ani nestoji za rec) ale cyklus 26 nekdy i 24-25 dni. Je mi 35, deti 7 a 2 roky.

• Citovat
  • Nahlásit
12929
15.7.21 05:50

Mne se po každém dítěti zkrátila. V 39 čtvrté dítě. Taky jedte nechci přechod a lékař mi nechce udělat hormonální profil z krve.
Chci užívat nějaké alespoň volne dostupné bylinné přípravky.
Existuje něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
15.7.21 06:30

Nedávno jsem poslouchala v televizi mluvit nějakého gynekologa, že pokud se ženě po třicítce nějakým způsobem změní menstruace-prodloužení u krátkých cyklů, zkrácení u dlouhých cyklů, jiná délka a kvalita krvácení, je to známka snižování kvality vajíček a přirozeného snižování plodnosti. Nejedná se o přechod, ale po třicítce se možnost otěhotnění přirozeně snižuje a po pětatřicítce má většina žen už jen zlomek plodnosti než před 10 lety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
15.7.21 06:37
@g.sandova píše:
Mne se po každém dítěti zkrátila. V 39 čtvrté dítě. Taky jedte nechci přechod a lékař mi nechce udělat hormonální profil z krve.
Existuje něco?

Ten vychvalovaný slavný Gynex Energy.

Jde o fytohormony a tělo si samo prý rozhodne, jestli je potřebuje a zužitkuje z rostlinných drog nebo ne.
Je prý vhodný pro dospívající dívky, ženy v produktivním věku, srovná jim hormony před otěhotněním i pro stárnoucí ženy.
Neměla jsem odvahu vyzkoušet, protože různě na netu i tady čtu recenze, že ženám nepřirozeně prodloužil cyklus.

Před lety jsem pila kontryhel a v cyklu s kontryhelem jsem prodělala raný potrat. Nikdy jindy ne.

Jinak různé míchané ženské čaje by měly srovnat hormony. Koupíš v lékárně nebo ve zdravé výživě. Sypané jsou silnější než sáčkové.
Pro druhou polovinu cyklu se doporučuje užívat drmek, ten obsahuje přírodní progesteron. Dá se koupit i jako tinktura nebo tobolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
15.7.21 06:43

@g.sandova Další možností, ale ne bylinnou, je inositol. Podporuje dozrávání vajíček, přirozeně doplní i některé potřebné vitamíny. Nejlevněji seženeš ve zdravé výživě přípravky pro kulturisty a upravíš dávkování. Dají se koupit přímo přípravky určené pro ženy plánující těhotenství a muže(mají užívat oba partneři), ale je to zbytečné drahé, zvlášť, když to nechceš k tomuto účelu ale jen k podpoře fungování těla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
15.7.21 07:03

@Pears206 diky, mně ještě ceka endokrinologie, tak taky můžu probrat?
Hormony?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
15.7.21 07:18

@g.sandova Na endokrinologii nechodím, ale probrat to tam můžeš :nevim: Pokud dostaneš léky, žádné bylinné přípravky bys k nim užívat neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
15.7.21 08:18
@g.sandova píše:
Existuje něco?

Ve 37 se mi zkratil cyklus z 28 na 24 (v prumeru), ted po porodu to mam zas. Pila jsem kotvicnik a hned 27, ale jak jsem vysadila, tak zas. On je vcelku drahej, tak zvazim, jestli se s tim proste nesmirit, ze nemladnem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
15.7.21 08:57

@Pears206 @FlorenceF Jenkins mne jde i o to, ze se mi nedaří zhubnout ac se fakt státním a docela dřu.
No proberu to na ty endokrinologie a uvidíme, zda vše funguje jak má a jsem v rovnováze.
Dost mi nepomohl covid a studium, byl to hrozně stres. Neustále napětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35053
15.7.21 09:39

@g.sandova U toho gynexu píšou, že upravuje i hormony štítné žlázy a má pozitivní vliv na hubnutí.
Po 35 letech se ženám mění metabolismus tuků.
Taky uz nehubnu, přestože téměř nepoužívám auto, všude chodil pěšky.

Uvažuji o něm z více důvodů, ale bojím se rozházení celkem pravidelného cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat