Zkušené "tvrdnoucí" těhule, jak jste poznaly porod?

11694
23.5.16 17:05

Zkušené "tvrdnoucí" těhule, jak jste poznaly porod?

Zdravím maminky, které mají stejně jako já bohaté zkušenosti s bolestivým tvrdnutím břicha, jak jste poznaly, že už se něco děje a rozjíždí se skutečný porod?
Toto těhotenství mi tvrdne břicho od 13tt, skutečně mnohem víckrát jak 10× denně což je považováno za normální. Momentálně jsem 34+0 dle MS, 34+6 dle UTZ a už řekněme x týdnů mi tvrdne břicho v podstatě celý den, jsou hodiny, kdy bolestivě i co 5 minut, takže pravidelnost mi nic neřekne. Nejhorší bolest je, když stojím, to se opravdu nemohu ani pohnout a i se mi těžko dýchá (to už je také déle). Pár posledních dnů se přidaly trochu menstruační bolesti, ale co mi přijde divné dnes je to, že když mě chytne ztvrdnutí ve stoje, ihned se mi začne chtít na velkou a docela se zpotím. Může to něco znamenat, třeba rozjíždějící se skutečný porod? Nebo je to zkrátka jen další stupeň jakési přípravy těla? :roll: Čípek byl před dvěma týdny na CS1, trochu měkčí.
Je vůbec možné to rozeznat? Teplá sprcha mi také nic neřekne, jak jde na břicho voda, tak tvrdne ještě více a ve vaně nevydržím. :( První těhotenství mělo podobný průběh, akorát ukončeno CS ve 35tt pro hrozící hypoxii plodu, tudíž jsem neměla šanci ten rozdíl poznat. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29582
23.5.16 17:27

Tak já jsem tvrdla u třetí. Ve 30 tt mi zastavovali porod, potom na magnezku a po vysazení jsem nemohla ani chodit.
Každopádně porod jsem poznala, kontrakce chodily pravidelně a stupńovaly se v síle, čas se prodlužoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
23.5.16 17:28

To že se ti začíná chtít z toho na velkou skutečně může znamenat rozjízdejici porod, byť tebou zajedu na kontrolu do porodnice, čípek může zajít behem 24 hodin. Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annapavelkovaml
23.5.16 17:58

Já bych to taky viděla na tu pohotovost, radši buď za hysterku než něco pokašlat…mě tvrdne břicho teď v druhém už od 20tt nějak a je to horší a horší ikdyž nic nedělám, ale cítit tlak na konečník to není samo sebou, ten sem měla u prvního těhotenstvi tak 15min. předtím než dcerka vykoukla na svět…že se nedalo ani chodit…buď ti řeknou že to nic není, nebo se ti budou snažit porod zastavit a nebo tě nechají porodit, ale každopádně ani jedno se nedozvíš tady, ale u doktora ;) hodně štěstí a zdravé mimi…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6434
23.5.16 18:08

Hrozné křeče i stalkem na konečník, až my vytryskly slzy, jsem měla u prvního těhu taky ve 35tt, do porodnice jsme jela, už od 20tt jsme se totiž otevírala, v tom 35tt jsme byla na prst myslím..nepomáhala ani voda ani nic, byly to dvě vlny v průběhu dne..nic to ale nebylo..rodila jsem pak ve 37tt pro hypoxii plodu, tělo se už ale chystalo-zadové kontrakce, změklý čípek, na 2 prsty otevřená..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
810
23.5.16 18:31

Ahojky, já taky tvrdnu ve velkém snad uplně od začátku, od 20.tt bych to těžko spočítala a u prvního těhu to bylo to samé, ale pak jsem teda porod poznala naprosto jednoznačně, ty bolesti byly jiné, než tvrdnutí, tvrdnutí nebolí, spíš je nepříjemé, kontrakce bolely, a to docela dost-no to jsem ještě nevěděla, co je to opravdová porodní bolest :mrgreen: každopádně myslím, že kontrakce v pohodě poznáš, byly to fakt bolesti, přicházející v nepravidelných intervalech, pak už v pravidelných, břicho u toho tvrdlo i netvrdlo, bylo to tak jako „vevnitř“, nevím jak to popsat, spíš právě podobné těm menstruačním bolestem, ale hodně silným

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
23.5.16 19:08

Nijak, prostě jednou to tvrdnutí přejde v porod…
já tvrdla u obou těhotenství, první v nemocnici. Druhé doma, tvrdnutí denně…i po 2minutách, pravidelně, nepravidelně… vždycky to po pár hodinách přešlo… no a jednoho dne jsem se probudila a žádný tvrdnutí, jenom krvácení… a do hodiny byl venku… Teď mám to samý, nevím kdy to přijde, ale jsou to týdny stejných stavů, kdy se tělo připravuje…a prostě jednoho dne to přejde v porod. Já jsem teď ve 32.týdnu, a cítím tlak na spodek při chůzi, tvrdnutí taky pořád, před 14ti dny CS1, po 10ti dnech CS2, zkrácení čípku ze 4 na 3cm… jestli to tímto tempem půjde dál… můžeme mít prďolku za měsíc venku. Mám z toho hrůzu, že to nepoznám a že to potřetí bude ještě rychlejší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
23.5.16 19:12

Já jsem v minulém těhotenství zažila ve 32.týdnu jednu velkou, otevírající kontrakci 8o bylo to něco hroznýho, moc brzy, nečekala jsem to, na záchodě, nemohla jsem se ani hnout, děsnej tlak a křeč na celej spodek… nikdo široko daleko, telefon pryč… myslela jsem že na místě rodím… po chvíli (pro mě teda nekonečný…) to přešlo. Ale tím se to začalo rozjíždět. Všechno ostatní do porodu už potom bylo přípravné tvrdnutí s postupným nenápadným otevíráním. No a ty bolestivý kontrakce… ty přišly až po cestě do porodnice, nečekala jsem tak rychlej spád, cca 15min. před tím než malej vykouknul. Asi porod snů všech žen… ale já z něj mám hrozný trauma :lol: bylo to až moc rychlý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat