Zkrátit dobu pobírání rodičovského příspěvku?

821
29.5.18 13:20

Zkrátit dobu pobírání rodičovského příspěvku?

Tady se ví všechno, prosím o radu, bude to rychlejší, než obvolat xxx úřadů. Rodičák mám vypočítaný do ledna 2019, nicméně do práce budu na částečný úvazek nastupovat dříve. Syn má 2,5 roku. Musím si zkrátit dobu pobírání, abych o příspěvek nepřišla? Rodičák chci pochopitelně vybrat, vím, že je možné ho brát i při zaměstnání, ale jak je to s podmínkou 4 hodin denně dítě ve školce? Kamarádka mi tvrdí, že je to jen do 2 let věku, ale to se mi nezdá. Já se budu vracet na 3 dny v týdnu, kdy syn bude celodenně ve školce, tím tedy nesplňuju podmínku 4 hodin denně a o rodičák bych přišla? Jsem z toho jelen… Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29539
29.5.18 13:25

Je to tak, dítě muže byt ve školce na plný úvazek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
29.5.18 13:26

Ano, školka je omezena pouze do 2 let. pak už se to nekontroluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19116
29.5.18 13:28

Kamarádka má pravdu, od 2 let věku se docházka do školky nijak nekontroluje a můžeš pracovat jak je ti libo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8537
29.5.18 13:30

Docházka do školky se při pobírání rodičáku sleduje jen u dětí mladších dvou let, u starších to omezené není. Takže klidně můžeš pracovat při pobírání RP a dítě být ve školce bez omezení. Jediné co, tak případné ošetřovné můžeš čerpat jen ty, ne někdo jiný, pokud ty pobíráš RP. Ale zase pokud by sis na ten zkrácený úvazek měsíčně vydělala méně než minimální mzdu (12 200), tak se vyplatí být na RP z toho pohledu, že není nutné za tebe odvádět doplatek do minimálního zdravotního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 13:44

Jesle...

A nevíte jak je to s jeslemi? :think: Tedy kolik hodit mohu pracovat a kolik může být dítě v jeslích, abych nepřišla o RP?

• Citovat
  • Nahlásit
29539
29.5.18 13:48
@Anonymní píše:
A nevíte jak je to s jeslemi? :think: Tedy kolik hodit mohu pracovat a kolik může být dítě v jeslích, abych nepřišla o RP?

Pokud je to dítě do 2 let, tak 4 hodiny denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
29.5.18 13:51

Děkuju moc všem. A poslední dotaz - musím někd něco hlásit nebo prostě nastoupím do práce a dítě do školky a o nic se nestarám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73233
29.5.18 14:11
@veria píše:
Pokud je to dítě do 2 let, tak 4 hodiny denne.

Ne, pokud je to dítě do 2 let, tak 46 hodin měsíčně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73233
29.5.18 14:12
@Mandarinka01 píše:
Děkuju moc všem. A poslední dotaz - musím někd něco hlásit nebo prostě nastoupím do práce a dítě do školky a o nic se nestarám?

Nastoupíš a o nic se nestaráš, pouze pokud bys měla méně jak minimální mzdu, tak doložíš zaměstnavateli to pobírání rodičáku, abys nemusela doplácet zdravotní do minima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 14:13

Aha...

@j.a.n.i1 Tak to bude problém a budu doufat bud ve státní jesle nebo změna práce :-( hlavě, že člověk odvedl tolik na daně :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 14:14

Aha...

@j.a.n.i1 Tak to bude problém a budu doufat bud ve státní jesle nebo změna práce :-( hlavě, že člověk odvedl tolik na daně :-(

• Citovat
  • Nahlásit
73233
29.5.18 14:16
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Tak to bude problém a budu doufat bud ve státní jesle nebo změna práce :-( hlavě, že člověk odvedl tolik na daně :-(

No, já bych s tím tolik na daně zas až tak moc neoperovala, taky bys prostým propočtem mohla zjistit, že neodvedla ani tolik, aby to zaplatilo tvoji mateřskou a rodičák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
29.5.18 14:20

@Mandarinka01 O rodicak neprijdes. Kamaradka ma pravdu, bere se to jen u deti do dvou let diteta, maly uz ma dva a pul, takze na vas se to nevztahuje, uz muzes delat klidne na plny uvazek a maly muze do skolky a o nic neprijde, rodicak ti normalne dobehne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
29.5.18 14:22

Taky potvrzuji, dneska jsem si byla prodlouzit rodicak a pry muzu i pracovat pokud je diteti vic jak 2 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama