Zkusebni doma a tehotenstvi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.5.22 05:21

Zkusebni doma a tehotenstvi

Ahoj,
jak to finguje kdybych otěhotněla ve zkušební době? Mohou mě vyhodit? A co pak? Budu 9 měsícu bez peněz než nastoupím na mateřskou? Dělám ve zdravotnictví, musela bych tedy i bohužel na rizikové.
Děkuji předem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1494
20.5.22 05:43

Nemusela bys. Práce ve zdravotnictví nemá s rizikovým těhotenstvím co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 05:45
@Švédka87 píše:
Nemusela bys. Práce ve zdravotnictví nemá s rizikovým těhotenstvím co dělat.

Jsem ošetřovatelka, tudíž se tahám s lidmi. Tak že bohužel

• Citovat
  • Nahlásit
1494
20.5.22 05:47
@Anonymní píše:
Jsem ošetřovatelka, tudíž se tahám s lidmi. Tak že bohužel

Ani to neznámena problém. Já js zdravotní sestra a taky jsem se táhla s lidmi. Když jsem doložila těhotenství přestala jsem lidí tahat a práci mi upravili. Nechodila jsem stlat ležícím atd. Ošetřovatelka tak jen netahá lidí ale dělá plno jiných věcí které dělat může i těhotná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11762
20.5.22 05:50

Doporucuji ti neotehotnet ve zkušební době. Problem solved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3578
20.5.22 06:46

Ano, ve zkušební době tě můžou vyhodit. Oficiálně ne kvůli těhotenství, ale můžou ukončit PP bez udání důvodu :nevim: Nejjednodušší je s otěhotněním počkat po zkušebce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.5.22 06:47
@Jahru píše:
Ano, ve zkušební době tě můžou vyhodit. Oficiálně ne kvůli těhotenství, ale můžou ukončit PP bez udání důvodu :nevim: Nejjednodušší je s otěhotněním počkat po zkušebce.

No jo, ono se, ale bohuzel stalo :( tak jestli to tri mesice uhrat, tezko rict :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11762
20.5.22 07:08

Kolik máš do konce zkušební doby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15645
20.5.22 07:11

Jestli tě propustí ve zkusebce, tak ani mateřskou mít nebudeš.
Nevyhovující práce v těhotenství není důvod pro neschopenku. Po zkusebce pozadej písemně o přeřazení na vhodnou práci.

Příspěvek upraven 20.05.22 v 07:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
20.5.22 07:14

No tak jestli máš zkušebku na 3 měsíce, tak to vydrž a těhotenství ještě neoznamuj.
Jestli je těhotenství zdravé, tak nějaká mírná zátěž na tělo to vydrží. Rozhodně netaháš 12 hodin denně jen lidi.
Musíš to prostě risknout, jinak budeš bez práce a peněz.
Největší kravina je otěhotnět ve zkušebce, co si budem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 07:21

@AndreaRe To stejne jsem resila loni, kdyz jsem zmenila praci a zaroven zjistila, ze jsem tehotna. Ale moje prace nebyla rizikova, takze jsem torikat nechtela. Ty tri mesici jsou hodne nejiste a my jsme se o miminko snazili dlouho a uz jsme ani nedoufali. Nakonec jsem musela na nemocenskou kvuli covidu a tim padem prasklo i me tehotenstvi…
Dostala jsem ihned vypoved, ale zaroven jsem zustala na nemocenske do terminu nastupu na MD.
Zalezi, na jakem oddeleni pracujes… Pokid jsi na nejake LDN a opravdu se tahas s lidma, koupes, prebalujes, tak bych asi sla na nemocenskou… Jen pozor na ochrannou lhutu. Predtim jsi nekde pracovala? Jak dlouho?

• Citovat
  • Nahlásit
15645
20.5.22 07:37
@Anonymní píše:
@AndreaRe To stejne jsem resila loni, kdyz jsem zmenila praci a zaroven zjistila, ze jsem tehotna. Ale moje prace nebyla rizikova, takze jsem torikat nechtela. Ty tri mesici jsou hodne nejiste a my jsme se o miminko snazili dlouho a uz jsme ani nedoufali. Nakonec jsem musela na nemocenskou kvuli covidu a tim padem prasklo i me tehotenstvi…
Dostala jsem ihned vypoved, ale zaroven jsem zustala na nemocenske do terminu nastupu na MD.
Zalezi, na jakem oddeleni pracujes… Pokid jsi na nejake LDN a opravdu se tahas s lidma, koupes, prebalujes, tak bych asi sla na nemocenskou… Jen pozor na ochrannou lhutu. Predtim jsi nekde pracovala? Jak dlouho?

Jestli otehotnela v tomto zaměstnání tak bude ochrana lhůta tak dlouhá jako bylo toho zaměstnání. V tomto případě to předchozí nehraje roli. Jedině z toho pohledu aby splnila druhou podminku a měla odpracovano 270 za poslední dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
20.5.22 08:34

Pokud nechceš skončit bez peněz a bez mateřské, tak to vydrž do konce zkušebky a pak požádej o přeřazení na pozici vhodnou pro těhotné. Vyhodit tě mohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4567
20.5.22 09:02

• práce se dá upravit aj pro těhotnou

• na PN nevzniká „nárok“ na přání

• nevyhodí, ale ukončí PP ve zkušebce

• ano, bez peněz. Tatínek co?

Nejlépe plánuj miminko až po zkušebce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit