Zkušební doba a těhotenství bez odpracovaných dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terapeke
Nováček 5 příspěvků 07.03.18 20:38
Zkušební doba a těhotenství bez odpracovaných dní

Dobrý večer,
Je mi 19, nastoupila jsem do nové práce, jsem tu něco málo přes měsíc a otěhotněla jsem. Je mi dost zle a v práci to moc nezvládám. Takže bych ráda nastoupila na neschopenku, ale nevím jak to je ve zkušební době? Můžu jít na neschopenku? Nemůžou mě vyhodit? Jelikož nemám odpracované na hpp ještě nic tak se mi vše bude počítat z tohoto zaměstnání. Předem děkuji za rady všem kdo mají zkušenosti!

Reklama

Reakce:

mamina89
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 07.03.18 21:25

No na neschpenku jít určitě můžeš. Nemáš odpracováno, takže nebudeš mít mateřskou, ale budeš zrovna pobírat rodičovský příspěvek :think: :mavam:

Terapeke
Nováček 5 příspěvků 07.03.18 21:28

@mamina89 o mateřské vím. Ale jak to je s neschopenkou. Když mě vyhodí z práce tak neschopenka skončí nebo poběží do porodu a pak začne rodičovský příspěvek?

mamina89
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 07.03.18 21:44
@Terapeke píše:
@mamina89 o mateřské vím. Ale jak to je s neschopenkou. Když mě vyhodí z práce tak neschopenka skončí nebo poběží do porodu a pak začne rodičovský příspěvek?

Já si myslím, že přesně tuhle situaci měla známá. Šla na neschopenku a ta jí běžela až do porodu. Ale být tebou, ještě si to ověřit na úřadě :mavam:

Anonymní  07.03.18 22:04

@Terapeke s tou mateřskou to neni tak úplně jednoznačné. Kdy jsi dodělala školu? Pokud jsi nastoupila do práce rovnou po ní, tzn. jsi v ochranné lhůtě, mateřskou dostaneš. Měla jsem to tak i já před pěti lety.
Samozřejmě nesmíš být mezi tím nezaměstnaná (mezi školou a zaměstnáním), ale i taková výjimka jde.
Smlouvu jsem měla na dobru určitou, od května, v červenci jsem nastoupila na neschopenku, koncem září mi končila smlouva a v říjnu jsem začala pobírat mateřskou a pak samozřejmě RP. Na další mateřskou s druhým jsem nárok neměla, ale i tak to bylo příjemné.

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 07.03.18 22:18
@Anonymní píše:
@Terapeke s tou mateřskou to neni tak úplně jednoznačné. Kdy jsi dodělala školu? Pokud jsi nastoupila do práce rovnou po ní, tzn. jsi v ochranné lhůtě, mateřskou dostaneš. Měla jsem to tak i já před pěti lety.
Samozřejmě nesmíš být mezi tím nezaměstnaná (mezi školou a zaměstnáním), ale i taková výjimka jde.
Smlouvu jsem měla na dobru určitou, od května, v červenci jsem nastoupila na neschopenku, koncem září mi končila smlouva a v říjnu jsem začala pobírat mateřskou a pak samozřejmě RP. Na další mateřskou s druhým jsem nárok neměla, ale i tak to bylo příjemné.

U té školy je jedno, jestli mezi ní a zaměstnáním byla nebo nebyla prodleva. Ta podmínka, že aby se studium počítalo, muselo se na PPM nastoupit do nějaký XY dnů od ukončení školy už neplatí. Úspěšně ukončené studium se do těch 270 dnů nemocenského pojištění počítá, pokud spadá do období 2 let před nástupem na PPM. Zároveň platí, že je potřeba na PPM nastoupit ze zaměstnání (nebo jako OSVČ) nebo v ochranné lhůtě a ta ze studia neplyne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Meghan a Harry mohou být v klidu! 5 horších trapasů z královských svateb

Královská svatba se kvapem blíží a nastávající manželé mají nepochybně plnou... číst dále >

Fotbalisté Gündogan a Özil s Erdoganem. Není to váš prezident! běsní Němci

Velkou vlnu nevole rozpoutala fotografie, na níž jsou prvotřídní němečtí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama