Zkušební doba v práci?

Anonymní
2.1.20 08:56

zkušební doba v práci?

Dobrý den, mám takový dotaz, na konci září jsem nastoupila do práce na hpp, smlouvu jsem dostala a tam bylo psané že zkušební doba začíná následující měsíc a trvá 3 měsíce, ano to je pochopitelné, tudíž říjen, listopad, prosinec. Můj dotaz zní, když ted byly svátky a tím pádem i volno (nepracujeme o státních svátcích) zda se ta zkušební doba tímto neprodlužuje? Myslím tím, normálně mi měla skončit ted 31.12,ale jestli nebude končit třeba až 3.1 skrz ty svátky, nebo to na to nemá vliv, prostě tři měsíce a hotovo? děkuju moc a pěkný den všem 8)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
75877
2.1.20 09:07

Ne svatky nemaji vliv, pouze nemoc nebo dovolena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20686
2.1.20 09:18

Zkušební doba se se počítá ode dne vzniku pracovního poměru. Ještě jsem neslyšela, že by ji někdo měl až od začátku následujícího měsíce. Zavolala bych na Státní úřad inspekce práce a zeptala se na to, jestli náhodou takovéto stanovení ZD není neplatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
2.1.20 09:21

Zkušebka plyne vždy od začátku pracovního poměru, není možné ji nastavit až od pozdějšího data. Tzn. pokud jsi nastoupila např. 20.9., zkušebka uplynula 3 měsíce od tohoto data, nikoliv na konci prosince. Prodlužuje se pouze o dny neschopnosti, dovolené, neplacené volno apod., pokud směna není naplánována (svátek), tak ne.
Edit: Leda bys teda to září měla na DPP a smlouvu až od října - občas zaměstnanci podepíšou víc papírů najednou a pak to nerozlišují (když chodí do práce pořád stejně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat