Zkusennosti se společností honzovahyotéka cz ?

Anonymní
27.11.19 09:08

Zkusennosti se společností honzovahyotéka cz ?

S manzelem chceme koupit domeček. Už ted ale máme strach se zadlužit. Nikdy jsme si proto žádnou půjčku ani dluh nebraly. Chceme ale bydlet ve vlastním, a to se asi nic jiného dělat nedá, než si nějakou tu hypo vzít. Domeček už máme vyhlídlí, a nyní hledáme hypotéku za nejvýhodnějších podmínek a už ted na nás pozoruji, že z toho jsme oba ve stresu. Zkoušela jsme na netu zadání srovnání hypoték na honzovahypoteka. cz a druhý den se mi ozvala paní, a nebyla zrovná milá. Je mi jasný, že každý se na nás bude chtít přiživit a bude nám podávat nepravdivé informace. Vůbec se v tom bevyznáme, do kolika procent uroku je hypo ještě vyhodná a jak se k tomu přihlížet na RPSN a kolik by nemělo přesáhnout. 4tu recence ohledně té honzovyhypotéky a lidé jsou většinou nepsokojení. Zajímá m vaše zkuššenost plus případné rady, děkuji.

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3990
27.11.19 09:15

Zajdi si do svoji banky, kolik ti nabídnou. Úrok je teď kolem 2%. Zpravidla platí, že na hypo moc neušetříš… Ideální je po 5ti letech fixace splatit na jistinu co nejvíce, tak, aby se ti snižovala dlužná částka a poměrně s tím půjdou i úroky. U půjček jinak platí, že banka strhává největší úrok ze začátku, tak aby se sama nakrmila co nejvíce, než se ti podaří dluh splatit.
Edit: půjčka, hypo není výhodná nikdy pokud není bezúročná…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
27.11.19 10:32

Zacni tím, ze se zeptáš, jak vysokou provizi chytrý Honza dostane, kdyz si přes něj vezmeš hypotéku. Často to bývá 2-3 procenta z celkového úvěru, tj. poměrně vysoká částka. Tak se vykašli na zprostředkovatele a obehni banky. Nejvýhodnější hypotéku bude ta s nejnižší rpsn (zafixována na nějakou rozumnou dobu - alespoň 5 let)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat