Zkumavka mi spadla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 12:44
Zkumavka mi spadla

Spadla mi zkumavka na moč, zdá se mi, že se lehce naťukla, je tam vidět rýha, ale moč neteče. Myslíte, že to bude v pořádku a mohu odnést moč do laboratoře?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 08.01.17 12:46

Myslím že jo, přeci i kdyby tam sklo bylo, asi by si nemysleli žes to vyčůrala. Kdyžtak je na to můžeš upozornit, ale na 99% to bude bezpředmětné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 12:50

@Nowuka2 hlavně, aby se tam nedostaly bakterie z venka, ale to snad ne.

iwa83
Kelišová 6515 příspěvků 08.01.17 12:52

V lékarně prodávají jednorázové zkumavky asi za 10 kč (jen tak pro info)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 08.01.17 12:52
@Anonymní píše:
@Nowuka2 hlavně, aby se tam nedostaly bakterie z venka, ale to snad ne.

No tak čistě selským rozumem - pokud moč neteče ven, nemůže jít ani bacil dovnitř :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 12:54

@iwa83 ale nemají tam ty s červeným uzávěrem, pouze s modrým a ty nevím, jestli jsou opravdu sterilní, protože to na nich není napsáno.

iwa83
Kelišová 6515 příspěvků 08.01.17 13:06
@Anonymní píše:
@iwa83 ale nemají tam ty s červeným uzávěrem, pouze s modrým a ty nevím, jestli jsou opravdu sterilní, protože to na nich není napsáno.

já co kupovala tak měli červený uzávěr a byly zabalené v igelitu - takž předpokládám, že sterilní jsou. Já když počas těhu odevzdávala moč, tak mi vždy vrátili zkumavku s tím, že si to mám vypláchnout horkou vodou a příště do té samé.

iwa83
Kelišová 6515 příspěvků 08.01.17 13:06

@Nowuka2 tím bych nebyla tak jistá ;)

Anonymousss
Kecalka 332 příspěvků 08.01.17 13:11

Pokud moč neteče prasklinou ven, tak se do toho bakterie nedostanou. Spíš jim jenom napiš, že je zkumavka naprasklá. Pokud by se dělalo jenom vyšetření diagnostickým proužkem, tak se nic neděje, ale pokud by dělali vyšetření močového sedimentu a zkumavku by zkusili odstředit v centrifuze, tak by jim mohla prasknout. Ale hádám, že na tu centrifugaci si ten obsah přelejou do nějaké standardní zkumavky.

LucsynkaR
Kelišová 7382 příspěvků 08.01.17 13:11

Pokud moc neteče ven a nemáš ji do čeho přelít, vzala bych ji tam zabalenou v sacku..
Jestli je to treba jen na bílkovinu nebo cukr v moči, sterilní být nemusí, takže stačí vyplácela..Pokud na kultivaci, tak sterilní, měla by to být i ta s modrým vrškem.. případně v lékárně řeknou, jestli je nebo není sterilní..

Mirenka
Stálice 86 příspěvků 08.01.17 13:15

Do sterilní zkumavky se odebírá sterilní moč, kterou získáte vycévkováním. Klasická zkumavka je nesterilní a nebála bych se jim to donést v prasklé zkumavky.

vokishka
Extra třída :D 12746 příspěvků 08.01.17 13:22

@Mirenka tak já dostávám občas zkumavku na sterilní moč, je to ten střední proud. A ta zkumavka je sterilní.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 08.01.17 13:30

Asi to bude v pohodě. ale já kupovala v dr maxovi sterilní zkumavku, s čereným víčkem, normálně. měla jsme teda za to, že sterilní zkumavku by měli mít v každý lékárně nemáte v dosahu nějakou jinou lékárnu? a jakto, že vlastně neseš moč v neděli, něco akutního? :think: :think: :hug:

Lentilkaaa83
Závislačka 3070 příspěvků 08.01.17 14:23

Slyším tedy prvně ze se zkumavky rozlišují barvou uzávěru. Ať mi zkumavku dala dr či přímo v laboratoři, tak vždy plastovou se žlutým uzávěrem

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 08.01.17 14:24

@Mirenka @iwa83

Pokud dostala sterilní zkumavku, je potřeba v ní mít sterilní moč.
Nepřejte si vidět ty cviky, co jsem s těmito zkumavkami zažila. :) Načůrejte sterilně do zkumavky, ničeho se nedotýkejte a jednou to po mně chtěli přímo na WC u lékaře! A jednou už taky s malým dítětem 8o

A k otázce - dala bych to do sáčku a vzala k dr. V nejhorším se to zopakuje.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >