Zkušební doba - výpověď - dovolená

56907
13.3.17 06:35

Zkušební doba - výpověď - dovolená.

Děvčata, moc prosím o radu. Prac. poměr od 1. ledna, bude zrušen / z mojí strany 31.3./ ve zkušební době.. A teď potřebuju vědět, co netuším - na půl rok mám nárok na 12,5 dne dovolené. znamená to, že pokud PP ukončím 31.3, mám nárok na proplacení 6,25 dne dovolené, nebo je to ve zkušení době jiné? prac poměr trvá celou dobu, bylo tam 5 dní očr :think: za případnou radu díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.3.17 06:46

Ahoj, nevím jak je to ve zkušební době…ty davas výpověď? Myslím ze by ti to měli pro platit…já by jsem zavolala na firmu a zeptala se primo tam.To je nejlepší. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56907
13.3.17 06:58

@Celestýna7 já jim nechci dát vědět předem - za ten přístup.. chci to dát poslední možný termín - dle smlouvy by to šlo až 2. dubna, ale já to nechám na posledního.. šichty budu mít všechny, jen mi zajímá proplacení dovolené :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 07:07

Aha…tak to nevím jak je s dovcou… :? Tady se někdo najde a poradi ti, neboj. Hodně štěstí ;) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
13.3.17 08:02

Jj normálně nárok máš.

Na poměrnou část dovolené vzniká zaměstnanci nárok tehdy, jestliže sice a) odpracoval nutných 60 dní, ale b) jeho pracovní poměr netrval po celý kalendářní rok. Dovolená se pak určí tím způsobem, že za každý celý kalendářní měsíc trvání pracovního poměru vzniká nárok na 1/12 dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69501
13.3.17 08:03

@martina.se Ne, není to ve zkušebce jinak, máš nárok na 1/12 roční dovolené za každých 21 odpracovných dní, takže je otázkou, zda díky OČR nbude nárok jen na 2/12, nepočítala jsem to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56907
13.3.17 08:20

@j.a.n.i1 :think: takže teoreticky mi to můžou o něco zkrátit, ale pokud ukončim poměr posledního března, musí mi to v tom březnu proplatit, je to tedy tak? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56907
13.3.17 08:21

@Nowuka2 počítají se čistě odpracované šichty /těch 60 dní/, nebo je to doba trvání prac. poměru? v tomhle mám totiž chaos :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
13.3.17 08:33
@martina.se píše:
@Nowuka2 počítají se čistě odpracované šichty /těch 60 dní/, nebo je to doba trvání prac. poměru? v tomhle mám totiž chaos :think:

Chápu a chápala jsem to tak, že aby ti vznikl nárok na čerpání jakékoli výše dovolené, musíštam být těch 60 dní. A jak to máš odpracovanáno tak za každých 21 co jsi tam a pracuješ, tak 1/12 nároku. Aspoň takhle mi to kdysi vysvětlovala na HR :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56907
13.3.17 08:36

@Nowuka2 takže teoreticky plnou za leden a březen, to mam víc jak 21 šichet a pokráceno nebo nic za únor, kde mi díky očr chybí 5 šichet :palec: ok.. to by šlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
13.3.17 08:39
@martina.se píše:
@Nowuka2 takže teoreticky plnou za leden a březen, to mam víc jak 21 šichet a pokráceno nebo nic za únor, kde mi díky očr chybí 5 šichet :palec: ok.. to by šlo…

No teoreticky asi jo, ale počkej na odpověď fundovaných :jazyk: Jinak těch 60 dní je potřeba odpracovat abys měla nárok čerpat, při ukončení poměru si nejsem jistá jestli ti to nemusí proplatit i tak, ale to fakt jenom tipuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56907
13.3.17 08:44

@Nowuka2 a tak ono to nakonec bude tak pal čert, jestli mi to dají.. odejdu tak jak tak, protože přístup, jaký uplatňují, se mi hrubě nelíbí… :think: a teď koukám do kalendáře a pokud se počítají čistě odpracované šichty, budu jich mít přesně 60 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69501
13.3.17 09:15
@Nowuka2 píše:
Chápu a chápala jsem to tak, že aby ti vznikl nárok na čerpání jakékoli výše dovolené, musíštam být těch 60 dní. A jak to máš odpracovanáno tak za každých 21 co jsi tam a pracuješ, tak 1/12 nároku. Aspoň takhle mi to kdysi vysvětlovala na HR :nevim:

Nene, není to tak, po odpracování 60 dní (přičemž pokud děláš 12, tak se odpracovaný týden počítá jako 5 dní, bez ohledu na to, že těch 12 bylo méně) máš nárok na celou roční dovolenou a pokud pracovní poměr netrval celý rok, tak na 1/12 za každý celý kalendářní měsíc (ale už nevadí, když ten konkrétní měsíc neodpracuješ třeba nic).
Ale pokud těch 60 dní neodpracuješ, tak máš nárok na 1/12 dovolené za každých 21 dní, tedy buď na 1/12 nebo na 2/12, protože pak už splníš tu podmínku 60 dnů ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69501
13.3.17 09:17
@Nowuka2 píše:
No teoreticky asi jo, ale počkej na odpověď fundovaných :jazyk: Jinak těch 60 dní je potřeba odpracovat abys měla nárok čerpat, při ukončení poměru si nejsem jistá jestli ti to nemusí proplatit i tak, ale to fakt jenom tipuju.

Ani to není podmínkou, zaměstnavatel může čerpání určit i před jejich odpracováním, pokud je předpoklad, že budou do konce roku odpracované.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69501
13.3.17 09:18

@martina.se Ano, počítají se čistě odpracované, akorát mi tedy není jasné, že máš půlroční zkušebku, to jsi na nějaké vedoucí pozici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama